R2016/059: Z diskuse k "Babiš-Čapímu hnízdu"

30. březen 2016 | 07.00 |

Na můj článek o kauze "Babiš – Čapí hnízdo", viz:

http://radimvalencik.pise.cz/3277-babisuv-predvelikonocni-biblicky-projev-v-ps.html

jsem dostal řadu zajímavých ohlasů. Podle svého příslibu je zveřejňuji v rámci seriálu o reformách kam patří z hlediska významné otázky – podmínek pro prokomunikování reforem:Babiš

Marek:

Četl jsem váš příspěvek k Babišovi a Čapímu hnízdu.Píšete, že budete rád za reakce, tady je tedy ta má:

0001pt;line-height: normal" class="MsoNormal">Málokdo si může myslit, že bych podporoval pana Babiše, však jsem také napsal proti němu několik kritických článků (na jeden dokonce sám pan Babiš kdysi podrážděně reagoval). Stejně tak jsem pro vyšetřování všech korupčních kauz, slovo všech podtruhuji - a i k tomuto tématu jsem napsal pár statí.

Pokud jsem ale svědkem výběrového grilování vybraného jedince, zatímco ostatní si systémově myjí ruce, nemohu takový postup podporovat. Možná je někomu jedno, když padne politický spojenec pana Zemana - a u moci pak budou jen ti, kteří si prosadí parlamentní a senátní volbu hlavy státu. Ano, v takovém případě je opravdu putna, zda Babiš nebo Kalousek... Těžko ale můžeme nevidět, že v kauze, která je "x" let stará, jde primárně o útok na Zemana - tenokrát přes Babiše.V žádném případě se zde nejedná o prosazování spravedlnosti. Stačí si vzpomenout, jak Kalousek sprostě nadával vyšetřovatelům v kauze CASA nebo jak paní Němcová teatrálně bránila pana "čistého" Nečase před Ištvanem. A jelikož nejde o prosazování spravedlnosti, má v tomto konkrétním případě pan Babiš mou plnou podporu. S tím, že je "x" věcí, které na něm dále budu kritizovat. Ale Kalouskovi na lep sedat nehodlám - a toto je Kalouskova hra. Věřím, že voliči již na stejně špatný vtip od afér Grosse a Paroubka nenaletí - a co se Kalouskovi dříve osvědčilo, mu tentokráte srazí politický vaz. Už je na čase...

Lojza:

Kauza Čapí hnízdo – střet zájmů - neboli akce pražské kavárny pod kuratelou "boha Šapíró".

Andreje Babiše jsem nevolil, ale zcela ho chápu, vyslovuji mu podporu a současně ho kritizuji za prvotní zmatečný postup při objasňování věci. Jsem rád, že jeho projev v parlamentu byl zveřejněn. Věřím, že z onoho projevu si normální člověk udělá úsudek o naši "demokracici", o střetu zájmu. Kdo jsi bez viny, hoď kamenem! Kalousku - předražená letadla casa, atd. , ODSko - Láoš Báči, Promopro, atd...

Jsou Sobotka, Dienstbier nebo Benda a jim podobní ve střetu zájmu? V politice lítají ode zdi ke zdi, bez praxe v podnikatelském životě, tedy bez znalostí a trampot obživy sama sebe. Podobní "politici" - nebudou-li zvoleni, těžce se v běžném životě živit budou. Proto jejich strach o vlastní existenci míří k likvidaci svých možných nástupců - s všestrannou životní praxí, jen aby se u "koryt" udrželi a o ekonomické výhody nepřišli. V tomto ohledu lze jednoznačně dovodi t, že jako představitelé vlády a legislativy jsou ve střetu zájmů (o morálce nemluvě), neboť ryze ve svůj ekonomický prospěch zneužívají současné politické postavení, samozřejmě k odstranění Andreje Babiše, který se za svoje výsledky v podnikání stydět nemusí, byť možná v Čapím hnízdě udělal "nemorální" tah, který mu však legislativa umožňovala. Vzpomeňme si na projev Kalouska k obhajobě předražených letadel Casa. Andrej Babiš získané peníze neukradl, vydělané peníze a peníze z dotací stále investuje, do "hrobu" si nic nevezme, co vybudoval České republice, zůstane, do daňových rájů neodletí.

Střed zájmu " politiků - tlučhubů", kteří Andreje Babiše za střet zájmů plísní, ale! Oni vazalové podporují ve funkci prezidenta UA ukrajinského oligarchu Porošenka. Onen čokoládový oligarcha Ukrajiny ve funkci prezidenta znatelně zvýšil zisk svého impéria ... Jak patrno, nově tvořená kriminální demokracie na UA je pro některé naše "politiky – tlučhuby" přitažlivá, střed zájmu Porošenka na UA jim nevadí, onoho oligarchy budou až neskutečně blbě – neboli "gobbesovsky"podporovat, označovat ho demokratem, a do EU lákat. Jaký je tedy jejich zájem? Po vzoru Porošenka se obohacovat?

Střet zájmu do třetice - Kde byli Kalousek, Fiala a další, když exministr Hřebíček na zakázkách MD zbohatl (jak jsem se kdysi v tisku dočetl), "četně nabyté peníze" jen utrácí, atp. Vtip je v tom, že Hřebíček nikoho nekritizoval, takže Kalousek ani ODS v ohrožení nebyli, "když možná občas nějaké všimné dostali". Tak sakra, jak to s těmi zájmy je?

K aktivitě Lidovců se nebudu vyjadřovat, když pro mne stále platí heslo prvorepublikové volební kampaně "Volte voly, volte krávy, nevolte jen klerikály"!

Movies:

Já pořád nechápu, co ten Babišův projev měl znamenat. Měl prostě vysvětlit to svoje Čapí hnízdo a tečka. To, že shrnul největší kauzy ČR je pěkné, ale s jeho kauzou to přímo vůbec přece nesouvisí. Vidím, že účel to ale splnilo. Hodně lidí zase přesvědčil jaký on je poctivec a všichni jsou na něho zlí...

Ondrey:

Mě ten projev přišel klasicky estébacký,co pan Bureš tím, že porušuje pravidla, získal, soudružsky sebekriticky nepřijal ani neřekl. Krýt se za rodinu je taková psychologie na prosťáčky, ono se taky v těch letech mohlo stát, že se místo podnikání mohl octnout v Orlické přehradě. To soudružské, jak okradal stát málo, oni kradli více, se slušností nemá, co dělat... není důvod nic odpouštět. Bude to zase výsměch všem, co se bojí udělat si pořádek...a místo oplatky v mostranci, adoruji chybný krok lidí kolem pána na české pětitisícikoruně a nemají problém se báti se těch, co si umí nakrást.
(Pokračování dalším příspěvkem)

Zpět na hlavní stranu blogu

Hodnocení

1 · 2 · 3 · 4 · 5
známka: 0.00 (0x)
známkování jako ve škole: 1 = nejlepší, 5 = nejhorší

Komentáře

 zatím nebyl vložen žádný komentář