R2016/024/M: Vox populi/2

22. prosinec 2016 | 07.00 |

V rámci seriálu, ve kterém zveřejňuji materiály k přípravě letošní monografie s nástinem komplexního programu řešení současných problémů, jsem před pár dny (16. 12.) uveřejnil tento článek pod názvem:

Zásady programu pro jakoukoli stranu, která chce uspět v podzimních volbách
Obdržel jsem k němu velké množství podnětných ohlasů. Tyto jsou z "Nové republiky", webu, kterého si velmi vážím:

www.novarepublika.cz/2016/12/program-strany-ktera-chce-vyhrat-volby.html#comment-form

Uveřejňuji je všechny (podtržné – autor a čas zveřejnění), návazně pak dám i komentář:

2. část

Anonymní 16. prosince 2016 19:52:

0pt;font-family:"Times New Roman","serif"; mso-fareast-font-family:"Times New Roman";mso-fareast-language:CS">A opět jsme u Okamury. Kdo nemá strach, volí Okamuru.

Anonymní 17. prosince 2016 8:55:

Bude Okamura tím pravým? To nevím. V čem jsem přesvědčen, je ten fakt, že to s Okamurou v žádném případě nemůže být horší. Proto má hlas můj i mé rodiny. Čas a praxe pak ukáže, zda byl můj optimismus oprávněný.

Petr Majevský 16. prosince 2016 20:16:

Nejsem si jist, že Okamura bude ten pravý. Ovšem je třeba vyřadit ty stálé partaje stejného střihu. Za ODS na jedné věci ztráta 370 milionů,odpovědný po- litik se vesele tlemí občanům do ksichtu. Jiné partaje mají zase jiné kauzy.Ani KSČM není stranou, která bude hájit pracující. Jim tento stav vyhovuje. Nedoučený hajný s TOP09 je v háji,Lidovci šli stejně proti národu a jsou schopni jít do vlády s kýmkoliv.KSČ a pak ODS,hlavně do vlády.Okamura
snad by mohl být tím pravým.Jenže politika je jen politika.Když prosadí referendum,bude to jen dobře.

Anonymní 16. prosince 2016 20:47:

Jsou to krásná a promyšlená pravidla, až na to, že každý, kdo podle nich sestaví svůj program, pevně rozhodnut ho realizovat, skončí na dně Orlické přehrady.

Odpovědět

František Opluštil16. prosince 2016 21:59:

Dá se s tím souhlasit!
Takže nástin pravidel pro polit. program už je na světě, ještě tak ten program!, že? A též lidi, kteří si jej osvojí a dostanou ho k lidu obecnému. A pokud jej přesvědčí, dokážou jej i naplňovat ... (dlouhá to cesta).
Máme čas? No, do dalších voleb není času mnoho.
A který z dnešních politických subjektů může integrovat síly hlásící se k takovému směřování? Politický mainstream to není (snad s výjimkou KSČM), mimoparlamentní strany a hnutí (i ty s podobnou orientací) jsou roztříštěny, a zřejmě jim to ani nevadí. Jakoby zapomněly na knížete Svatopluka či Marxe s Engelsem.

P. K. 16. prosince 2016 22:00:

Pane Valenčíku, to by neměly být "Zásady programu pro jakoukoli stranu, která chce uspět v podzimních volbách", ale mělo by to být uzákoněno, jako "Zásady tvorby programu pro všechny strany, které se chtějí zúčastnit podzimních voleb". Tak to vidím já a možná i více lidí naší generace.
Ale v dnešní modernistické době, by to byl nepřípustný zásah do práv kohokoliv (tedy i politické strany), říkat cokoliv, aniž by se s tím spojovala jakákoliv očekávání, jejich budoucí jednání.

Anonymní 16. prosince 2016 23:00:

Dobré "desatero" nejsme v čase rozhodující bitvy jsme na začátku lehká dydlace: nevlastníme pro někoho vlastníme proti někomu.

Anonymní 17. prosince 2016 0:03:

Volby vyhraje Babiš, protože "všeci kradnů". A "všeci" mu to žerú, stejně jako tu českoslovenčinu, kterou ho učí jeho PR agentury, aby byl "lidu blíže". Vzpomeňte si na Kvašňáka s Dobiášem, jak se lidu líbili.

Anonymní 17. prosince 2016 6:11

Zásady programu pro jakoukoli stranu, která chce uspět v podzimních volbách, jsou psány jednoduše a srozumitelně, ne jako nějaký bezzubý intelektuální blábol, zde: www.spd.cz

A jsou to hlavně:
Všeobecné referendum, odvolatelnost politiků, ne ilegální migraci, přiznání majetku a prokázání jeho původu......
A jsou popsány tady:
www.spd.cz

akže volba je jasná, SPD Okamura.

L.S.Anonymní 17. prosince 2016 13:01:

Řídil jsem Vaší radou a seznámil se s "Deseti zásadními programovými body politického hnutí SPD"
To, co je na
www.spd.cz zveřejněno není program, ale pouhé deklarace "přání", dle mne, mnohdy ve svých důsledcích jdoucích proti sobě.
Už začátek 1.bodu "Chceme radikální změnu politického systému", je zcela nejasný a odpověď, o jakou změnu politického systému jde, jsem nikde nenalezl !?
Anonymní
17. prosince 2016 16:46:

Ještě k tomu lze dodat:
Nashromážděte jakýmkoliv způsobem miliardy a usaďte se v jiné zemi, zakupte nějaké noviny, časopisy a rádia, vstupte do vlády abyste tak rozšířil svoje podnikání do politiky a mohl kontrolovat všechny firmy a finanční toky, nejlépe na post ministra financí, osočujte všechny ostatní že kradou a lžou a zemi se snažte připojit ke své firmě. S prostoduchými hesly a koblihami přesvědčte většinu voličů, aby vám k tomu uvolnila cestu.A máte program na vyhrání voleb.

L.S.17. prosince 2016 19:19:

"Program" na vyhrání voleb měli v minulosti i jiní (Klaus, Špidla, Gross, Paroubek, Topolánek, Nečas, Sobotka), horší to bylo a je s jeho plněním. Výsledkem je pokračující morální a hospodářský rozvrat našeho státu a společnosti...
Vámi nastíněný "program" SPD Okamura, líbivá slova o "přímé demokracii", apod., na tom nemůže nic změnit. Občané si musí opět "nabít hubu", třeba je to už konečně probudí ...

 (Pokračování)

Zpět na hlavní stranu blogu

Hodnocení

1 · 2 · 3 · 4 · 5
známka: 0.00 (0x)
známkování jako ve škole: 1 = nejlepší, 5 = nejhorší

Komentáře

 zatím nebyl vložen žádný komentář