REFORMY (195) Hra TITANIK a BUBLAN

12. srpen 2015 | 07.00 |

Všímejme si, co kdo říká. Doba poskytuje mimořádnou příležitost udělat si představu o tom, jak funguje současná moc. Jakým způsobem jsou "slabší nátury" ovládány. A doba si také vyžaduje, abychom mechanismy moci pochopili, pokud máme prosadit alternativu, která nám umožní společně přežít.

**

Součástí komplexní a konzistentní koncepce, která dává odpověď na otázku, o co dnes jde a co dělat, musí být i následující blok:

Reflexe (monitotování) situace

Zde je potřeba popsat konkrétní společenské jevy (na bázi konceptu obsaženého v předcházejících bodech), ukázat, jak jsou rozloženy síly, jak se rodí subjekt změn a jak se prohlubuje společenská krize. Přitom tak, aby odsud vyplývaly krátkodobé a střednědobé prognózy, včetně akční odpovědi na otázku, jak reagovat na vývoj situace, tj., co dělat.
Zdroj: http://radimvalencik.pise.cz/2543-reformy-167-co-chybi-syriza.html

Viz: http://radimvalencik.pise.cz/2543-reformy-167-co-chybi-syriza.html

Proto do seriálu o reformách zařazuji obdobný článek jako včera, rovněž napsaný před několika dny:

"Jestliže část Sýrie a Iráku je obsazena islámským státem, tak ti lidé se neptají po nějakém sociálním systému, ale jdou tam, kde si zachrání holý život. Těchto lidí je nejvíc a nejsou to ekonomičtí uprchlíci."

"Umíme a musíme rozlišit, kdo je kdo, kdo chce naši pomoc využít, a kdo ji chce zneužít.

"

Syšíte, resp. čtete správně. To řekl jeden z nejslušnějších, nejkvalifikovanějších a nejlépe informovaných lidí z řad našich vrcholových politiků – bývalý ministr vnitra a poslanec za ČSSD, nyní senátor František Bublan. Od 14. minuty pořadu Události komentáře ve středu 5.8. ve 22.00 na ČT 24.

Tato argumentace nesedí z několika důvodů:

1. Jak je možné, že tyto "oběti" Islámského státu se vracejí jako bojovníci za Islámských stát? A nejsou to výjímky, které potvrzuji pravidlo. To naše, europodmínky recyklují oběti Islámského státu v bojovníky za Islámský stát?

2. Dost mě chybí vyjádření naší domácí reprezentace občanů muslimského vyznání, kterým by se jednoznačně distancovali od Islámského státu a jeho zločinů, které migrační vlnu vyvolaly. Neměli bychom takové stanovisko vyžadovat?

3. Přinejmenší je zde hodně velký rozdíl s vyjádřením Kurdů u nás i jiných zemí EU a i s jejich reálným bojem. Jenže právě k masakrování Kurdů nejen Islámským státem, ale i našim spojencem v NATO – Tureckem – současná euroreprezentace dala zelenou!

4. Chovají se tzv. urchlíci před Islámským státem tolerantě k jiným náboženstvím či lidem upřednostňujícím vědecké poznání světa? Hlasí se k hodnotám multikulturálního soužití?

5. Shrnuto, podtrženo: Jsou "uprchlíci" naši partneří v boji proti Islámskému státu, nebo spíše nositelé toho typu ohrožení, které reprezentuje Islámský stát? (Rád uvítám kvalifikovanou rozpravu na toto téma.)

**

To je potvrzuje to, co jsem napsal před pár dny:

""Boj" proti Islámskému státu = "Pomoc" uprchlíkům = stejný podvod, stejný zločin páchaný na normálních občanech EU současnou euroreprezentací, která naprosto selhala. Obojí už se dostalo tak daleko, že je tím bezprostředně ohroženo naše přežití. Nejen kulturní, nejen ekonomické, ale i fyzické."

Celé viz: http://radimvalencik.pise.cz/2600-stejny-podvod-pomoc-uprchlikum-boj-s-isis.html

Proč se hraje taková (z pohledu normálního člověka) divná hra? Odpověď: Protože to je hra typu "Titanik":

"Podstatou hry typu "Titanik" je (v případě, kdy vznikne situace, za které nemohou přežít všichni) dilema těch, kteří mají informace a kompetence: Maximalizovat počet zachráněných (ve smyslu jak počtu, tak i kategorizace, např. ženy, děti), nebo maximalizovat počet těch, které zbavíme šance na přežití, abychom zvýšili šanci na vlastní přežití?"

Celé viz: http://radimvalencik.pise.cz/2588-hra-typu-titanik-a-soucasna-realita.html

K tomu též: http://radimvalencik.pise.cz/2589-hra-typu-titanik-a-kauza-rath.html

**

Na celé věci není zajímavé, že v pořadu UK ČT 24 byla vyřčena (slušně řečeno) nezodpovědná a účelová hovadina. Najzajímavější a nejvýznamnější je, kdo ji řekl. Člověk, o kterém bych si nikdy nepomyslel, že se nechá tak snadno řídit in-side informacemi. To jen ukazuje, jak je ovládání lidí tímto způsobem účinné, viz:

"Když se člověk podle této informace zařídí a tím či oním způsobem podpoří či alespoň přijme řešení sdělené formou in-side informace, je úspěšný, když nepřijme, postaví se proti němu, je neúspěšný. (Je to o tom, kdo jde "po větru" se současnou mocí a kdo "proti větru".)

Člověk, který je tímto způsobem ovládaný, si postupně zvykne řídit se takto poskytovanými informace, nechá se jimi ovládat a sám svými vlastními postoji (aniž by si to uvědomoval) zvyšuje účinnost tohoto mechanismu moci.

In-side informace obsahující sdělení o tom, jaké řešení se tak či tak prosadí, pak funguje jako určitý memplex (komplex memů, který má reprodukční schopnost a replikuje se v komunikačním prostoru).

Tento "měkký", ale velmi účinný nástroj ovlivňování chování, ale i myšlení lidí, je určen pro ty, kteří by se vzepřeli, pokud by je chtěl někdo vydírat nebo zkorumpovat. Těm, kteří sami před sebou mají v podstatě čisté svědomí a jsou o sobě přesvědčeni, že se nenechají nikým řídit.

Zákeřnost této formy spočívá v tom, že jednání podle in-side informací vede k úspěchu, zatímco jednání podle vlastního úsudku naopak k prohře. Člověk se tak postupně naučí nepoužívat a spíše potlačovat vlastní úsudek. Odsud je již kousek ke skupinové konformitě. Riziku podlehnutí této formě ovládání a následnému pádu do pasti skupinové konformity jsou vystaveni prakticky všichni, kteří vstupují do oblasti, ve které mohou svými postoji významněji ovlivňovat své okolí."
Zdroj: http://radimvalencik.pise.cz/2565-rizeni-osob-pomoci-in-side-informaci.html

(Pokračování dalším příspěvkem)

Zpět na hlavní stranu blogu

Hodnocení

1 · 2 · 3 · 4 · 5
známka: 1 (1x)
známkování jako ve škole: 1 = nejlepší, 5 = nejhorší

Komentáře

 zatím nebyl vložen žádný komentář