REFORMY (17) Role US velvyslance na Ukrajině

17. únor 2015 | 07.00 |

Úvodní poznámka:

Včera (16.2.) jsem uveřejnil v rámci tohoto seriálu o reformách "čtecí prizma" současného dění. Informace, kterou vysílala v sobotu (14.2.) v Událostech v 19.00 ČT 1 a ČT 24, je jedním z velmi cenných faktů, prokazujících platnost teoretického konceptu, který jsem včera uveřejnil. Reagoval jsem na ni bezprostředně již 14.2. Nyní o něco podrobněji.

Zpráva v České televizi:

Bývalý velvyslanec USA na Ukrajině John E. Herbst je jedním z nejaktivnějších obhájců dodání zbraní Ukrajině, viz od 6. minuty 30. vteřiny na:

http://www.ceskatelevize.cz/specialy/udalosti/

K tomu, kdo je John E. Herbst:

http://en.wikipedia.org/wiki/John_E._Herbst

Byl jsem mile překvapen, že lidé na FB pochopili hned, o co jde. Zaznamenal jsem několik desítek komentářů a hlavně sdílení této informace.

O co jde:

Jedná se o jednu z nejlepších ilustrací toho, že současný institucionální systém je plně penetrován a plně ovládán strukturami založenými na vzájemném krytí porušování obecně přijatých zásad. Za normálních podmínek (ke kterým máme hodně daleko) by ten, kdo se bezprostředně podílel na rozkladu Ukrajiny, měl mlčet a spíše se zodpovídat za to, k čemu došlo. Ale v perverzní logice současného dění je – jak nám sdělila Česká televize – jedním z těch, kdo se nejvíce angažují v dalším stupňování konfliktu.

Ten, kdo byl u toho, když na Ukrajině vznikal oligarchický systém, když se Ukrajina hroutila sama do sebe masovým rozkrádáním, tak ten nyní brojí za to, aby se všechno to svinstvo překrylo ještě větší katastrofou (která možná přeroste v globální)!

Lepší důkaz toho, co jsem napsal ráno, nemohl být podán, viz:

http://radimvalencik.pise.cz/2066-reformy-14-polarity-soucasnosti.html

(Pokračování)

Zpět na hlavní stranu blogu

Hodnocení

1 · 2 · 3 · 4 · 5
známka: 0.00 (0x)
známkování jako ve škole: 1 = nejlepší, 5 = nejhorší

Komentáře

 zatím nebyl vložen žádný komentář