R2016/021: Otázka Dienstbierovi

21. únor 2016 | 07.00 |

Do seriálu o reformách nepochybně patří i dvojice článků, která informuje o tom, na co jsem se zeptal 18.2. J. Dienstbiera a jaká byla jeho odpověď. Dokumentují následující:

1. Kam až došla degenerace institucionálního systému.

2. Jak je obtížné otevřít cestu k prokomunikování nutných reforem.

3. A hlavně - jak lze otevřít cestu k prokomunikování reforem.

Dnes uveřejňuji otázky, zítra napíšu, jak to bylo s odpovědí:

Semináře Fontes Rerum jsou vždy velmi zajímavé. Dnes (18. února) Evropské hnutí v České republice a FONTES RERUM pořádá panelovou diskusi, která je na atraktivní téma "Uprchlíci – výzva pro EU" s podtitulem "Humanismus, multikulty, Schengen, budoucnost EU a naší země... a co my s tím vším?)".

Akce se koná od 17.00 hodin ve čtvrtek 18. února 2016 v místnosti č. 319 v Klubu techniků na Novotného lávce 5, Praha 1.

I složení panelu je velmi atraktivní:

* Jiří Dienstbier, ministr pro lidská práva, rovné příležitosti a legislativu

* Václav Cílek, geolog a filosof

* Jan Čuřík, arabista a finanční analytik

Panelovou diskusi moderuje Jan Mládek, člen družstva FONTES RERUM a ministr průmyslu a obchodu ČR.

Při této příležitosti a v návaznosti na hlavní téma položím Jirkovi Dienstbierovi dvě otázky:

1. otázka:

Na základě jakých informací, které jste měl k dispozici již 7.2., jste uvedl pro ČT24:

"Je to otázka celkové atmosféry ve společnosti, kdy se nenávistné projevy stávají zcela běžným, včetně výzev k osobní likvidaci nebo k použití střelných zbraní proti politikům. Fyzický útok na Kliniku tento víkend byl prozatímním vyvrcholením."

Tj. na základě čeho jste již tehdy vyloučil možnost, že v případě útoku na "Kliniku" se jedná o provokaci vedenou s cílem diskreditovat demonstrace 6.2.

2. otázka:

Čím si vysvětlujete, že média neinformují veřejnost o Vašich postojích (jako ministra mj. i pro lidská práva) k hromadnému zatýkaní a perzekuování tureckých profesorů a dalších členů akademické obce, kteří se "provinili" tím, že vyzvali k zastavení masakrů civilního kurdského obyvatelstva.

K tomu několik poznámek:

Nechci předjímat výsledky policejního vyšetřování kauzy "Klinika", ale zatím vše nasvědčuje, že šlo o provokaci ze strany policejních složek či zpravodajských služeb, které nemá vláda pod kontrolou a které spolupracovaly se zpravodajským i publicistickým oddělením ČT. Ministr pro legislativu by měl být jednou z hlavních opor, která by měla společnost od hrozby něčeho podobného uchránit, a ne se stát hlásnou troubou názorů, k nimž má být veřejnost domanipulována.

K tomu přineslo zajímavé informace např. Svobodné Fórum v článku "Jak žižkovské centrum Klinika kolaboruje s Babišem a dělá ze sebe oběť", viz:

http://svobodneforum.cz/petr-vrabec-jak-zizkovske-centrum-klinika-kolaboruje-s-babisem-a-dela-ze-sebe-obet/

Mj. odkaz na článek na FB sdílela i Saša Uhlová.

Především však jde o naprosto skandální a současně neumětelský díl pořadu "Reportéři ČT" s názvem "Bludiště virtuální reality" vysílaný 15.2.2016.

Viz: http://www.ceskatelevize.cz/porady/1142743803-reporteri-ct/216452801240007/

K tomu dal Ž. Jovanovič tento poměrně přesný komentář:

"Reportéři ČT a bitka v Thunovské ulici,

aneb vítaná příležitost jak zpochybnit nezávislé online zpravodajství.

ČT se stylizuje do obránce objektivity neřkuli pravdy a sama od začátku manipuluje, naplňuje tak slova svého bezp. experta p. Randáka o jiných, které sama o sobě lze považovat za perlu a to: "Jestliže je veřejnost posunována nebo je veřejné mínění posunováno, některým směrem, někým, cíleně tak nepochybně to bezpečnostní riziko je.", z těchto slov prakticky plyne, že každý kdo vědomě ovlivňuje veřejné mínění je ohrožením pro stát.

K vlastní reportáži:

1. ČT záměrně pozapomněla zmínit některá fakta, například, že Policie ČR odmítala účast neuniformovaných složek na incidentu, že k incidentu došlo pře budovou, která bezpečnostním složkám státu slouží apod.

2. Došlo k zajímavému posunu úlohy Policie ČR, p. Vítek označil policisty za kompars, ČT šla do jejich otevřené kritiky a tvrdila, že pochybili, takže přitvrdila

3. Vůbec nijak reportáž nevysvětlila chování policisty v civilu, který oprávněně budil dojem, že je trenérem "násilníků" a udílí pokyny či rady, policista snad stejně jako ostatní měl stát mezi "násilníky" a občany čelem k "násilníkům" a ne bokem na úrovni "násilníků"

4. postupem reportáže se manipulací ČT pozice p. Vítka změnila z bezpečnostního experta (předseda unie bezp. složek) a na politika a dlouhodobého sympatizanta protiislámského hnutí. Účelem samozřejmě bylo stejně jako dalších případech zpochybnit důvěryhodnost jeho jako osoby i jim zprostředkovaných informací.

Dál už to reportáž vzala šmahem a zpochybnila vše a všechny na internetu, jako etalon informačního serveru si vzala stránky Aeronet,cz, které obecně nepožívají příliš velké důvěry a mnozí je jako zdroj informací přímo odmítají. Za to odborníci ČT považují práci serveru Aeronet.cz za skvělou a mistrnou, aby následně ukázali jak "záhadné" vazby má. (vedoucí snad do Arizony či Holandska potažmo do tamních filiálek KGB či FSB)

No a perlička nakonec, kdo nemá rád Havla nebo snad zpochybňuje odbornou úroveň jeho díla, tak ten zpochybňuje změny posledních 25 let a je "divnej", potažmo nepřítel lidu i režimu, potvrzeno ústy psychologa

Děs a běs !

Viz: www.facebook.com/hejobcane

Zmíněný pořad na ČT je tak špatný, že každý kdo trochu přemýšlí, pochopí, o jak velké svinstvo v případě provokací 6.2. jde. Mj. – je pozoruhodný i tím, že v něm raději není ani zmínka o útoku na "Kliniku".

To vše by nebylo tak zlé, pokud by v tutéž dobu typově stejnými, ovšem mnohem brutálnějšími formami s přímou (nejen finanční) podporou současné euroreprezntace nelikvidoval Erdogan zbytky demokratického zřízení v Turecku. Jen slepý nevidí, že s použitím provokací tato země rychle směřuje k fašistickému typu moci, např.:

"Na nejméně 28 mrtvých a 61 zraněných vystoupal počet obětí výbuchu v centru turecké metropole Ankary, uvedly to agentury AP a Reuters. Původní informace bezprostředně po útoku uváděly pět mrtvých. Podle úřadů explodoval nastražený vůz s výbušninami. K výbuchu došlo nedaleko sídla generálního štábu armády ve chvíli, kdy místem jela kolona vojenských autobusů... - Turecký premiér Ahmet Davutoglu podle agentury Reuters kvůli výbuchu zrušil plánovanou cestu do Bruselu, kde se měl zúčastnit summitu Evropské unie. - Mluvčí turecké vládní Strany spravedlnosti a rozvoje (AKP) už středeční výbuch označil za teroristický čin. Stejné prohlášení vydal i turecký vicepremiér Bekir Bozdaq."

Myslím, že tento případ je dostatečně vypovídající (udál se právě ve chvíli, kdy se mělo Turecko účastnit klíčového summitu a kdy počítalo s tím, že bude podrobeno kritice):

http://www.novinky.cz/zahranicni/evropa/395109-bomba-v-centru-ankary-zabila-28-lidi.html

A to všechno navíc v době, kdy se současná mocenská elita v Turecku s podporou určitých vlivových skupin v USA, nad kterými nemá administrativa Bílého domu kontrolu (resp. které mají alespoň částečně pod kontrolou administrativu Bílého domu) snaží vší silou vtáhnout NATO do přímého vojenského střetu s Ruskem v Sýrii, který by nutně přerostl v globální konflikt:

"Turecko nemá v úmyslu zastavit ostřelování pozic syrských Kurdů u turecké hranice, řekl ve středu prezident Recep Tayyip Erdogan. Ankara také obnovila požadavek na zřízení bezletové a demilitarizované zóny na syrské straně hranice. Chce 10 kilometrů široký pás na syrské straně hranice, uvedla agentura Reuters... Střežit tak úzkou bezletovou zónu je extrémně obtížné. Rusko jako spojenec Damašku je proti vytvoření zóny a podle náměstka ministra zahraničí Gennadije Gatilova by s tím musela souhlasit syrská vláda i OSN.", viz:

http://www.novinky.cz/zahranicni/blizky-a-stredni-vychod/395081-turecko-palbu-na-kurdy-v-syrii-nezastavi-chce-bezletovou-a-demilitarizovanou-zonu.html

Čelíme moci, kterou jsem popsal zde:

http://radimvalencik.pise.cz/2846-podstata-soucasne-moci-uvaha-k-vyroci-28-10.html

V současné době již jde o přežití a jakékoli lidské selhání, jakékoli posluhování v roli figurky či hlásné trouby zla, které nastupuje se vší vehemencí, může mít fatální důsledky.

(Pokračování článkem o tom, jak dopadla odpověď)

Zpět na hlavní stranu blogu

Hodnocení

1 · 2 · 3 · 4 · 5
známka: 1 (1x)
známkování jako ve škole: 1 = nejlepší, 5 = nejhorší

Komentáře

 zatím nebyl vložen žádný komentář