Bašár a Merkelová: Kdo a jak odejde?

13. listopad 2015 | 19.44 |

Novinky.cz bodují. V pátek 13. listopadu se jim hned za sebe seřadit následující zprávy (cituji):

""Syrský prezident Bašár Asad musí odejít. Může se podílet na přerodu syrského režimu, ale nakonec musí skončit ve funkci, řekl v pátek v Praze britský ministr zahraničí Philip Hammond po jednání se šéfem české diplomacie Lubomírem Zaorálkem (ČSSD). Podobně jako Hammond se ve čtvrtek vyjádřil americký ministr zahraničí John Kerry.""

Viz: http://www.novinky.cz/domaci/386378-asad-musi-jit-prohlasil-v-praze-sef-britske-diplomacie.html

"Na tiskové konferenci po setkání ministrů zahraničních věcí visegrádské skupiny (V4) a západního Balkánu se v pátek dostali do sporu maďarský ministr zahraničí Péter Szijjártó a místopředseda Evropské komise Frans Timmermans. Szijjártó při líčení postupu Maďarska během migrační krize učinil poznámku na adresu německé kancléřky Angely Merkelové. Timmermans jeho slova označil za podpásovku."

Viz: http://www.novinky.cz/domaci/386368-podpasovka-prohlasil-eurokomisar-kdyz-si-madarsky-ministr-v-praze-rypl-do-merkelove.html

Každý musí někdy odejít. Někdo dřív a někdo později. A navíc každý musí počítat s tím, že nad ním historie vynese ortel.

Bašár to nebude mít jednoduché. Ale on dělal pro ochranu své země a pro porozuměmní všech maximum. K tomu třeba jen tato (také dnešní) zpráva:

"Křesťané během příštích deseti let zmizí z regionu Blízkého východu. Stále větší množství je jich totiž zabíjeno muslimskými extremisty, nebo jsou nuceni prchat před pronásledováním. Oznámily to katolické charitativní organizace."

http://eurodenik.cz/zpravy/katolicke-humanitarni-organizace-varuji-ze-do-deseti-let-z-blizkeho-vychodu-zcela-vymizi-krestane

K tomu jsem poznamenal: Jen na Blízkém východě?

A Merkelová? Nejenže nese plnou odpovědnost za to, jak dopadá EU, ale Německo po ní už nikdy nebude tím, čím bylo. K tomu uvedu jen pár odkazů. Zahájím je tím, který je starý více než rok (z 18.10.2014):

"Nyní Merkelová představuje politiku těch, co nevidí a neslyší, nechtějí vidět a nechtějí slyšet. Politiku plné podbízivosti vůči dobrodružstvím připravovanými zdegenerovanou strukturou systému moci v USA. Hrozí jí, že vejde do dějin jako člověk, který přivedl svět na pokraj zničující světové války, který otevřel v EU dveře pro vzkříšení nacismu (přes podporu ukrajinského genocidního nacionalismu), který zahájil proces rozpadu EU."

Zdroj: http://radimvalencik.pise.cz/1746-merkel-eine-kerryerende.html

A dál už jen pár odkazů od nejnovějšího ke starším:

Fatální konec Merkelové (poučí se Zaorálek?)

2. listopad 2015

"Konec Merkelové není nějakým náhodným selháním tváří v tvář nějaké "nečekané události" typu migrační krize. Je to logický a fatální konec politka, který byl dosazen současnými strukturami moci, protože vyhovoval dvěma parametrům..."

Zdroj: http://radimvalencik.pise.cz/2877-fatalni-konec-merkelove-pouci-se-zaoralek.html

Konec Merkelové dojednán? Z politika zombie

24. říjen 2015

"...máme tu jen zombii, která si neuchovala svoji lidskou autonomii a upřednostnila funkci před odmítnutím nechat se vydírat. Něco takového by třeba Thatcherová nikdy nepřipustila. Merkelová budu navždy exemplárním příkladem toho, jak se z politika stane zombík, když upřednostní držbu funkce před odmítnutím nechat se vydírat".

Zdroj: http://radimvalencik.pise.cz/2845--00-konec-merkelove-dojednan-z-politika-zombie.html

Merkelová rozvrací nejen Unii, ale i Bundes

11. říjen 2015

"Politika servility Merkelové vůči k těm, co ovládli administrativu USA a prostřednictvím globálního špiclování spojeného s vydíráním i současnou reprezentaci EU, ohrožuje již nejen vztahy v Evropské unii, ale dostává do konfliktu se spolkovou vládou i jednotlivé spolkové země."

Zdroj: http://radimvalencik.pise.cz/2800-merkelova-rozvraci-nejen-unii-ale-i-bundes.html

Zpět na hlavní stranu blogu

Hodnocení

1 · 2 · 3 · 4 · 5
známka: 1.33 (3x)
známkování jako ve škole: 1 = nejlepší, 5 = nejhorší

Komentáře

 zatím nebyl vložen žádný komentář