Tereza o typických důsledcích „americké“ politiky

29. červen 2014 | 09.48 |

Když si člověk přečte vtipný a z hlediska obsahu vynikající článek Terezy Spencerové v Parlamentních litech, neví, zda se má smát nebo plakat, případně štípnout, aby zjistil, zda ještě nespí, viz:http://www.parlamentnilisty.cz/arena/nazory-a-petice/Tereza-Spencerova-ISIS-tahne-na-Saudy-325039

Jak je možné, že dochází k takovým kozelcům americké politiky? Je to dáno tím, že se nejedná o americkou politiku, ale o politiku realizovanou přes americkou prezidentskou administrativu samozprivatizovanými enklávami různých zpravodajských služeb USA, které rozehrály svoje hry a zcela se vymkly kontrole. A to kontrole:

1. Ze strany americké prezidentské administrativy samotné i osob, které ji reprezentují. Tyto osoby totiž byly dosazeny jako figurky a dnes již nejsou schopny reflektovat trapnou a nebezpečnou hru, která se hraje a ve které jsou pouhými nástroji.

2. Ze strany americké veřejnosti, která v důsledku "protiteroristických opatření" je dnes sama podřizována nesmírně brutální zpravodajské kontrole a nepřímým represím s použitím zpravodajských institucí vybavených nejmodernější technikou.

3. Ze strany amerických spojenců, jejichž reprezentace (jako např. ta "naše", tj. eurounijní) byly dosazeny na bázi globálního špiclování a následných hrozeb diskreditací), o čemž přímo učebnicově svědčí vzájemná láska této reprezentace se současnou ukrajinskou reprezentací (Porošenko a spo.).

(Pro upřesnění – pod pojmem "samozprivatizovaný" mám na mysli, že tyto enklávy si postupně samy na bázi principu vzájemného krytí porušování obecně přijatých zásad dosadily ty, kteří měli kontrolovat, řídit a úkolovat jejich činnost. Zmocnili se tak jak technického a intelektuálního majetku, tak i role příslušných institucí. V některých případech takto ovládají i činnost samotného ústředí těchto služeb. "Státnost" Spojených států jako taková v současné době přestala existovat. Proto mj. takový komický osud Kerryho mise, kterou T. Spencerová popisuje.)

Je jen otázkou času, jak rychle většině lidí dojde, že "král je nahý", což si intuitivně v roli "dítěte" ze známé pohádky uvědomuje např. i polský ministr vnitra, viz nedávný skandál:

http://www.denik.cz/ze_sveta/polsky-zahranici-na-nahravce-polsko-americke-vztahy-za-moc-nestoji-20140622.html

Když už to došlo (byť jen v určité naivní podobě) polskému ministrovi zahraničí, mohlo by to dojít každému, tj. minimálně 80 % standardně uvažující populace v každé zemi. A to bude důležité. S nebývalým historickým excesem, kterého jsme se stali nedobrovolnými svědky, se vyrovnáme tím snadněji, tím dříve a s tím menšími ztrátami, čím více lidí pochopí, co se vlastně stalo.

K podrobnějšímu pochopení toho, o co jde, co se bude dít a co je s tím možné i nutně dělat viz např.:

http://radimvalencik.pise.cz/1336-ukrajina-odstartovala-zasadni-globalni-promeny.html

Podrobněji pak a v návaznosti na další otázky viz:

http://radimvalencik.pise.cz/1402-jake-reformy-a-proc-135-katastrofismus-i.html

http://radimvalencik.pise.cz/1403-jake-reformy-a-proc-136-katastrofismus-ii.html

http://radimvalencik.pise.cz/1406-jake-reformy-a-proc-137-katastrofismus-iii.html

http://radimvalencik.pise.cz/1407-jake-reformy-a-proc-138-katastrofismus-iv.html

Zatím tragédie v různých částech světa pokračují. I ta, co je už velmi blízko od nás a se značnými důsledky, které na nás bude mít. Je to přímý důsledek politiky dvojího metru uplatňovaného současnou eurounijní reprezentací. Z hlediska výše řečeného je např. otázkou, jak dlouho bude naše a (a celá eurounijní) veřejnost tolerovat řeči o lidských právech ze strany těch, co mají na rukou krev. Zatím "JEN" stovek lidí, viz:

http://www.novinky.cz/zahranicni/evropa/340704-primeri-se-na-vychode-ukrajiny-dal-porusuje.html

Zpět na hlavní stranu blogu

Hodnocení

1 · 2 · 3 · 4 · 5
známka: 3.57 (21x)
známkování jako ve škole: 1 = nejlepší, 5 = nejhorší