REFORMY (197) Protizápadní Schwarzenberg

14. srpen 2015 | 07.00 |

Do bouřlivého dění nečekaně zasáhl K. Schwarzenberg výroky, které svědčí o tom, že při hledání cesty ze slepé uličky je nutné zohlednit a využít i existenciální motivy chování člověka, který je zdánlivě plně zapouzdřen v rámci skupinové konformity. Zde je první z dvojice článků týkajících se této kauzy:

Schwarzenbergovi dochází, že se hraje hra TITANIK, nebo ho zapomněli informovat?

""Ale objevily se zprávy, že Američané v touze dostat Turecko na svoji stranu jak v boji proti Asadovi, tak proti IS, údajně s útoky na Kurdy tiše souhlasí. Je-li tomu tak, jde o nejhorší zradu, které jsme v posledních letech byli svědky. Je to zrada vůči našim spojencům a spolubojovníkům proti Islámskému státu, kteří byli vražděni nejen IS, ale i jinými extremisty," říká rázně Schwarzenberg.

"Je-li toto dílo západu, tak můžeme jen vzpomenout na velkého francouzského politika knížete Talleyranda, který o jednom z Napoleonových skutků prohlásil: "Je to horší než zločin, je to blbost." Toto je bohužel oboje," posteskl si předseda TOP 09."
Viz: http://zahranicni.eurozpravy.cz/blizky-vychod/128099-na-blizkem-vychode-se-deje-neco-strasneho-je-to-horsi-nez-zlocin-rozjel-se-schwarzenberg/

Dobře si zapamatujme tato knížecí slova!

Vypadá to, že Schwarzenberga už odpojili od řízení in side informacemi. To, k čemu došlo s Kurdy, není jen nějaká "nejhorší zrada", to je dost zřetelný důkaz, že se hraje hra typu"Titanik".

Vždyť přece:
1. Kurdové (většina Kurdů) byli schopni, že i bez dostatečné podpory jsou schopni čelit Islámskému státu, Islámský stát lze porazit.
2. Erdoganovo Turecko proti Islámskému státu nebojovalo až do doby, než se výše uvedené ukázalo.
3. Teprve potom, jen na oko, zahájilo "bojové operace" proti Islámskému státu.
4. Současně zahájilo skutečné a masivní vojenské operace proti Kurdům (nikoli jen proti PKK) - záminkou byly zjevné provokace, nikoli nějaké "vystupňované útoky teroristické části Kurdů, PKK").
5. A Erdoganovo Turecko mělo tu drzost, nechat si vyhlazovací akce proti Kurdům posvětit jednáním NATO.
6. NATO se zachovala poměrně zdrženlivě (pokud jde o přijatou rezoluci), ale USA (a jejich hlásné trouby) závěry interpretují tak, že Erdoganovo Turecku má k masakrování Kurdů volné ruce.
Celé viz: http://radimvalencik.pise.cz/2600-stejny-podvod-pomoc-uprchlikum-boj-s-isis.html

Každopádně pro hru typu "Titanik" platí:
- Čím větší je pravděpodobnost, že se podaří utajit, že se hra typu "Titanik" hraje, tím větší je pravděpodobnost, že převládne strategie OBĚTOVAT, resp. NEDAT ŠANCI těm, kteří netuší, že se daná hra hraje.
- Čím menší je pravděpodobnost, že se podaří utajit, že se hra typu "Titanik" hraje, tím menší je pravděpodobnost, že převládne strategie OBĚTOVAT, resp. NEDAT ŠANCI těm, kteří netuší, že se daná hra hraje.
Celé viz: http://radimvalencik.pise.cz/2587-reformy-1-4-prumyslova-revoluce-omyl-5.html

Z tohoto hlediska Schwarzenberg významně přispěl k osvětě v tom nejdůležitějším směru. Uvidíme, jak rychle bude vládnoucími mechanismy moci zpracifikován.

Pro úplnost připomínám:

"Podstatou hry typu "Titanik" je (v případě, kdy vznikne situace, za které nemohou přežít všichni) dilema těch, kteří mají informace a kompetence: Maximalizovat počet zachráněných (ve smyslu jak počtu, tak i kategorizace, např. ženy, děti), nebo maximalizovat počet těch, které zbavíme šance na přežití, abychom zvýšili šanci na vlastní přežití?"

čulíci, bublanové apod. jsou jen figurky v této hře: http://radimvalencik.pise.cz/2612-bublan-a-hra-titanik.html

(Pokračování navazujícím článkem k této kauze)

Zpět na hlavní stranu blogu

Hodnocení

1 · 2 · 3 · 4 · 5
známka: 0.00 (0x)
známkování jako ve škole: 1 = nejlepší, 5 = nejhorší

Komentáře

 zatím nebyl vložen žádný komentář