Moje knížka je ve vinárně ve Voršilské 6

27. říjen 2015 | 08.28 |

Včera jsem žertem komentoval proroctví Slepé Mladice, o kterém jsem se dočetl ve zprávách TN, viz: "Slepá bulharská věštkyně Vanga patří mezi nejznámější jasnovidky a mnohá její proroctví se už vyplnila. Pokud je pravdivá i její předpověď o osudu Evropy, čeká nás zkáza už za pár měsíců. Baba Vanga se narodila 31. ledna 1911 v obci Strumice a zemřela v srpnu 1996. Její současníci věřili, že dokáže komunikovat s mrtvými a předpovídat budoucnost, uvedl portál topky.sk. Jedno z jejích nejděsivějších proroctví se týká Evropy. Vanga předpověděla, že v roce 2016 starý kontinent tak, jak ho známe, zanikne, a z rozvojových zemí přijdou vykořisťovatelé. Muslimové začnou vést válku s opuštěnou Evropou. Do roku 2043 potom podle ní Evropu muslimové zcela ovládnou."

Ačkoli nejsem Slepý Mládenec (ani slepý, ani mládenec), připomněl jsem své "proroctví", resp. analýzu toho, co se odehrává, kterou jsem dal před 23 léty a která vyšla v mé knížce "Lidé, máte ještě rozum..." v roce 1994. Myslím, že je mnohem přesnější. Vyšel jsem tehdy z analýzy projevů Havla v Davosu a ve Philadelphii. Předpověděl jsem tam konkrétní podobu války s použitím migračních zbraní, která v současné době začala, viz:

http://radimvalencik.pise.cz/2273-zacala-valka-s-pouzitim-migracnich-zbrani.html

Jak mě však upozornila "Líba Voršilka" (tj. šéfka Vinotéky Voršilská č.6) prostřednictvím FB "Baba Vanga se nezabývala žádnými předpověďmi, byla to léčitelka a učitelka, která oslepla jako malá holka při písečné bouři. Tyhle články jsou jen populistické bláboly."

Při této příležitosti se na diskusním vlákně objevila připomínka, že mou knížku nelze nikde sehnat. Donedávna byla ještě v antikvariátech za 65 Kč.

Tak jsem do Vinotéky u Libušky jeden z posledních exemplářů k prezenčnímu přečtení či prohlédnutí dal. Je to důstojné prostředí. Setkal jsem se zde již s Jurajem Herzem, Alexandrem Tomským, Berndem Posseltem, Vladimírem Körnerem, Jardou Šonkou a mnoha dalšími osobnostmi, kteří sem více či méně často zajdou. Patřím mezi ty spíše časté návštěvníky. Dvě deci červeného kolem dvacáté hodiny prý neuškodí (předpokládám, že i při opakovaném vnitřním použití). Takže, kdo se staví ve Voršilské 6 (hned vedle Schwarzenberga, který občas projde kolem, naproti Arnoštárně), může se do knížky podívat a je dost pravděpodobné, že se setká i se mnou.

Dnes jsem trochu pokročil, pokud jde o to, jak vidím současnou dobu. Určité krátké shrnutí jsem dal při příležitosti zítřejšího výročí vzniku Republiky, viz:

http://radimvalencik.pise.cz/2846-podstata-soucasne-moci-uvaha-k-vyroci-28-10.html

Můžeme si vyměnit názory na současnou dobu.

Ještě pár ukázek z mé knížky:

Napsal jsem tehdy knížku "Lidé, ještě máte rozum...". To je z úvodu k ní. Dnes se ty nejhorší představy naplňují. Zde je celý úvod, který je s více než dvacetiletým odstupem docela zajímavý:

A jak se z toho dostaneme? Nebude to jednoduché. Ale stále jsem přesvědčen, že to nejdůležitější, čím se můžeme bránit, je náš rozum. Bez něj to nepůjde.

Ještě titulní stránka knížky. To jsem měl ještě černé vlasy a spoustu vlasů.

Zpět na hlavní stranu blogu

Hodnocení

1 · 2 · 3 · 4 · 5
známka: 1 (2x)
známkování jako ve škole: 1 = nejlepší, 5 = nejhorší

Komentáře

 zatím nebyl vložen žádný komentář