(71.131) Hra: Co přinesl 9.10.13 – Superaféra 119

13. říjen 2013 | 08.00 |

Nejpozoruhodnější událostí 9.10.2013 bylo zveřejnění Klausova pozoruhodného výroku "musíme utkávat s komunismem v jeho nových převlecích, v nových šatech, které jsou občas tak elegantní a barevné, že zakrývají jejich skutečný obsah" v příslušném kontextu, ve kterém ho uvedl. Zde je celý článek (podle Novinky.cz):

Trumanovu-Reaganovu medaili svobody převzal v noci na středu v americkém Washingtonu bývalý český prezident Václav Klaus. Ocenění každoročně uděluje nezisková organizace Victims of Communism Memorial Foundation. Medaili v uplynulých letech získal například Medaili v uplynulých letech získal například někdejší polský prezident Lech Walesa, bývalý papež Jan Pavel II. nebo Milada Horáková. Ocenění organizace udílí osobnostem, které prokázaly celoživotní oddanost svobodě a demokracii a byli odpůrci komunismu i jiných forem tyranie. Václav Klaus během svého projevu při přebírání ceny poděkoval za připomínání obětí komunismu. "Komunismus nesmí být zapomenut. Tragédie, které jsou s ním spojené, nesmějí být marginalizovány, nesmějí být politicky korektně dezinterpretovány, ne-li dokonce omlouvány, nesmějí být považovány za neopakovatelný výstřelek, ke kterému došlo více méně náhodou," uvedl Klaus. Bývalý český prezident ve své řeči zdůraznil, že se nyní "musíme utkávat s komunismem v jeho nových převlecích, v nových šatech, které jsou občas tak elegantní a barevné, že zakrývají jejich skutečný obsah". Následně mezi těmito novými formami vyjmenoval agresivní human-rightismus, který se podle něj přeměnil v mocný nástroj potlačování tradičních občanských práv, transnacionální progresivismus, jenž propaguje globální vládnutí, morální relativismus a moderní environmentalismus a jeho extrémní verze, kterou je doktrína globálního oteplování.

Viz: http://www.novinky.cz/zahranicni/amerika/315686-nezapomenme-na-tragedie-komunismu-prohlasil-klaus-pri-prebirani-medaile-svobody.html

Lze předpokládat, že Klausovo vystoupení bude různě interpretováno.

Ale on má skutečně pravdu: "agresivní human-rightismus, který se podle něj přeměnil v mocný nástroj potlačování tradičních občanských práv, transnacionální progresivismus, jenž propaguje globální vládnutí, morální relativismus a moderní environmentalismus a jeho extrémní verze, kterou je doktrína globálního oteplování" je totiž skutečně pokračováním "nejsvětlejšího" (přesněji nejtemnějšího) odkazu – tady bych upřesnil (nikoli komunismu, ale) – militantního elitářského bolševismu. V. Klaus to řekl nešťastnou formou, ovšem v tom hlavním má skutečně pravdu. Ti, co umí přemýšlet, to pochopí.

V. Klaus velmi výstižně ilustroval to, o čem jsem psal včera v teoretickém dodatku 118. pokračování tohoto seriálu, připomínám:

Spouštěcím mechanismem toho, co v současné době devastuje naši společnost, je exploze pozičního investování. Vyhrává ten, kdo je silnější, vyhrává ten, kdo má víc prostředků, které mohou nabýt i peněžní formu. Mít víc peněž znamená neprohrát. Znamená nenechat se vytlačit do pozice bezmocných "socek", kterých je příliš mnoho a o nichž se uvažuje, jak se jich zbavit, jak jejich počet zredukovat, např. formou "ušlechtilého" globálního vládnutí. Poziční investování v různých formách a v různé míře existuje od nepaměti. K jeho explozi dochází vždy, když setrvačný růst naráží na přirozené bariéry dané vlastnostmi světa, ve kterém žijeme. Tyto bariéry svírají růstový prostor, jejich stále intenzivnější pociťování a společenské otřesy s tím spojené, vedou k tomu, že se různým způsobem bojuje o "místo na slunci", o přežití. Formou ekonomické segregace, formou lokálních konfliktů a jejich přerůstání v méně lokální...

Viz: http://radimvalencik.pise.cz/656-71-128-hra-co-prinesl-6-10-13-superafera-116.html

Za zmínku stojí i to, že některá další média si začala všímat současného dění prizmatem blížícího se kritického data 17.10.2013, viz:

Konec zákopové války, kvůli níž nemá vláda Spojených států už přes týden peníze na běžný provoz, je stále v nedohlednu. Ani republikáni vedení šéfem Sněmovny reprezentantů Johnem Boehnerem, ani prezident Barack Obama nehodlají ustoupit, byť by to bylo jen o píď. To vše v době, kdy se blíží další kritické datum: 17. října. Po něm USA reálně hrozí, že nebudou schopny splácet některé své závazky. Schvalte zákon o vládních výdajích, apeluje Barack Obama.Autor: Reutersvětší obrázek » Šéf Bílého domu si sice pozval na schůzky se "svými" demokraty, ale stále trvá na tom, že s republikány k jednacímu stolu usedne teprve poté, co Kongres schválí chybějící zákon o vládních výdajích a zvýší dluhový strop. "Nemůžeme připustit, že se vydírání stane součástí naší demokracie. Tak demokracie nefunguje," apeloval na republikány. Na Capitol Hill, kde sídlí Kongres, jim vzkázal, že pokud přistoupí na hlasování o "čistém rozpočtu", je připraven s nimi hovořit o všem, a to včetně odmítané reformy zdravotnictví. Média předpokládají, že zákon o vládních výdajích by - bez pozměňovacích návrhů - prošel. Umírněné konzervativce by mohl "ukolébat" příslib jednání o jimi nenáviděné Obamacare. Zmíněná reforma přitom stála na počátku všech současných problémů. Boehner ovšem prozatím zachovává stoický klid. Výzvu k odblokování hlasování odmítl s tím, že Obamovi jde pouze o "bezpodmínečnou kapitulaci" republikánů. Je přesvědčen, že prezidentovi se krátí čas, a jeho pozice je tudíž "dlouhodobě neudržitelná". Kvůli hrozící platební neschopnosti tak bude muset dříve či později začít jednat. Američany ale jedním dechem ujišťuje, že jeho strana udělá maximum pro to, aby na obávaný dluhový strop nedošlo. "Souhlasím s prezidentem, že bychom měli platit své dluhy." Tomu už ale věří zřejmě jen málokdo. Úřady jsou kvůli vládní odstávce zavřené už devátým dnem, statisíce federálních zaměstnanců zůstávají na nucené dovolené, policisté či hasiči pracují pro změnu de facto zadarmo. Jednou z mála výjimek byli vojáci. Nyní se ale ukázalo, že roztržka politiků dopadá i na rodiny těch, kteří za Spojené státy položili život. Na odškodné sto tisíc dolarů, které pozůstalí po padlých vojácích dostávají obvykle do tří dnů, mohou momentálně zapomenout. Úřady jsou ochromeny, připomíná agentura AP v souvislosti s víkendovou smrtí pěti vojáků v Afghánistánu. "Když jste ji potřebovali, vláda vás nechala padnout," vzkázal rodinám republikán Lindsey Graham z Jižní Karoliny, podle něhož vina padá na hlavy všech politiků bez výjimek.

Viz: http://aktualne.centrum.cz/zahranici/amerika/clanek.phtml?id=792333

Kritickému datu 17.10.2013 jsem se v souvislosti s článkem zveřejněným ve Finančních novinách věnoval předevčírem, viz:

http://radimvalencik.pise.cz/652-71-127-hra-co-prinesl-5-10-13-superafera-115.html

(Pokračování)

Zpět na hlavní stranu blogu

Hodnocení

1 · 2 · 3 · 4 · 5
známka: 3.5 (2x)
známkování jako ve škole: 1 = nejlepší, 5 = nejhorší

Komentáře

RE: (71.131) Hra: Co přinesl 9.10.13 – Superaféra 119 sigmund heisler 14. 10. 2013 - 07:04
RE: (71.131) Hra: Co přinesl 9.10.13 – Superaféra 119 holman.vse 14. 10. 2013 - 22:58
RE: (71.131) Hra: Co přinesl 9.10.13 – Superaféra 119 radimvalencik 15. 10. 2013 - 08:34