Proč dnes v neděli v 15.00 budu na Václaváku

23. březen 2014 | 09.14 |

J. Vyvadil a další upozornili na frapantní uplatňování dvojího metru na Ukrajině ze strany eurounijních politiků, mediální sféry a těch, kteří se nechají dobrovolně oblbovat (protože mají z různých osobních, často i oprávněných důvodů averzi k Rusům či komunistům, což jim někdy splývá). Současná situace ve světě je ovšem příliš nebezpečná na to, abychom si mohli dovolit ten přepych, vzdát se objektivního a racionálno uvažování, podlehnout předsudkům a vystavit se nebezpečí manipulace.

Princip moci založený na uplatňování dvojího metru je sice klíčem k pochopení toho, o co jde, ale k plnému pochopení je nutno udělat ještě dalších několik kroků:

1. Předně – tento princip se stal součástí toho, co nazývám základní globálně sdílené a globálně uplatňované paradigma vyjednávání vlivu uplatňovaného prostřednictvím toho, co by se dalo nazvat vzájemně propojenými globálními i lokálními klientskými sítěmi (dávám přednost označení "struktury založené na vzájemném krytí porušování obecně přijatých zásad"). O tomto základním ideovém paradigmatu jsem psal již loni touto dobou, podrobněji v seriálu věnovanému monitorování vývoje od pádu staré vlády (13.6.2013) ke vzniku nové (18.2.2014), viz:

Koncept, ze kterého vychází analýza a komentování událostí, se opírá o vymezení toho, co jsou struktury založené na vzájemném krytí porušování obecně přijatých zásad, jak tyto struktury vznikly a vyvinuly se v globálně provázaný systém, jak si podřídily zpravodajské služby (formou privatizace jejich enkláv), jak penetrovaly institucionální systémy jednotlivých zemí a jaké mají lokální modifikace. Pro fungování těchto struktur jsou mimořádně významná jádra vyjednávání vlivu, přičemž k vyjednávání vlivu dochází v rámci určitého globálně sdíleného základního ideového paradigmatu. To je založeno na následujícím:

- Prosazování silových řešení doslova "za každou cenu".

- Pěstování obrazu nepřítele a výroba reálného nepřítele (právě uplatňováním silových řešení).

- Používání dvojího metru k demonstrování moci a možnosti využívat in-side informace při ovlivňování chování osob.

- Kontrola chování osob v oblasti politické reprezentace vlastní země i ostatních zemí (jejich monitorování, výroba kompromitujících materiálů, vydírání, protěžování i "měkké" řízení formou poskytování in-side informací, přičemž to poslední je bezprostředně spojeno s prosazením silového řešení za každou cenu).

Právě takovéto základní ideové paradigma totiž umožňuje efektivně zastírat a překrývat činnost struktur založených na vzájemném krytí porušování obecně přijatých zásad působících v globálním i lokálním měřítku, viz např.:

http://radimvalencik.pise.cz/295-70-4-thbu-o-co-se-oprit.html

http://radimvalencik.pise.cz/311-70-4-3-hra-odkud-kam-jdu-a-kam-se-snazim-dojit.html

http://radimvalencik.pise.cz/318-71-1-hra-co-prinesl-1-6-2013.html

Zdroj: http://radimvalencik.pise.cz/617-71-112-hra-co-prinesl-20-9-13-superafera-100.html

Tj. nejde jen u dvojí metr, ale také např. o prestižní prosazování řešení "za každou cenu", aby bylo možné využívat metodu řízení osob formou in-side informací. Pokud se podíváte např. na chování L. Zaorálka, tak je naprosto čitelné, jakým způsobem je nepřímo řízen. Proto byl také takový přepadlý po rozhovoru s V. Remkem, který mu poskytl některé informace, o nichž sám neměl tušení.

Uplatňování dvojího metru jsme mohli pozorovat již při rozbíjení Jugoslávie, nabývá však stále drsnějších, ale tudíž i viditelnějších podob.

2. Každá hra spouští další hry. A čím je hra vyostřenější, tím mohutnější kaskáda her s nepředvídatelnými účinky se spouští. A tak to, co se děje na Ukrajině, již není jen o Ukrajině. Spustily se dva mnohem závažnější procesy:

- Pokus o revizi výsledků 2. světové války přímo v zemích EU, viz např.:

http://radimvalencik.pise.cz/1107-pokus-o-hnedy-puc-na-ukrajine-ne-v-eu.html

- Zahájení "horké" světové, naštěstí zatím jen ekonomické, války, viz:

http://radimvalencik.pise.cz/1127-navrat-studene-valky-ci-zacatek-horke-ekonomicke.html

3. Spustila se další hra i na Ukrajině. EU tím, že nekriticky podpořila radikály dlouhodobým a (mírně řečeno) přehnaným uplatňováním dvojíme metru (přehlížením projevů násilí a fašismu), nemá již možnost další vývoj ovlivnit. Radikálové nyní chtějí "kešovat" svou pozici, a to jakýmkoli způsobem (EU je neuživí). Jejich skupiny se předhánějí ve stupňování radikalismu podle zásady "kdo chvíli stál, ten stojí opodál". Ani Kličko, ani Jaceňuk, ani ukrajinský parlament se jim neodváží vzdorovat. Vývoj ke stupňování krajního nacionalismu už těžko kdo v dohledné době zastaví. Byl jen trochu zpomalen vývojem na Krymu. Pokud L. Zaorálek tvrdí, že na Ukrajině není nikdo jiný, než Jaceňuk a spol. se kterými se dá jednat, je to víc než hloupost a naivita, viz:

http://www.ceskatelevize.cz/porady/1096898594-udalosti-komentare/

Jaceňuk a spol. již žádnou moc nemají a jen podléhají vnějšímu nátlaku.

4. Kam až situace může dojít i u nás názorně dokumentoval J. Fištejn v Událostech a komentářích na ČT 24 19.3.2014, viz

http://www.ceskatelevize.cz/porady/1096898594-udalosti-komentare/214411000370319/video/

Na lynčování ředitele ukrajinské televize, kterého nutili podepsat výpovědi "protinárodních" novinářů, reagoval J. Fištejn tím, že je to v revolučních dobách normální. Prý se zbortil právní řád a tak je dovoleno vše. Takto omlouvat "revoluční násilí" v např. roce 1948 (které nedosáhlo takových rozměrů) by si nejen např. V. Filip nedovolil, ale snad by ho to ani nenapadlo. Teď je to podle některých, které veřejnoprávní (!) televize pustí na obrazovku, normální.

Mj. – to je jeden z hlavních důvodů, proč dnes (v neděli 23.3. v 15.00) přijdu na demonstraci na Václavák, viz:

http://www.outsidermedia.cz/Pozvanka-na-demonstraci-proti-medialni-manipulaci-o-deni-na-Ukrajine--1.aspx

Na závěr:To, co se dnes odehrává, je projevem toho, že staré globálně sdílené základní ideové paradigma (viz výše) přivedlo svět na pokraj katastrofy a samo je v krizi. Nejvíce pozitivním jevem je, že stále více lidí začíná chápat (alespoň obrysy toho), jak vzniklo a jak působí. Jakmile bude jednou prohlédnuto, přestane působit. Bez nalezení pozitivní alternativy se ovšem zvrátit vývoj k lepšímu nepodaří. K tomu viz:

http://radimvalencik.pise.cz/1152-jake-reformy-a-proc-42-hnednuti-eu-co-s-tim.html

(Budu vděčný každému, kdo si odkaz přečte a podnítí ho to k tomu, aby se na hledání pozitivní alternativy podílel, protože bez ní to opravdu nepůjde.)

Zpět na hlavní stranu blogu

Hodnocení

1 · 2 · 3 · 4 · 5
známka: 2.85 (13x)
známkování jako ve škole: 1 = nejlepší, 5 = nejhorší

Komentáře

RE: Proč dnes v neděli v 15.00 budu na Václaváku ondrey 23. 03. 2014 - 10:00