R2016/094: Oděské memento a reformy/1

4. květen 2016 | 07.00 |

Do seriálu o reformách zařazuji tři navazující články připomínající oděský masakr v roce 2014 v době, kdy si toto výročí připomínáme. Je o to, jak otevřít prostor pro prokomunikování reforem. Vyprázdněná, zapouzdřená, vydíratelná a manipulovatelná euroreprezentace totiž blokuje nejen vyšetřování tohoto masakru a mlčí k dalším zločinům na Ukrajině i v Turecku, ale blokuje i skutečně reformy. To na jedné straně. Na straně druhé nestačí jen upozorňovat na její selhání. Je nutné mít i pozitivní program reforem. K tomu se dostanu vzápětí po této trojici článků.

Na Novotného lávce právě (od 18.00 25. dubna) probíhá vzpomínková akce na dosud nevyšetřený masakr v Oděse v domě odborů 2. května 2014.

48 zavražděných, stovky zraněných.

V sále pro 160 lidí se mačkají skoro tři stovky.

Právě mluví Petr Žantovský s "našich" novinářích a jejich patronech.

V panelu: Zdeněk Kratochvíl (zorganizoval spolu s Petrem a Žantovským, zahájil), Jan Petránek, Jaroslav Baště, Ondřej Soukup, Petr Žantovský, Jan Schneider, PavelLetko (už mluvil, vynikající).

Vystupuje Pavel Letko, popisuje průběh událostí. Pozastavuje se nad mlčením euroreprezentace, bez kterého by ke zločinům nemohlo dojít.

Zdeněk Kratochvíl zahajuje.

Veterán a doyen Petránek s Baštou.

Zrovna mluví Ondřej Soukup.

Zítra ucelenější zpráva z akce. Pokusím se vypíchnout nejzajímavější momenty.

 (Pokračování druhou částí)

Zpět na hlavní stranu blogu

Hodnocení

1 · 2 · 3 · 4 · 5
známka: 0.00 (0x)
známkování jako ve škole: 1 = nejlepší, 5 = nejhorší

Komentáře

 zatím nebyl vložen žádný komentář