(71.156) Hra: Co přinesl 3.11.13 – Superaféra 144

7. listopad 2013 | 08.00 |

Někdy stačí pozorně poslouchat či číst sdělené a používat rozum, aby se člověk zorientoval ve zdánlivě nepřehledné situaci. Z tohoto hlediska si zaslouží pozornost výpověď M. Chovance v Otázkách Václava Moravce 3.11.2013, viz:

http://www.ceskatelevize.cz/ct24/nejnovejsi-videa/248887-mistopredseda-cssd-milan-chovanec-hostem-otazek-vaclava-moravce/

Doporučuji vyslechnout a podrobně promyslet, co M. Chovanec sděluje, případně si přečíst v trochu stylizované podobě to, co bylo zveřejněno na Novinky.cz:

Místopředseda ČSSD Milan Chovanec, který se zúčastnil utajované schůzky členů vedení ČSSD s prezidentem Milošem Zemanem v Lánech, se domnívá, že setkání inicioval první místopředseda strany Michal Hašek. A to prý proto, že chtěl prezidentovi ukázat, že má za sebou dostatečně silný tým lidí. Uvedl to v Otázkách Václava Moravce v České televizi. Chovanec označil schůzku za "propagandistickou", jejím cílem bylo to, aby "Michal Hašek ukázal, že má nějaký tým lidí". Zdůraznil navíc, že se až v Lánech dozvěděl, že iniciátorem schůzky nebyl prezident Miloš Zeman. "Až na schůzce se dozvím, že mě pan prezident nepozval. To je ta propagandistická část," postěžoval si Chovanec. Ten podle svých slov nabyl dojmu, že setkání neinicioval Zeman, až v Lánech, kdy je prezident u stolu vyzval slovy: "Vy jste tu schůzku iniciovali, tak si pojďte povídat." Podotknul přitom, že minimálně jeho samotného do Lán pozval Michal Hašek prostřednictvím sms zprávy. To samé řekl i další účastník jednání, Zdeněk Škromach. Chovanec, který jako první potvrdil, že se schůzka skutečně odehrála, také prohlásil, že od začátku své kolegy upozorňoval, že termín setkání večer po volbách není vhodný, a pokud vyjde najevo, může být dezinterpretován.

"Jeden z kolegů říkal: ‚Kdo se bojí, nejede‘," dodal. Upřesnil také, že prezident Miloš Zeman nežádal o to, aby schůzka zůstala utajená. Nežádal prý o to ani on sám, jak někteří členové vedení strany tvrdili. Setkání prý trvalo asi 50 minut. "Diskutovali jsme opravdu pouze politická témata," řekl. Sám se prý ještě před schůzkou ptal, kolik lidí se jí zúčastní. Bylo mu ale jen sděleno, že "několik". Na předsedu strany Bohuslava Sobotku, který pozván nebyl, se prý neptal. Chovanec, který je zároveň hejtmanem Plzeňského kraje, uvedl, že před stávajícím postem zřejmě upřednostní poslanecký mandát. "V této době to spíše vypadá, že složím funkci hejtmana," řekl. Konečné rozhodnutí ale podle něj padne až 9. prosince. "Kandidoval jsem do Poslanecké sněmovny, tudíž jsem ochotný složit funkci hejtmana," zopakoval. Dodal také, že kvůli své účasti na schůzce v Lánech už v úterý nabídl šéfovi strany svou rezignaci na post místopředsedy ČSSD, Sobotka ji ale odmítl. Nabídka podle Chovance ale nadále platí, a pokud by ho Sobotka vyzval k odstoupení, učiní tak.

Viz: http://www.novinky.cz/domaci/318087-hasek-chtel-schuzkou-v-lanech-ukazat-prezidentovi-ze-ma-svuj-tym-tvrdi-chovanec.html

Buď je M. Chovanec zcela naivní člověk, který by neměl mít s politikou nic společného, nebo je to obyčejný provokatér. Jinak výše uvedené číst nelze.

Ze zahraničí jsme se 3.11.2013 dozvěděli další podrobnosti o globálním špiclování, které slouží k protěžování vládnoucích garnitur, které jsou ovládány tím, že se na ně něco ví:

Rozsáhlé špionážní programy tajných služeb ohrožují svobodu slova a otevřené společnosti, což je celosvětový problém a je třeba jej také celosvětově řešit. Tvrdí to bývalý spolupracovník americké Národní bezpečnostní agentury (NSA) Edward Snowden v textu, který v neděli zveřejnil německý týdeník Der Spiegel. "Tyto programy neohrožují jen soukromý život. Ohrožují svobodu slova a otevřené společnosti," cituje týdeník z materiálu, který Snowden napsal 1. listopadu a redakci ho údajně poslal zakódovaným způsobem. "Kdo říká pravdu, nedopouští se zločinu," píše rovněž Snowden. Poukazuje přitom na to, že jisté vlády, které se cítily být "demaskovány" odhalenou špionáží, následně zahájily "bezprecedentní kampaň pronásledování" s cílem ukončit veškerou diskusi na toto téma. Diskuse ale přesto ve světě pokračuje. Der Spiegel v neděli rovněž otiskl rozhovor s šéfredaktorem britského listu The Guardian Alanem Rusbridgerem, který obvinil britského premiéra Davida Camerona ze zastrašování. Ministerský předseda se podle něj "hanebnými útoky" znovu pokusil deník přimět, aby přestal zveřejňovat tajné informace, které se týkají špionážní aféry rozpoutané Snowdenem. Rusbridger ale poukázal na to, že "tvrdá opatření", jež Cameron míní proti listu uplatnit, jsou naprosto nesmyslná, protože kopie materiálů, které bývalý pracovník NSA předal novinářům, jsou samozřejmě i mimo Británii. Šéfredaktor je přesvědčen, že terčem aktivit tajných služeb se nyní stal on sám. Na jeho facebookovém účtu prý "neviditelná ruka" provádí různé změny. V rubrice oblíbené filmy se například z ničeho nic objevil název Umírej pomalu. Rusbridger Der Spiegelu prozradil, že už neposílá žádné e-maily s důležitým obsahem a k závažným rozhovorům nepoužívá mobilní telefon. Snowden v polovině roku vyzradil informace o tajném programu USA na sledování internetové komunikace a telefonních hovorů ve světě. Z dokumentů, které z americké Národní bezpečnostní agentury vynesl, mimo jiné vyplývá, že Američané sledovali i mobilní telefon kancléřky Angely Merkelové. Snowden se nyní skrývá před americkými úřady v Rusku, kde získal dočasný azyl. Obává se, že by se ho mohl někdo pokusit i zabít. Dostat se k němu proto není vůbec snadné, jak se o tom mohl minulý čtvrtek přesvědčit i německý poslanec za Zelené Hans-Christian Ströbele. "Nestačí mít e-mailovou adresu nebo číslo jeho mobilu. Bylo třeba doporučení prostředníka, že já a můj spolupracovník jsme 'okay'. Jen tak si Snowden mohl být jist, že se nám může věnovat bez obav o své bezpečí," sdělil Ströbele německému nedělníku Bild am Sonntag. "Věděli jsme o tom jen já a můj spolupracovník," líčil přípravy poslanec. O akci prý v kanceláři mluvili výhradně jako o "Ireně". Podle nedělníku při zařizování schůzky Ströbelemu pomohl jistý člověk z protifašistických kruhů, který má úzké kontakty na "internetové aktivisty".

Viz: http://www.novinky.cz/zahranicni/evropa/318091-tajne-sluzby-spehovanim-celosvetove-ohrozuji-svobodu-tvrdi-snowden.html

Rozsáhlým špiclováním neohrožují zpravodajské služby jen svobodu a soukromí lidí. Ohrožují především samy sebe a následně i ty státy, které je zřídily a kterým měly původně sloužit. Přímý kontakt s těmi, na které zpravodajské služby "něco mají", vede k tomu, že se jejich "vlákna" zaplétají do struktur založených na vzájemném krytí porušování obecně uznávaných zásad (mj. i formou organizovaného zločinu). A po nich porušování obecně uznávaných zásad vzlíná a podřizuje si části (enklávy) zpravodajských služeb. Tyto pak dosazují zkompromitované a snadno manipulovatelné vládnoucí garnitury, současně "vyčišťují" prostor, ve kterém se rozhoduje, od lidí, na které se nic neví, kteří mají kritické myšlení, kteří mají dost osobní odvahy. Výsledkem je to, co tu máme a co velmi dobře ilustruje i kauza "sociálně demokratického schizmatu", které se nyní odehrává před našima očima.

(Pokračování)

Zpět na hlavní stranu blogu

Hodnocení

1 · 2 · 3 · 4 · 5
známka: 0.00 (0x)
známkování jako ve škole: 1 = nejlepší, 5 = nejhorší

Komentáře

RE: (71.156) Hra: Co přinesl 3.11.13 – Superaféra 144 ondrey 07. 11. 2013 - 11:45