REFORMY 2015 (3) Hlavní výstup

3. únor 2015 | 07.00 |

Hned na začátku je dobré si udělat co nejlepší představu o tom, kam by měly práce vyústit. Podle mého názoru by hlavním výstupem měla být opět vědecká monografie, která by vzešla jak z výsledků celoroční práce, tak zejména z 18. ročníku vědecké konference Lidský kapitál a investice do vzdělání. Mohlo by se jednat o ročenku navazující na monografii zpracovanou v roce 2014, viz:

http://radimvalencik.pise.cz/2021-jake-reformy-a-proc-360-monografie-souhrnne.html

Název by mohl navázat na první monografii: "Financování a perspektivy odvětví produktivních služeb (pohled z roku 2015)"

Kterým směrem by měl být posunut její obsah? Navrhuji, abychom se zaměřili na čtyři části, které by mohla obsahovat:

1. Stručný výklad "učebnicovou formou" teoretického jádra toho, co je obsaženo v monografii z roku 2014 (tedy co nejvíce přehledně, vyváženě, jasně, srozumitelně a hlavně stručně) – maximálně 30 stran. Text přeložíme do angličtiny a bude základem přípravy letošní mezinárodní části konference.

2. Prezentace hlavních posunů v teoretické oblasti (zdokumentování výchozího stavu a výklad přesahu stávajícího poznání). Tak, aby bylo jasné, v čem jsme pokročili dále v naplnění záměru dát co nejúplnější odpověď na otázku, jaké jsou příčiny současných problémů a jak je řešit. Rozsah rovněž 30 stran (s tím, že podrobnější výklad výsledků může být dán v elektronické příloze).

3. Aktuální doporučení z hlediska toho, co se připravuje v praxi tak, aby byly vytvořeny co nejvhodnější podmínky pro realizaci reforem. Tj. podíváme se, co se připravuje v oblasti financování vzdělání, zdraví, penzijního systému a z tohoto hlediska zformulujeme to, co navrhujeme z hlediska námi rozpracovávané dlouhodobé koncepce řešení současných problémů. Maximálně 10 stran (rovněž s tím, že podrobnější výklad výsledků může být dán v elektronické příloze).

4. Reflexe aktuálního lokálního a globálního společenského kontextu včetně odhadu alternativ nejbližšího vývoje. Podobně jako v předcházejícím případě maximálně 10 stran (rovněž s tím, že podrobnější výklad výsledků může být dán v elektronické příloze).

Nemám patent na rozum, a proto uvítám doporučení a náměty, včetně nabídky pro spolupráci.

(Pokračování)

Zpět na hlavní stranu blogu

Hodnocení

1 · 2 · 3 · 4 · 5
známka: 0.00 (0x)
známkování jako ve škole: 1 = nejlepší, 5 = nejhorší

Komentáře

 zatím nebyl vložen žádný komentář