Jaké reformy a proč (42) Hnědnutí EU, co s tím?

17. březen 2014 | 07.35 |

Včera, v souvislosti s tím, jak "naši politici" komentovali referendum na Krymu a co předvedla ČT 24 od 14.30 do 21.00 jsem napsal tento komentář:

Kalousek u Moravce přirovnal současné dění na Krymu k aschlussu. To nelze nazvat jinak, než jako chucpe v pravém smyslu tohoto slova. Podívejme se, co k tomu říká např. Wikipedie:

"Referendum: Dne 9. března oznámil rakouský kancléř jako poslední možnost na ochranu rakouské nezávislosti termín konání referenda, kde se mělo rozhodnout o připojení Rakouska, na 13. března. Proto aby si Schuschnigg zajistil většinovou podporu pro možnost "ne" v referendu nechal zvýšit minimální věk na 24 let, protože potřeboval vyřadit z hlasovacího procesu mladé lidi, kteří převážně sympatizovali s nacistickou ideologií. Vyhlášení referenda bylo pro Schuschnigga velmi riskantní záležitost z mnoha důvodů a jak se ukázalo hned další den ani Hitler neměl v plánu sledovat referendum a případně zachovat nezávislost, kdyby byla lidem vybrána. Prohlásil, že celé referendum je velký podvod, a z toho důvodu Německo nehodlá výsledek uznat. Jako nádavek k tomu německé ministerstvo propagandy vypustilo zprávy o tom, že v Rakousku vypukly nepokoje a proto volá velká část rakouského obyvatelstva německé vojenské síly k nastolení pořádku. Schuschnigg okamžitě tyto zprávy dementoval jako falešné."

Viz: http://cs.wikipedia.org/wiki/Anšlus

Ještě jednou cituji to nejdůležitější: "a jak se ukázalo hned další den ani Hitler neměl v plánu sledovat referendum a případně zachovat nezávislost, kdyby byla lidem vybrána. Prohlásil, že celé referendum je velký podvod, a z toho důvodu Německo nehodlá výsledek uznat". - Kdo se komu podobá?! Kdo opovrhoval a opovrhuje referendem? Kdo přepisuje dějiny?

Zloděj volá, chyťte zloděje.

Přesně podle tohoto scénáře, viz:

http://radimvalencik.pise.cz/1107-pokus-o-hnedy-puc-na-ukrajine-ne-v-eu.html

http://radimvalencik.pise.cz/1108-schwarzenberg-zeman-a-hnednuti-eu.html

http://radimvalencik.pise.cz/1150-krym-svobodna-vule-nebo-podlehnuti-natlaku.html

Viz: http://radimvalencik.pise.cz/1151-hitler-referendum-je-velky-podvod.html

Pokud to půjde tak dál, čeká nás válka. Velká. A nepodaří se ji "naformátovat" do nějakých (jakýchkoli) přijatelných mezí. Jsme svědky selhání elit a nástupu krajní reakce.

Co s tím? Potřebujeme jasnou, kvalifikovanou, široce sdílenou vizi komplexních reforem otevírajících růstový prostor pro ekonomický růst na bázi produktivních služeb. Jinak poziční investování zaměřené na demonstrování a uchování majetkových výsad přeroste v poziční investování zaměřené na vzájemnou likvidaci. Nevím, kolik máme ještě času odvrátit to, co hrozí. Ale vím, že stojí zato se o to pokusit. K tomu připomínám to, co jsem napsal již dříve a co vyjadřuje podstatu současného dění:

http://radimvalencik.pise.cz/617-71-112-hra-co-prinesl-20-9-13-superafera-100.html

(Pokračování)

Zpět na hlavní stranu blogu

Hodnocení

1 · 2 · 3 · 4 · 5
známka: 1 (1x)
známkování jako ve škole: 1 = nejlepší, 5 = nejhorší