REFORMY (161) Drvotová: Důchody a stát

9. červenec 2015 | 07.00 |


V rámci přípravné diskuse k 18. ročníku Lidský kapitál a investice do vzdělání uveřejnuji "pohled zdola" od A. Drvotové. Řešení problému, o kterém hovoří, je v plně zásluhovém penzijním systému, který je mnohem spravedlivější i solidárnější, než ten současný. Především je však samonosný a neumožňuje stávající podvody na obyvatelstvu.

Podrobně o možnosti reformy v této oblasti:

http://radimvalencik.pise.cz/2316-reformy-99-odkaz-na-monografii.html

konkrétě část "3.3 Penzijní systém - zprostředkované uplatnění přenesené ceny"

Zde je příspěvek A. Drvotové:

K tlaku na zvyšující se hranici věku odchodu do starobního důchodu.

Alena Drvotová

Každopádně platí, že nutnost prodloužení produktivního věku není rozhodně způsobena potřebou uplatnění těchto pracovních sil. S rozvojem výrobních sil, automatizací, mechanizací naopak jejich potřeba klesá. Kolik bylo zaměstnáno lidí v zemědělství - a dnes? Kolik podniků zaniklo? Potřeba je konstatní , zejména ve službách - zdravotnických, sociálních. Ale i tam již vstupují několik let roboti (na operační sály, do kuchyní, prádelen, administrace...).

Potřeba neustálého růstu "pracovníků" narůstá pouze u tzv. státních zaměstnanců, ale i dalších parazitů navázaných na rozpočtové penězovody - mám na mysli nejrůznější tzv. neziskovky, obecně prospěšné společnosti a další soukromé projekty, ve skutečnosti založené za účelem tvorby velmi zajímavých zisků a platů lidí tam angažovaných, které jen zdvojují a "suplují" státní správu a její činnosti (naposledy nám to předvedla paní Vodičková s tzv. klokánky). V této souvislosti jsou liché i argumenty potřeby doplnění domáckého obyvatelstva přistěhovalci. Nepotřebujeme je.

Jde ale o peníze! O peníze, odčerpané z bývalého důchodového účtu, který nestačí současné odvody na důchodové pojištění dostatečně a to z nejrůznějších důvodů naplňovat a tím se strává průběžný systém nefunkčním.

V takovém okamžiku musí nastoupit dotace ze státního rozpočtu. A ta se nedostává, když:

- státní správa je tak drahá (neustálý růst byrokracie, počtu státních úředníků, zbytečné vytvoření krajů),

- stát nehospodaří efektivně (předražené, manipulované a rozkradené zakázky)

- a zejména stát vyplácí zcela nesmyslné a olbřímí dotace do tzv. obnovitelných zdrojů, na čemž těžko pro běžného občana představitelným způsobem profituje hrstka ve správnou dobu informovaných "investorů", a ti politici, kteří stádo poslanců zmanipulovali k přijetí těchto nesmyslných zákonů (žlutá republika, fotovoltaika, kukuřice pro bioplyn, větrníky...).

A ty stovky miliard takto vyhozených z okna pochopitelně v rozpočtu chybí a chybí na důchodovém účtu.

Doporučuji velice zakoupit si publikaci (ale je to i v audioverzi!) dílko "Nahá pravda" od manželské erudované dvojice: Vladimír Pikora + Markéta Šichtařová! Je to na trhu pořád k dostání a stojí za seznámení se.

Mně přidali 5 let a 4 měsíce. Mám velikou radost.

(Pokračování)

Zpět na hlavní stranu blogu

Hodnocení

1 · 2 · 3 · 4 · 5
známka: 0.00 (0x)
známkování jako ve škole: 1 = nejlepší, 5 = nejhorší

Komentáře

 zatím nebyl vložen žádný komentář