Před 00: Alexis dopadl hůř než Alexandr

14. červenec 2015 | 22.14 |

Euroreprezentace vycenila zuby: Alexise (Tsiprase) dusili víc než Alexandra (Dubčeka) v Moskvě:

"Do kritické fáze se tak rozhovory dostaly v pondělí kolem šesté hodiny ranní. Když už se oba lídři odebrali ke dveřím, aby jednání definitivně ukončili bez dohody, objevil se tam Tusk, který je zastavil. "Nezlobte se, ale tuto místnost teď v žádném případě neopustíte," řekl jim prý bývalý polský premiér."

http://www.novinky.cz/zahranicni/evropa/374935-tuto-mistnost-neopustite-rekl-pry-tusk-merkelove-a-tsiprasovi-a-zachranil-dohodu.html

Další dějství frašky: Třicetiletý odklad dluhů, ale není to bankrot...

"Řecko bude potřebovat mnohem výraznější zmírnění dluhové zátěže, než jeho partneři z eurozóny předpokládali. Důvodem jsou škody, které řecká ekonomika a banky utrpěly v uplynulých dvou týdnech. Vyplývá to podle agentury Reuters z důvěrné studie Mezinárodního měnového fondu (MMF). Ta doporučuje Aténám poskytnout až třicetiletý odklad splátek evropských dluhů."

http://www.novinky.cz/ekonomika/375012-eurozona-se-pomalu-dozvida-horkou-pravdu-recko-bude-potrebovat-30lety-odklad-splatek.html

K tomu: Docela by mě zajímalo, jak ta aktiva s třicetiletým odkladem splatnosti zaúčtují ti, kterým byla tato toxicita vnucena. A hlavně – jak zúčtují se skutečnými věřiteli rozkrádání Řecka shora – důchodci, kteří drží své peníze v různých penzijních fondech.

K úloze teorie:

Vox populi (V. M. na FB): "A teď se to teprve v Řecku posere věřte nevěřte."

K tomu: Kdyby SYRIZA měla kvalitní koncepci, o které píšu, mohla kontrovat nejméně 12 způsoby (tak jako Cyrano znal 12 způsobů cesty na měsíc). Stačilo například říci, že převede svůj penzijní systém na plně zásluhový a plně uzavřený průběžný (a doporučilo by to i ostatním zemím EU). Pak by se neposralo Řecko, ale EU s Německem v čele. Odpor vůči aktuálně probíhající degeneraci EU je reálný, ale vyžaduje kvalitní teoretické zázemí. Pro úplnost - tady, jako součást ucelené koncepce, je mj. popsáni smysl toho, co je to plně zásluhový a plně uzavřený penzijní průběžný systém:

http://radimvalencik.pise.cz/2316-reformy-99-odkaz-na-monografii.html

návazně pak:

http://radimvalencik.pise.cz/2538-syriza-poucme-se-z-chyb.html

a

http://radimvalencik.pise.cz/2541-co-chybi-hnuti-syriza-budeme-to-mit-my-a-vcas.html

Pár dobrých aktuálních odkazů k Řecku je ještě zde:

http://www.stripkyzesveta.cz/cz/svet-kolem-nas/1228/nasli-jsme-pro-vas

Zpět na hlavní stranu blogu

Hodnocení

1 · 2 · 3 · 4 · 5
známka: 0.00 (0x)
známkování jako ve škole: 1 = nejlepší, 5 = nejhorší

Komentáře

 zatím nebyl vložen žádný komentář