-00: Lze pochopit, co se děje. Používejte rozum

17. říjen 2015 | 23.10 |

Dnes jsem autem najezdil přes 500 km. Poslouchal jsem (jako většinou) ČRo2. Překvapilo mě, kolikrát jsem od seriózních lidí slyšel: "doba je složitá", "nikdo nerozumí tomu, co se děje", "s mnoha věcmi se nepočítalo".... Problém je asi v tom, že je potřeba mnohem víc, mnohem důsledněji a mnohem vytrvaleji používat rozum. Před 23 léty jsem napsal (jako poslanec FS) a před 21 léty vydal knížku, v jejímž úvodu jsem z Havlových projevů v Davosu a Philalphii přesně odvodil, co se bude dít:
"Válka proti EU s použitím devastujících migračních zbraní začala. Že přeháním? Vůbec ne. Když byl pod přihlouplými záminkami destabilizován Kaddáfího režim, nevědělo se, k jak hlubokému propadu dojde a že tento propad vyvolá mohutnou migrační vlnu? - Ale vědělo. Byly na to studie. Vědělo se i to, kam budou směřovat. Teď sklízíme a ještě dlouho budeme sklízet následky. A nejen tohoto úspěchu "boje za demokracii a lidská práva".

Jak je možné, že "naše" euroreprezentace fatálně selhává? Jak je možné, že nejen připustila válku proti vlastnímu obyvatelstvu s použitím tak ničivých zbraní, jako jsou ty migrační, ale dokonce aktivně přispěla k jejímu vyvolání? A teď nás dokonce přivedla na pokraj války horké a - nedej bůh - možná i velmi horké?"
Zdroj: http://radimvalencik.pise.cz/2273-zacala-valka-s-pouzitim-migracnich-zbrani.html

Od té doby náš tým pracuje na řešení. Tady je poslední výsledek odpovědi na otázku, jak a kdo problémy vyřeší (budeme pravidelně monografii inovovat jako ročenku): http://radimvalencik.pise.cz/2316-reformy-99-odkaz-na-monografii.html

Zpět na hlavní stranu blogu

Hodnocení

1 · 2 · 3 · 4 · 5
známka: 1 (2x)
známkování jako ve škole: 1 = nejlepší, 5 = nejhorší

Komentáře

 zatím nebyl vložen žádný komentář