R2016/033 Prokomunikování reforem vs. provokace/2

4. březen 2016 | 07.00 |

Do seriálu o reformách zařazuji sérii následujících tří článků, které dokumentují to, jak obtížná je cesta k prokomunikování reforem. Budeme se muset naučit čelit provokacím nejrůznějšího druhu. Právo proto musíme mít jasno, jak problémy řešit. Koncepčně, krok za krokem, v rámci ucelené koncepce. Zde je druhý ze tří článků:

Uveřejňuji druhou část kompletní "Informace k závěrům šetření shromáždění a bezpečnostních opatření dne 6. 2 2016". Je mimořádně zajímavá, protože ve zpráv Policie ČR jako svůj hlavní cíl sleduje svoji obhajobu. Oprávněně. Chovala se profesionálně a slušně.

Právě proto, že Policie ČR hájí především sama sebe, vyplývá ze zprávy řada důležitých skutečností týkajících se naaranžované akce v Thunovské ulici a navazující provokace, kterou byl úkol na Kliniku.

Vzhledem k rozsahu uveřejňuji postupně na pokračování a průběžně stručně komentuji. Všimněte si, jak "přehlíženo" je to nejvýznamnější. V druhé části si všimněte zejména třetí a čtvrté odrážky v odstavci nazvaném "Ke kontrolním závěrům Policie ČR a Ministerstva vnitra"

Pokud bych něco Policii ČR něco vyčítal, tak nikoli její chování při akci 6.2., ale to, že se její orgány ostudným způsobem podílejí na zametání stop velmi nebezpečné provokace, která je u nás bezprecedentní. Vyhodnocení toho, co se událo v Thunovské ulici je (tak, jak je napsáno) zcela v rozporu s tím, co diváci mohou vidět na vlastní oči. K tomu:

- Plně souhlasím s tím, že nešlo o "policejní provokaci" a ani nepodezírám policejní šéfy či vedení Ministerstva vnitra, že by se na ni podíleli.

- Muž v hnědé bundě maskované výtržníky neuklidňuje, on je řídí, aranžuje jejich chování tak, aby bylo pro sestříhaný televizní záznam využitelné jako příklad agresivního chování. Podívejte třeba zde, od minuty 4:50. V jednu chvíli je "muž v hnědé bundě" dokonce posílá vpřed, aby bylo možné natočit aspoň zdání střetu:

http://www.parlamentnilisty.cz/arena/monitor/Internetem-leti-vtipne-foto-na-tema-udajne-policejni-provokace-Podivejte-se-i-vy-420871

- Kdo dal kompetenci kriminalistovi, který vyšetřuje trestnou činnost notoricky známých výtržníků, k tomu, aby je takto naaranžoval pro televizní vysílání?

- Jak to, že na místě, kudy neměl nikdo jít, byla předem rozmístěna televizní technika?

A lze klást spousta dalších otázek.

(Pokračování třetí částí)

Zpět na hlavní stranu blogu

Hodnocení

1 · 2 · 3 · 4 · 5
známka: 0.00 (0x)
známkování jako ve škole: 1 = nejlepší, 5 = nejhorší

Komentáře

 zatím nebyl vložen žádný komentář