Zlá Ukrajinská nemoc

11. květen 2014 | 17.28 |

Když se spustí něco zlého, mívá to velké množství zlých následků. Jedním z nich je zlá nemoc, která se vyskytovala již dříve, ne však v takovém rozsahu a s tak intenzivním průběhem. Proto ji nazývám "Ukrajinská nemoc". Nejdříve popíšu, jak se nemoc projevuje a jaká má stádia:

1. Začíná tím, že v rozporuplném dění je některými zprávami člověk potěšen a jinými zarmoucen, některé slyší rád a některé nerad. To je ještě přirozená reakce člověka na prostředí, kdy jednotlivým událostem připisuje značný význam v důsledku jím předpokládané souvislosti s jeho vlastním životem.

2. Vlastní nemoc propukne ve chvíli, kdy začne rozporuplné informace podrobovat autocenzuře – ty, které se mu líbí, považuje za pravdivé, ty, které se mu nelíbí, začíná zpochybňovat.

3. To by také nebylo ještě tak závažné stádium, nemoc však přechází do maligní formy ve chvíli, když člověk v důsledku autocenzury (zapouzdření se do vlastních názorů) ztrácí schopnost si přirozeným způsobem vyměňovat argumenty s těmi, kteří mají jiné názory. Projevuje se to dvojím způsobem:

- Ihned v nich vidí nepřátele, někdy i přesto, že s nimi měl dříve pozitivní vztah.

- Začíná si vytvářet "nezpochybnitelné pravdy", kterými stereotypně reaguje na odlišný názor a prostřednictvím kterých cíleně eliminuje svou ochotu a schopnost o odlišném názoru uvažovat.

4. Postupně se tak člověk zapouzdřuje do vlastního světa nezpochybnitelných a intenzivně prožívaných stereotypů, současně však hledá ty spřízněné duše, se kterými ho spojuje stejné skupinově konformní vnímání a chápání reality.

V tomto smyslu je nemoc nakažlivá a přenosná.

5. Následky na psychiku jsou devastující:

- Omezenost ve směru původních stereotypů se rozšiřuje na omezenost ve smyslu plné ztráty nadhledu, sebereflexe a kritického myšlení (člověk začíná – zjednodušeně řečeno – hloupnout).

- Ztrácí empatii k druhým lidem a ty, kteří mají odlišný názor, by nejraději viděl mrtvé – postupně se stává více a více agresivním a dává to i najevo.

- Původně slušný člověk se začíná ve stále větší míře dopouštět vulgarismů, kterými spontánně manifestuje svůj morální propad.

Nemoc je zákeřná ve dvou směrech:

- Čím více člověka samotná realita upozorňuje, že zaujal nesprávná stanoviska, tím více je jeho psychika zablokována, tím agresivnější se stává.

- U většiny nemocí platí, že když se člověk seznámí s jejími příznaky, uvědomuje si, že ji může mít (podle kanadského humoristy Stephena Leacocka většinou dojdeme k podezření, že nemoc, s jejímiž příznaky jsme seznamováni, máme, i když ji nemáme). V tomto případě takovouto schopnost autodignózy ztrácíme již v raném stádiu nemoci. (Je to něco jako HIV, jejíž zákeřnost spočívá v tom, že napadá bílé krvinky, které jsou schopny nepřátelská tělíska v organismu rozpoznat, a tím se stává nezranitelnou).

Podle mého názoru se jedná o nemoc memetického typu šířící se prostřednictvím určitého memplexů.

Nyní se z hlediska nebezpečí šíření této nemoci bude věnovat realitě. Můj názor na to, co se na Ukrajině odehrává, vyplynul z toho, že jsem to, co se bude dít, i to, jak to dopadne, předpokládat dávno před tím, než to vše začalo. Pro jistotu se zde odvolám na své články ještě ze září loňského roku, ledna letošního roku a dalších měsíců, viz:

http://radimvalencik.pise.cz/617-71-112-hra-co-prinesl-20-9-13-superafera-100.html

http://radimvalencik.pise.cz/1179-ukrajina-jak-to-zacalo-a-kam-to-doslo.html

Na první pohled by se zdálo, že ti, co podlehnout této nemoci, jsou nejlepšími bojovníky té strany, ve kterou uvěří. Neplatí to ovšem ani pro tu stranu, která pravdu nemá, tím spíše pro tu, která pravdu má, příp. je k pravdě o něco blíže (čisté není nikdy úplně nic). Proto jsem také vystoupení na mítinku souvisejícím s děním na Ukrajině věnoval obraně před touto nemocí, viz:

http://radimvalencik.pise.cz/1293-s-cim-chci-vystoupit-na-dnesnim-mitinku.html

Proč plně oddaní a snadno zmanipulovatelní bojovníci nejsou výhodou ani pro tu stranu, která pravdu nemá? Protože koneckonců rozhodují obyčejní lidé, kteří chtějí žít, přežít a trochu si užít. Těch bude vždy velká většina. Použití těch, co zlé Ukrajinské nemoci podlehli, proti normálním lidem, diskredituje ty, kteří je použili. Proto v současné době vývoj na východě a jihu Ukrajiny probíhá tak, jak probíhá. To je hlavní příčinou toho, proč selhaly původní plány těch, kteří Ukrajinu rozleptali a destabilizovali. Nikdo na tom již nebude schopen nic změnit. A to že si to různé merklové či různí zaorálci neuvědomují, snaží se z toho vinit někoho jiného a dokonce ho trestat (!) za jejich vlastní selhání, je tragické i směšné současně. I tak se někdy zlá Ukrajinská nemoc projevuje.

Zpět na hlavní stranu blogu

Hodnocení

1 · 2 · 3 · 4 · 5
známka: 1.73 (22x)
známkování jako ve škole: 1 = nejlepší, 5 = nejhorší

Komentáře

RE: Zlá Ukrajinská nemoc jiří król 21. 03. 2015 - 22:38