REFORMY (47) Diskuse - Otvírání oken

19. březen 2015 | 08.38 |

Následující příspěvek je stručnou informací o jedné z diskusí na aktuální téma. Problematiky reforem, které jsou nezbytné k vyvedení globální společnosti ze stále se zhoršující a dramatizují krize, se dotýká především tím, že průběh akce (semináře k aktuálnímu nebezpečí války) ukáže, jaké jsou možnosti prokomunikování toho, co je nejdůležitější. Totiž právě těch reforem, které jsou nezbytné. Uvedené rerformy nelze prosadit bez široké podpory veřejnosti, bez kvalifikovaného pochopení toho, o co jde. Přitom ve společnosti je v důsledku používání slova "reforma" k označení rozkrádání společnosti shora, resp. kamuflování toho, že se jedná o rozkrádání společnosti shora, pojem "reforma" zdiskreditován. Jsem sám zvědav, zda se mi v kontextu diskuse, na kterou tímto zvu, podaří vhodným způsobem problematiku reforem otevřít tak, aby zaujala.

Dnes (ve čtvrtek 19.3.) proběhne zajímavá akce. Vzhledem k tomu, že mnoho mých známých o ní neví, propaguji ji i touto cestou (zde je základní informace):

Spojenectví práce a solidarity

Zveme vás na další seminář SPaSu

Válka v Evropě? Ne naším jménem!

O mír se musíme postarat sami!

Panelisté:

Profesor Oskar Krejčí

Pplk. v. z. MUDr. Marek Obrtel

Doc. Ing. Radim Valenčík

Moderuje: Eva Novotná, mluvčí iniciativy Ne základnám

(seminář bude doplněn obrazovou projekcí)

Seminář se koná dne 19. 3. 2015 od 17:00 hod.

v přízemí Domu odborových svazů

Náměstí Winstona Churchilla, Praha 3

Téma víc než aktuální. Mj. i vzhledem k "aprílové" demonstraci síly US armády.

Pokusím se vystoupit trochu z jiného zorného úhlu: Podívat se na stále četnější, hlubší a nebezpečnější krize nejrůznějšího druhu nejen z hlediska jejich příčin, ale i cest jejich řešení. A to nejen z hlediska toho, že představují hrozbu vzniku obrovských ztrát, ne-li našeho přežití vůbec, ale i příležitostí. A to konkrétně příležitostí, která otevírá startovní okno k prokomunikování skutečných reforem, o které dnes jde a kterými můžeme vyvést globální společnost ze slepé uličky setrvačného vývoje.

Návazně budu informovat o tom, jak akce proběhla.

Zpět na hlavní stranu blogu

Hodnocení

1 · 2 · 3 · 4 · 5
známka: 0.00 (0x)
známkování jako ve škole: 1 = nejlepší, 5 = nejhorší

Komentáře

 zatím nebyl vložen žádný komentář