Volby 2017/248: O LITHIU v alternativních mediích

16. říjen 2017 | 07.00 |

Dnes (v pondělí 16. 10.) jsem ve Svobodném rádiu od 19.00, takže si o všem můžeme popovídat dvě hodiny:

Studio Beta - ŽIVĚ - Radim Valenčík - analýza voleb, Katalánska, Las Vegas a dalších událostí.

www.svobodne-radio.cz

ANALÝZY A KOMENTÁŘE AKTUÁLNĺHO DĚNĺ PŘED ŘĺJNOVÝMI VOLBAMI DO PS Z HLEDISKA VYTVOŘENĺ PŘEDPOKLADŮ PRO SKUTEČNÉ REFORMY

A aby toho nebylo dost, tak bezprostředně před volbami lithová bomba. Jinak se to ani nazvat nedá. A drama začíná. Uveřejňuji s malým odstupem dříve publikované články v rámci toho seriálu (tento byl publikován 10. 10). Doplňuji je o to, co se mezitím stalo:

Před pár mně vyšel rozhovor v Parlamentních listech. Důležitý. Jsou k němu docela zajímavé komentáře:

Vybírám jednu z pasáží:

"Podle mého by mělo jít v Senátu i ve Sněmovně především o něco jiného. Přijmout takové usnesení, které by minimalizovalo škody a rizika. Proto mě hodně překvapuje, že se zatím nehovoří o obsahu a formě příslušných usnesení. Ta by měla být určena australsko-americké firmě s hodně vypovídajícím názvem "European Metals Holdings" tak, aby si Memorandum nemohla nadále vykládat jako závazek našeho státu, ze kterého vyplývá možnost uplatnění mezinárodního práva v oblasti ochrany investic. Jde totiž o arbitráž. Ta nás patrně čeká a tak jak tak to nebude levné. Pochopitelně celá kauza bude využita i v předvolebním boji. Ale to je opravdu druhotné. Já si osobně nedokážu představit člověka, který by mohl volit stranu zodpovědnou za tak obrovský a drzý tunel. To už je překročení všech mezí. Ale poslanci a senátoři by si měli především uvědomit, že jejich povinností je nyní zachránit, co se dá. A už vůbec by se neměl kdokoliv pokoušet obhajovat neobhajitelné, protože tím může napáchat velké škody, za které by pak nesl odpovědnost, přinejmenším občanskoprávní."

Úplně nezávisle na tom jsem dnes uveřejnil na svém blogu článek o příčinách úpadku sociální demokracie, který vychází z analýzy, kterou jsem napal a publikoval vloni v návaznosti na výsledky "malých" voleb:

 Celý rozhovor je zde:

http://www.parlamentnilisty.cz/arena/rozhovory/Lumparna-Bude-to-drahe-rekl-docent-ke-kauze-lithium-A-predlozil-fakta-o-kterych-se-nemluvi-507506

Rok po "malých" volbách. Příčiny úpadku ČSSD

dnes | 05.00 |

Volby jsou doslova přede dveřmi. Budou probíhat v dramatické atmosféře a budou se hodně lišit svými výsledky od toho, jak to dopadlo loni právě v tuto dobu v "malých" či "přípravných" volbách (krajských a senátních). Zvýrazní však obecný trend úpadku těch, co upadají v důsledku programového vyprázdnění, které následně vede ke ztrátě morálních zábran s perverzními důsledky.

Uveřejňuji článek, který jsem publikoval loni, těsně před volbami. Byl jsem tehdy dost optimistický, hlavně pokud jde o předpoklad, že se tradiční, velké, a zejména ty programové politické strany aspoň trochu poučí z příčin debaklu, který utrpěly...

Celé viz:

http://radimvalencik.pise.cz/5065-rok-po-malych-volbach-priciny-upadku-cssd.html

(Pokračování)

Zdroj: http://radimvalencik.pise.cz/5065-rok-po-malych-volbach-priciny-upadku-cssd.html


Zdroj: http://radimvalencik.pise.cz/5074-volby-2017-246-lithium-otraveni-usneseni-vlady.html

Zpět na hlavní stranu blogu

Hodnocení

1 · 2 · 3 · 4 · 5
známka: 0.00 (0x)
známkování jako ve škole: 1 = nejlepší, 5 = nejhorší

Komentáře

 zatím nebyl vložen žádný komentář