Proč to Sobotka vzdal? "Naši" "akademici" mimo hru

23. listopad 2015 | 21.24 |

Na Albertově byla svobodná soutěž idejí. (Jak jinak při oslavě výročí, které je výročím milníku svobody.) Byl tam např. i Konvička, který nebyl pořadatelem akce. Bylo nejen právem, ale i povinností každého, kdo tam byl, obstát v soutěži idejí.

Byl jsem tam jen jako posluchač. Kdo v té soutěži výhrál? Normální lidé. Ti, kteří tleskali Zemanovi (nesrovnatelně víc, než komukoli jinému) za kvalifikovaný projev. Za projev, ve kterém vyzval k používání rozumu, k používání argumentů, k obhajově vlastního názoru.

Zemanovi kritici? – Všimněte si si, že na ČT jak u Tkáče, tak u Moravce a jinde začínali tím: "Odmítáme se vyjadřovat k obsahu vystoupení Zemana, ale byl tam Konvička..."

Větší ubohost si lze ztěži představit. Oni sami by totiž asi argumenty, kterými by zastínili Konvičku, neměli. Zeman ano. Asi je to právě ten mindrák vlastní neschopnosti, které "naše" "akademiky" vede k takto zoufalým postojům. Nenávist, téměř třídní, vůči tomu, na koho nemají. Nemají, a to přesto, že to je člověk, který má chyby a hodně chyb.

A z čeho ten mindrák "našich" "akademiků" (pozor, není to většina skutečné akademické obce, ta je poctivá a čestná) vyplývá? – Z toho, že prostě vždy sloužili vládnoucí moci, kterou uměli dokonale vycítit. Ale právě tím pozbyli schopnost něco umět, rozumět kumštu vědy, hájit poznanou a pochopenou pravdu opírající se o vědu. Proto jsou tak závistiví, toužící po oficiálním uznání, nenávistní. Ať si žijí v tom svém světě. Ale ať proboha nekazí mladé lidi.

Předvedli se opakovaně a dnes se proměnili v pátou kolonu. Toto je jejich stopa:

Uprchlíci probudili akademiky?

http://radimvalencik.pise.cz/2634-uprchlici-probudili-akademiky.html

"Naši akademici proti odkazu 17. listopadu?

http://radimvalencik.pise.cz/2903-nasi-akademici-proti-odkazu-17-listopadu.html

Úplně jiný Albertov než loni. Zemanův triumf

http://radimvalencik.pise.cz/2912-uplne-jiny-albertov-nez-loni-zemanuv-triumf.html

Listopad nedokázali sluníčkaři "vydejchat"

http://radimvalencik.pise.cz/2929-listopad-nedokazali-slunickari-vydejchat.html

Šéf teroristů: Přes Prahu! Máme tam komplice.

http://radimvalencik.pise.cz/2930-sef-teroristu-pres-prahu-mame-tam-komplice.html

Normální lidi si zaslouží úctu. Právě pod jejich tlakem Sobotka couvnul od sviňské hry, kterou se pokusil rozehrát, resp. do které ho chtěli natlačit:

- Napřed silná slova:

"To, že prezident 17. listopadu vystoupil na pražském Albertově na akci Bloku proti islámu, vyprovokovalo premiéra k nebývale ostré kritice. - Sobotka v souvislosti se Zemanovým vystoupením mluví v rozhovoru pro HN o xenofobní sektě, hnědé politice a šíření nenávisti. - "Všichni jsme v sociální demokracii strašně naštvaní na pana prezidenta za to, co udělal," říká Sobotka. "V zásadě legitimizuje šíření xenofobie a nenávisti v naprosto extrémní podobě. To by demokratický prezident dělat neměl.""

Viz: http://archiv.ihned.cz/c1-64883810-sobotka-zeman-siri-nenavist

Ovšem krátce na to:

"Premiér Bohuslav Sobotka (ČSSD) nepředpokládá, že spor o vystoupení prezidenta Miloše Zemana při oslavách 17. listopadu negativně ovlivní vztahy mezi Hradem a vládou."

Viz: http://www.ceskatelevize.cz/ct24/domaci/1623939-sobotka-nechce-kvuli-albertovu-zpretrhat-komunikaci-s-hradem

(Sobotka se zase projevil jako politik možného, ale před tím pod tlakem tak trochu uletěl jako politik trapného – k "normálu" ho vrátily až reakce normálních lidí, kteří ukázali, že oni jsou suverénem v naší zemi.)

Zpět na hlavní stranu blogu

Hodnocení

1 · 2 · 3 · 4 · 5
známka: 1.63 (8x)
známkování jako ve škole: 1 = nejlepší, 5 = nejhorší

Komentáře

 zatím nebyl vložen žádný komentář