R2016/063: Naše lidská práva

3. duben 2016 | 07.00 |

V logice věci zařazuji do seriálu o reformách článek, který charakterizuje současnou dobu z hlediska nutnosti i možnosti prokomunikování reforem, které jsou nezbytné k tomu, abychom vybředli ze slepé uličky:

Právo na to, aby nebyl obelháván ze sdělovacích prostředků, které si nuceně platím ze svých daní (koncesionářských poplatků). To mě tak trochu připomání středověk, kdy si odsouzenec musel platit svého kata. Přeháním? Nikoli. Posuďte sami.

30. 3. 2016 bylo na Pražském hradě podepsáno strategické partnerství mezi Českou republikou a Čínou. Zde je přehled stěžejních bodů, které jsou v dokumentu obsaženy:

- ČLR vítá ambici ČR stát se regionálním finančním centrem pro střední a východní Evropu. Obě země budou podporovat používání místní měny ve dvoustranném obchodě a investicích nebo zakládání bankovních poboček v druhé zemi.

- Čína považuje ČR za důležitého strategického partnera pro spolupráci v Evropě, zejména v regionu střední a východní Evropy

- Čína vítá zájem ČR hostit summit Čína - země střední a východní Evropy

- Obě strany budou spolupracovat při podpoře dvoustranné spolupráce v rámci iniciativy Ekonomické pásmo Hedvábné stezky a Námořní Hedvábná stezka pro 21. století

- Česká republika potvrdila dodržování své politiky jedné Číny a respekt ke svrchovanosti a územní celistvosti Čínské lidové republiky (ČLR)

- Obě strany potvrdily společný závazek ve věci podpory a ochrany lidských práv na základě rovnosti a vzájemné úcty

Zdroj: http://globe24.cz/domov/1372-na-hrade-bylo-podepsano-partnerstvi-s-cinou-zde-jsou-stezejni-body

Toto není z ČT. Tam o tom není ani slovo. A ani z jiných "mainstreamových" zdrojů. To je z úplně zastrčeného zdroje (omlouvám se mu, ale asi to pochopí). Tak jak jsou na tom "naše svobody" a "naše lidská práva"? Řekl bych lidově:

Kurňa, že se toto nemůžu dozvědět z televize, kterou si nuceně platím?! Kurňa, kde jsou má lidská práva?! Jak to, že si musím platit to, aby mě obelhávali a zbavovali práva na informace?!

A tak člověka nakonec uklidní člověk, od kterého bych to nečekal:

"Návštěva čínského prezidenta v České republice je důkazem, že Čína považuje roli České republiky v rámci vztahů mezi Čínou a Evropskou unií za velmi důležitou. Jsme samozřejmě nadšeni z toho, že prezident Si Ťin-pching v Evropě vedle Velké Británie, Německa a Francie navštívil právě také Českou republiku," napsal exprezident Václav Klaus.

Realismus versus hysterie z nenaplněných ambicí (tušení konečné). Výsledkem návštěvy čínského prezidenta tak je, že se kalouskové, štětinové, bursíkové a spol. dostali úplně mimo hru. Úplně a definitivně. Už to cítí a budou zlí. Ale ani to jim nepomůže.

(Oni nikdy nechápali, co to je "pracovní místo", protože se živili jinak. Oni nikdy nechápali, co to je skutečné lidské právo na to, aby se člověk mohl cítit nemanipulován. Oni totiž lidmi vždy opovrhovali.)

 (Pokračování obsahově navazujícím příspěvkem)

Zpět na hlavní stranu blogu

Hodnocení

1 · 2 · 3 · 4 · 5
známka: 1 (1x)
známkování jako ve škole: 1 = nejlepší, 5 = nejhorší

Komentáře

 zatím nebyl vložen žádný komentář