Volby17/008: Z Potůčkovy komise k důchodům

11. únor 2017 | 08.33 |

ANALÝZY A KOMENTÁŘE AKTUÁLNÍHO DĚNÍ PŘED ŘÍJNOVÝMI VOLBAMI DO PS Z HLEDISKA VYTVOŘENÍ PŘEDPOKLADŮ PRO SKUTEČNÉ REFORMY
Včera jsem uveřejnil příspěvek, ve kterém jsem rozebral možnost dát právě v dnešní době a do těchto voleb program, který by zvítězil tím, že by nebyl mrtvý, ale živý. Rozmnožoval by se jako živý organismus (v komunikačním prostoru se tomu říká memplex) na základě toho, že ten, kdo by si ho osvojil, by jej chtěl předat dalším. Jako dobrý recept z kuchařky, tentokrát ovšem recept na řešení současných problémů.

Viz: http://radimvalencik.pise.cz/4247-volby17-007-memplexy-turbulence-standardni-model.html

Není to nereálné. Velmi nedávno jsem obdržel sborník z konference pořádané Potůčkovou komisí k důchodům. Je v něm i obsáhlý příspěvek našeho týmu o tom, jak bezbolestně, na základě dobrovolnosti, postupně a plynule dostartovat reformu penzijního systému tak, aby se řešily nejen aktuální problémy a každý na tom vydělal, ale aby byla od počátku zřejmá reálnost cesty k takové ekonomice, která je založena na produktivních službách umožňujících nabývání, uchování a uplatnění lidských schopností. Co lepšího si jako základ "živého" programu představit.

Sborník je dostupný ke stažení zde:

http://www.vsfs.cz/soubory/epssi/sbornik_z_konference_ok_pro_dr_-_30_11_2016.pdf

Náš příspěvek je na straně 19 až 31.

Mj. o příspěvek do sborníku jsme byli požádání právě na základě zájmu, který na konferenci vzbudil. Myslím, že stojí za přečtení a promyšlení.

Zde je titulní stránka sborníku:

Zde je obsah sborníku:

Zde je první stránka našeho příspěvku:

(Pokračování)

Zpět na hlavní stranu blogu

Hodnocení

1 · 2 · 3 · 4 · 5
známka: 0.00 (0x)
známkování jako ve škole: 1 = nejlepší, 5 = nejhorší

Komentáře

 zatím nebyl vložen žádný komentář