-00: Konec Merkelové dojednán? Z politika zombie

24. říjen 2015 | 18.27 |

Nadějná perspektiva letiště V. Havla – přístav pro uprchlíky. Konec Merkelové – z politika zombie, K. Kříž má asi pravdu.

"Politologové: Merkelová visí na vlásku od "politické smrti": Merkelová, kterou redaktoři německých vydání Der Spiegel a FAZ označují za Matku Terezu nebo Svatou Jeannu — ochránkyni běženců, ví, co je to skutečná pýcha. Blízkovýchodní konflikty jsou v Evropě na denním pořadu, ale Merkelová se chová tak, jakoby její politika neměla s tím nic společného," domnívá se Vinocur.

Podle mínění politologa bylo Německo v posledním desetiletí hlavní sílou v Evropě, a Merkelová, jež stojí u kormidla německé politiky, měla veškeré možnosti pro zastavení rozpadu Sýrie a odvrácení nynější migrační krize.

Expert připomněl, že podle předpovědi má letos přijít do Německa nejméně milion syrských a iráckých běženců. Když Merkelové položili během rozhlasového interview otázku, jak ji napadlo rozkázat Německu, aby přijalo neomezený počet běženců, kancléřka se odvolala na mnichovského arcibiskupa Reinharda Marxe: Myslím stejně jako kardinál Marx, který řekl, že "Pán nám to dal na talíři."

Němečtí voliči odmítli formuli Merkelové "Německo je morální supervelmoc" a dávají přednost stabilitě a bezpečnosti, v souvislosti s čímž riskuje kancléřka ztrátu moci a osobní autority. Podle nedávných anket, dodal Vinocur, pouze 32% Němců souhlasilo s jejím výrokem, že Německo dokáže strávit masové přílivy syrských a iráckých muslimů.

Další politolog, poradce Bergguenova institutu Alex Gorlach v článku pro Huffinghton Post napsal, že se Německo posouvá "doprava", stranou od hlavní myšlenky EU, kterou vždy hájila Merkelová. Tento princip spočívá v překonání národního citu kvůli vzniku "evropského člověka" — světoobčana.

Viz: http://nejvic-info.cz/politologove-merkelova-visi-na-vlasku-od-politicke-smrti/

Já bych řek, že už se ten vlásek přetrhl a máme tu jen zombii, která si neuchovala svoji lidskou autonomii a upřednostnila funkci před odmítnutím nechat se vydírat. Něco takového by třeba Thatcherová nikdy nepřipustila. Merkelová budu navždy exemplárním příkladem toho, jak se z politika stane zombík, když upřednostní držbu funkce před odmítnutím nechat se vydírat, k tomu viz:

http://radimvalencik.pise.cz/2830-merkelova-versus-chovanec-s-bavory-a-sasy.html

"Informace o tajném plánu německé vlády unikly do médií. Federální a státní vlády chtějí co nejrychleji zvýšit počet deportací. Nasazení vojenských letadel by mělo přispět k rychlejšímu vracení odmítnutých žadatelů o azyl do jejich vlasti, uvedl Bild s odvoláním na zdroje z vlády. Vláda podle listu zároveň ustupuje od dosavadní praxe, kdy přes zimu deportace zastavovala."

Viz: http://www.securitymagazin.cz/zpravy/nemecka-vojenska-letadla-transall-c160-budou-deportovat-az-200000-neuspesnych-azylantu-1404047792.html

K tomu spíš žertem, ale ne tak docela žertem:

To se ulítaj. Budou muset zkrátit trasu jen na letiště Václava Havla, aby to stihly.

"Ekonom Karel Kříž je přesvědčen, že nejpozději příští rok na jaře bude dohodnuta rezignace kancléřky Angely Merkelové a teprve pak bude možné začít v Německu i v Evropě napravovat kolotoč s imigranty. Ten však už navždy zůstane jejím nezapomenutelným extremistickým a vykolejeným politickým odkazem. S odkazem na počínání Američanů na hranicích s Mexikem tvrdí, že ani Německo nezastaví imigranty jinak než střelbou a okamžitým vracením lodí zpět do Turecka, severní Afriky a Libanonu."

Viz: http://www.parlamentnilisty.cz/arena/rozhovory/Merkelove-bude-dohodnuta-rezignace-a-zacne-naprava-Ani-Nemecko-uz-nezastavi-imigranty-jinak-nez-strelbou-rika-narovinu-ekonom-Kriz-404805

K tomu: Myslím, že tentokrát má K. Kříž pravdu (zejména, pokud jde o smutný osud Merkelové), resp. dobře rozpoznal, o čem se intenzívně diskutuje.

Zpět na hlavní stranu blogu

Hodnocení

1 · 2 · 3 · 4 · 5
známka: 1 (6x)
známkování jako ve škole: 1 = nejlepší, 5 = nejhorší