Sankce proti Rusku, nebo proti nám?

26. duben 2014 | 09.18 |

Země G7 = G(8 - 1) se prý dohodly na tom, že přijmou další sankce proti Rusku. Podrobnosti zatím nebyly (a ty nejdůležitější asi ani nebudou) zveřejněny. Hovoří se o tom, že prý budou přijaty "širší koordinované sankce, včetně opatření vůči jednotlivým ekonomickým sektorům, pokud si to okolnosti vyžádají".

Zde je nejdůležitější část zprávy dle Novinky.cz:

"Vzhledem k naléhavé potřebě zajistit prostor pro úspěšné a klidné demokratické hlasování v květnových ukrajinských prezidentských volbách jsme se zavázali učinit rychlé kroky k zesílení cílených sankcí a opatření, která Rusku zvýší náklady jeho kroků," uvedla G7 podle agentury Reuters. Západní země obviňují Rusko, že nedělá nic pro naplnění ženevské dohody z minulého týdne o odzbrojení radikálů na Ukrajině. Podobu nových sankcí G7 nespecifikovala. Podle zdrojů agentury Reuters mají nové sankce pouze rozšiřovat seznam jednotlivců a organizací, jímž bude zakázán vstup a zmrazen majetek na území USA a zemí unie. G7 ale uvedla, že "pokračují přípravy k širším koordinovaným sankcím, včetně opatření vůči jednotlivým ekonomickým sektorům, pokud si to okolnosti vyžádají ".

Viz: http://www.novinky.cz/zahranicni/svet/334607-dalsi-sankce-proti-rusku-jsou-na-spadnuti.html

Pozoruhodné je již to, čím jsou sankce zdůvodněny - ve zprávě červeně. Přeloženo do češtiny: Rusko se nesnaží zapůsobit na "východní ozbrojence", aby se pak obyvatelstvo Východní Ukrajiny mohlo stát předmětem hromadného masakru uspořádaného "západními ozbrojenci" a tím byla zvětšena šance na to, že se Rusko podaří vtáhnout do války, která umožní překrýt VUL (Velkou ukrajinskou lež o tom, jak, kdo a proč to všechno začal).

Důležitější je však něco jiného. To, jak jsou sankce připravovány. Velmi vážně totiž poškodí selektivně některé (slabší a případně i "neposlušné" či přesněji "nedostatečně poslušné" země), a to ekonomicky i zhoršením její bezpečnostní situace, zatímco druhé na tom vydělají (obsadí ekonomický prostor, ze kterého "méně vlivné" budou vytlačeny). Nejsou tedy připravovány sankce proti Rusku, ale některým zemím EU, jako je třeba naše. Třeba proto, že "vbočuje z řady", viz:

http://www.novinky.cz/domaci/334536-cesi-by-mohli-zprostredkovat-dohodu-mezi-ruskem-a-ukrajinou-nabidl-zeman.html

...a i jinak se chová nepřístojně. Nechtěla radar, má výhrady k různým blbostem, které se "shora" navrhují a prosazují.

Nejhorší na tom je, že to vše povede k ještě většímu "semknutí řad" v EU. Přesněji (zločinnému) spolčení, které vede vývoj ve světě do slepé uličky. V podmínkách, kdy budou mít mocní (nemocní) v G7 klacek selektivních sankcí vůči sobě navzájem, zejména vůči těm, co si uchovají špetku rozumu, může dojít už k úplnému zhloupnutí, což je typický příklad skupinové konformity. K tomu viz:

http://radimvalencik.pise.cz/120-thbu-skupinova-konformita-20-1.html

http://radimvalencik.pise.cz/121-thbu-skupinova-konformita-20-2.html

http://radimvalencik.pise.cz/122-thbu-skupinova-konformita-20-3.html

Místo závěru - tak mám dojem, že se začínáme (jako EU) podobat těm slepcům na Bruegelově obraze doplnit (je můj oblíbený, vždy jsem si přál vidět ten obraz v originále, nejvíce ze všech, ale zatím se mi to nepodařilo, je v galerii až v Neapoli):

Zpět na hlavní stranu blogu

Hodnocení

1 · 2 · 3 · 4 · 5
známka: 1 (14x)
známkování jako ve škole: 1 = nejlepší, 5 = nejhorší

Komentáře

RE: Sankce proti Rusku, nebo proti nám? ondrey 26. 04. 2014 - 11:51