Jaké reformy a proč (78) Internetová televize

23. duben 2014 | 08.00 |

Diskuse o objektivitě vysílání ČT a videokonference, kterých jsem se nedávno zúčastnil, mě přivedly na myšlenku využít při "prokomunikování" reforem, které z důvodů uvedených v rámci tohoto seriálu považuji za naprosto nezbytné, internetovou televizi. Napadají mě např. následující pořady, které by mohly být do vysílání nezávislé internetové televize zařazeny:

1. Dostatečně adrenalinovou diskusi k otázce, zda může či nemůže být ekonomický růst dlouhodobě (trvale) exponenciálně dynamický a současně trvale udržitelný. Mj. je to klíč k pochopení toho, o co jde.

2. Pořad typu "ekonom může být taky člověk" – o náročnějších ekonomických otázkách s laickou veřejností, umělci či odborníky z oblasti přírodních věd apod. Mj. i proto, že to, o co jde, někdy spíše pochopí ten, kdo neuvažuje ve vyjetých kolejích dnes poněkud "zritualizovaného" ekonomického uvažování.

K tomu ještě článek o internetové televizi:

VUL (Velká ukrajinská lež) ukazuje, kam až je schopna zajít ČT ve zpronevěření se svému poslaní (objektivně, vyváženě a úplně informovat veřejnost), viz např.:

http://radimvalencik.pise.cz/1218-ct-strani-brutalnim-fasistum.html

http://radimvalencik.pise.cz/1240-strani-ct-brutalnim-fasistum-ano-ci-ne.html

Podle mého názoru je nejvyšší čas připravit alternativní internetové televizní vysílání, které by (nebojím se použít ten pojem) "nastavilo zrcadlo" ČT (a další veřejným médiím, které překročí určité hranice zneužití svého monopolu).

K tomu dva náměty:

1. Není problém dát formou odkazů na příslušné webové stránky dostatečně rozsáhlý archiv pořadů, které stojí za zhlédnutí a které jsou mnohdy atraktivnější než to, čím jsme krmeni. "Kouzlo" ČT a podobných médií však spočívá v tom, že vytváří určitý pocit sounáležitosti těch, co současně sledují určitý významný pořad a následně si pak o něm vyměňují své dojmy. Společné sledování, společné prožívání má rozhodující roli. Vzájemná výměna názoru je to, co dělá on-line televizi tím, čím je. Proto je nutné organizovat fiktivní on-line vysílání (doporučenou posloupnost pořadů) a k těm pořadům, které mají zaujmout, pak pořádat on-line besedy odborníků, pamětníků i občanů, a to nejlépe na veřejně dostupných místech. A tyto besedy přenášet přímo (zařadit je do on-line programu). Z různých měst, obcí či míst. Prostě – obrazně řečeno - zcela zrušit hranici mezi studiem a hospodou či jiným vhodným zařízením.

2. Tam, kde ČT či jiné médium překročí hranice "slušnosti", "nastavit zrcadlo" formou podrobného a kvalifikovaného rozboru toho, co bylo sděleno v rámci publicistického pořadu za účasti skutečných odborníků.

Určitě je mnoho těch, kteří přijdou s dalšími nápady a pomohou ke zrodu toho, co je jak reálné, tak potřebné.

Možná, že by stálo začít už nyní uvažovat o sestavě dobrovolně pracující rady pro svobodné a nezávislé televizní vysílání.
Zdroj: http://radimvalencik.pise.cz/1241-internetova-tv-zcela-realna.html

(Pokračování)

Zpět na hlavní stranu blogu

Hodnocení

1 · 2 · 3 · 4 · 5
známka: 0.00 (0x)
známkování jako ve škole: 1 = nejlepší, 5 = nejhorší

Komentáře