J. X. D. o Peroutkovi: Pád do bezvědomí

5. květen 2015 | 08.32 |

4.5. uveřejnil časopis Reflex článek J. X. Doležala "Exkluzivně: Našli jsme článek Hitler je gentleman!". Pád do bezvědomí, který měl být pokusem o vtip či nadsázku, který však skončil demonstrací toho, co se může stát i dobrému novináři, když se nechá ovládnout démony doby. Zde je celý článek:

Právě (v 10.47 5.5.) jsem o J. X. Doležala dostal tento požadavek prostřednictvím chatu na FB:

Pane Valenčíku, jak se dostal bez mého souhlasu můj článek na Váš web? Zjednejte okamžitě nápravu!!!!!! jxd
Vyhovuji s tím, že uveřejňuji odkaz na plný text článku (který byl uveden již před tím). Určitě si ho přečtěte!

Viz: http://www.reflex.cz/clanek/komentare/63858/jiri-x-dolezal-exkluzivne-nasli-jsme-clanek-hitler-je-gentleman.html

Je mi líto Petra Hájka, který Reflex zakládal. Takto si asi budoucnost svého dítěte nepředstavoval.

Je mi líto Bohumila Pečinky a dalších slušných novinářů, že budou spojeni s tímto článkem.

Je mi líto Ferdinanda Peroutky, jehož styl a dílo jsou úplně odlišné od temnoty obsažené v článku (to, co je v článku, není nadsázka, satira, ironie či podobně, to je prostě pozvracení odkazu F. Peroutky).

Je mi líto J. X. Doležala, který kdysi psal dobré články, ale toto je nejen neslavný konec jeho kariéry, ale i svědectví o pokročilém stavu choroby, na jejíž nebezpečí jsem před rokem upozornil.

Článek J. X. Doležala je dobré šířit a číst. Je dobrou vakcinací proti nebezpečí zlé ukrajinské nemoci, jak jsem ji popsal před rokem, viz:

http://radimvalencik.pise.cz/1303-zla-ukrajinska-nemoc.html

Vznikla z nekritické obhajoby Velké ukrajinské lži. Čím více bude zřejmé, jaká lumpárna se stala a v jaké lumpárně se pokračuje, jak je jedna lumpárna překrývána ještě větší, jak je jedna lež zastírána ještě hrubší manipulací, tím zřetelnější bude degenerace osobností, které se budou snažit této lži sloužit. J. X. Doležal posloužil jako názorná ukázka.

Co proti tomu postavit? Rozum. Potřebujeme a budeme stále více potřebovat znát nejen příčiny toho, jak došlo k tomu, k čemu došlo. Především potřebujeme znát, jak současná problémy řešit formou reforem, které už měly být realizovány dříve. Dříve než v důsledku selhání institucionálního systému a jeho politické reprezentace došlo k přeměně reforem v organizované rozkrádání shora a diskreditaci slova "reforma". Pravda, určitý podíl viny na tom mají i ti, kteří se snažili vyzískat politický kapitál z odmítnutí jakýchkoli reforem, a neuvědomili si, že setrvačné pokračování vývoje v době, kdy nazrála změna, není možné. K tomu, jak na to, podrobněji viz, co jsem uveřejnil včera:

http://radimvalencik.pise.cz/2305-reformy-94-a-odeske-memento-jak-souvisi.html

Zpět na hlavní stranu blogu

Hodnocení

1 · 2 · 3 · 4 · 5
známka: 1.64 (14x)
známkování jako ve škole: 1 = nejlepší, 5 = nejhorší

Komentáře

 zatím nebyl vložen žádný komentář