Recyklace „bývalé stojedničky“

3. listopad 2013 | 15.03 |

Podle všech příznaků, které jsou k dispozici z otevřených (mediálních) zdrojů, se zrodil plán na zastřešení struktur založených na vzájemném krytí politickou reprezentací vytvořenou  recyklováním "bývalé stojedničky".Vše se odehrálo v logice dosazování vládnoucích garnitur, které jsou snadno ovladatelné, protože se na ně (mj. i díky systematickému monitorování) dost ví. Vsadilo se na Zemanovu unáhlenost a to, že si nepřiznal několik porážek za sebou, které oslabily jeho pozici. Vsadilo se na to, že M. Hašek selže, když na něj bude vyvinut silný mediální tlak. Smutnou roli provokatéra sehrál M. Chovanec. Za povšimnutí stojí, jak vše bylo připraveno a jak se vyvolal tlak na skupinu, která se setkala s M. Zemanen, tím, že většímu množství lidí byla poskytnuta in-side informace o tom, že M. Hašek bude patrně schůzku s M. Zemanem popírat a toho se patřičně využije. Přesně podle logiky jednoho z prvků globálně sdíleného základního ideového paradigmatu (připomínám celou pasáž v příslušném kontextu, to hlavní je podtrženo):

Koncept, ze kterého vychází analýza a komentování událostí, se opírá o vymezení toho, co jsou struktury založené na vzájemném krytí porušování obecně přijatých zásad, jak tyto struktury vznikly a vyvinuly se v globálně provázaný systém, jak si podřídily zpravodajské služby (formou privatizace jejich enkláv), jak penetrovaly institucionální systémy jednotlivých zemí a jaké mají lokální modifikace. Pro fungování těchto struktur jsou mimořádně významná jádra vyjednávání vlivu, přičemž k vyjednávání vlivu dochází v rámci určitého globálně sdíleného základního ideového paradigmatu. To je založeno na následujícím:

- Prosazování silových řešení doslova "za každou cenu".

- Pěstování obrazu nepřítele a výroba reálného nepřítele (právě uplatňováním silových řešení).

- Používání dvojího metru k demonstrování moci a možnosti využívat in-side informace při ovlivňování chování osob.

- Kontrola chování osob v oblasti politické reprezentace vlastní země i ostatních zemí (jejich monitorování, výroba kompromitujících materiálů, vydírání, protěžování i "měkké" řízení formou poskytování in-side informací, přičemž to poslední je bezprostředně spojeno s prosazením silového řešení za každou cenu).

Právě takovéto základní ideové paradigma totiž umožňuje efektivně zastírat a překrývat činnost struktur založených na vzájemném krytí porušování obecně přijatých zásad působících v globálním i lokálním měřítku...

Viz: http://radimvalencik.pise.cz/617-71-112-hra-co-prinesl-20-9-13-superafera-100.html

Již nyní je avizován program, ke kterému se budou snažit ti, co doposud ke svým cílům využívali "bývalou stojedničku", dotlačit novou vládní garnituru. Cituji z Novinky.cz: "Lidovci by... chtěli druhý pilíř... úplně zrušit. ANO chce, aby zrušen nebyl, ale aby se každý nový pojištěnec stal členem druhého pilíře automaticky, avšak aby bylo možné z něj vystoupit... Lidovci považují vyrovnání s církvemi za uzavřené. ANO nemá na restituce silný názor.

Viz: http://www.novinky.cz/domaci/317891-babis-vladu-jen-se-sobotkou-na-spolupraci-s-haskem-nemam-zaludek.html

Čti takto: A. Babiš "ustoupí" v otázce církevních restitucí, P. Bělobrádek "ustoupí" a umožní "vylepšení" 2. pilíře (tak, aby i tato zlodějina ve velkém mohla pokračovat), TOP 09 podpoří obojí, protože toto je její politika, o kterou jde. O toto přece šlo od počátku. A hra kolem Sobotky to umožnila.

Bude snaha vyhrocovat situaci v ČSSD, aby se rozpadla "padesátka", bude snaha postupně rozbít i Babišovu "sedmačtyřicítku". TOP 09 (s přímou podporou KDÚ-ČSL a nepřímou podporou "očisťující se" ODS) spolu s částí ČSSD a ANO budou mít pohodlnou "novou stojedničku". Pohodlnou – protože za ní stojí ti, co to takto rozehráli. A nebudou ani předčasné volby. Vždy jde přece o to (kromě jiného), dotáhnout vznik (dosud kolabujícího) 2. pilíře penzijního systému a vytvořit tak skládku pro toxická dolarová aktiva, která už nikdo nechce. Vždyť jde o to poskytnout co nejvíce finančních prostředků a zpeněžitelného majetku té části katolické církve, která má za úkol "umravnit" Svatého Otce Františka.

Uvedený plán nastoluje několik otázek:

1. Proč místo dosazení a ovládnutí zcela nové politické garnitury byla dána přednost recyklaci staré, když hrozí to, že se vše příliš zviditelní?

2. Jaká slabá místa má tento plán a proč nemusí vyjít?

3. V čem je nutno doplnit dosavadní čtecí prizma (mj. i kde jsem se dopustil největších nepřesnosti v interpretaci reality?

(Pokusím se na ně odpovědět zítra.)

Zpět na hlavní stranu blogu

Hodnocení

1 · 2 · 3 · 4 · 5
známka: 1.93 (14x)
známkování jako ve škole: 1 = nejlepší, 5 = nejhorší

Komentáře

RE: Recyklace „bývalé stojedničky“ ondrey 04. 11. 2013 - 00:36
RE: Recyklace „bývalé stojedničky“ Žablena 04. 11. 2013 - 22:23