Volby2017/126: Krize ČSSD/1 Dolínek

12. červen 2017 | 07.00 |

ANALÝZY A KOMENTÁŘE AKTUÁLNĺHO DĚNĺ PŘED ŘĺJNOVÝMI VOLBAMI DO PS Z HLEDISKA VYTVOŘENĺ PŘEDPOKLADŮ PRO SKUTEČNÉ REFORMY

Publikoval jsem před pár dny, zařazuji do seriálu k volbám. Meziím se stal Dolínek lídrem Prahy za ČSSD, viz:

https://m.novinky.cz/articleDetails?aId=440421&sznu=ZR6nYO1TlOkmzWb7

V rozporu se svým slibem však na můj podnět neopověděl.

Zde je původní článek:

Rád si nechám poradit od čtenářů mého blogu. Dne 29. května jsem dostal tento mail od náměstka primátorky Prahy Petra Dolínka:

5pt;padding: 0cm 5.4pt 0cm 5.4pt" width="576" valign="top">

"Již za dva týdny, tedy v pátek 9. 6. a v sobotu 10. 6. 2017, se v Lidovém domě uskuteční vnitrostranické referendum o lídrovi a kandidátní listině pražské sociální demokracie pro nadcházející volby do Poslanecké sněmovny Parlamentu České republiky. Vy, jakožto členové a členky České strany sociálně demokratické v hlavním městě Praze, tak budete mít možnost zásadně promluvit do podoby týmu, který se bude v říjnových volbách ucházet o důvěru a hlasy voličů.

Je samozřejmé, že po oznámení výsledků tohoto vnitrostranického referenda budeme všichni táhnout za jeden provaz. Nejde totiž o osobní souboj, ale o střet názorů a idejí, který k demokratické politické straně neodmyslitelně patří. Proto by však hlasování mělo odrážet skutečnou vnitrostranickou debatu o klíčových tématech nadcházejících voleb. Je o čem rozhodovat a z čeho vybírat.

Přál bych si proto, abychom před hlasováním vedli tolik potřebný dialog a naše myšlenky a vize konfrontovali v rámci demokratické diskuse. Navrhuji proto, abychom uspořádali celkem tři tematické debaty ve Steinerově sále Lidového domu, a to ideálně v příštím týdnu, tedy v pondělí 5. 6., v úterý 6. 6. a ve středu
7. 6. 2017, vždy od 18:00 hodin.

První debata by se měla jednoznačně týkat celostátních témat se zaměřením na sociální politiku, školství a zdravotnictví, druhá debata by se naopak věnovala postavení Prahy v rámci České republiky a způsobům, kterými na parlamentní půdě prosazovat zájmy Pražanů, třetí debata by se zaměřila na otázky zahraniční politiky s důrazem na evropskou politiku a mezinárodní bezpečnost.

Budu velmi rád, když můj dlouholetý kolega a přítel Miloslav Ludvík toto pozvání a výzvu přijme, zúčastní se těchto debat a společně tak přispějeme k rozvoji a kultivaci vnitrostranického dialogu.

Dovolte mi využít tuto příležitost ke krátkému představení mé vize, se kterou na pozici volebního lídra v Praze kandiduji. Již třetím rokem působím jako náměstek primátorky pro dopravu, sport a volný čas. Ke komunální politice v hlavním městě mám odjakživa velice blízko, je proto mým prvořadým cílem v rámci poslanecké činnosti maximálně hájit zájmy Pražanů a z pozice poslance prosadit zákon, jímž by se významně urychlila výstavba a dokončení Pražského okruhu. Bez takového opatření bude hlavní město neustále narážet na překážky a neochotu ze strany ministerstva dopravy tuto klíčovou dopravní stavbu realizovat. Další ryze pražskou prioritou je zahájení tolik potřebné výstavby dostupného bydlení pro všechny obyvatele hlavního města a rozvoj sociálního bydlení pro seniory a mladé rodiny.

Mezi mé další priority patří zejména důsledné pokračování v navyšování minimální mzdy, důstojná valorizace důchodů, posílení prostředků alokovaných v oblasti sociální péče, zejména pak těch, určených na platy sociálních pracovníků, podpora školství, zejména pak navyšování platů pedagogů a tolik potřebné investice do školské infrastruktury, a v neposlední řadě rovněž daňová reforma zaměřená na zavedení progresivního zdanění fyzických a právnických osob a na zamezení daňových úniků.

V případě, že se těchto diskusí nebudete s to účastnit, jsem samozřejmě vždy připraven Vám obratem odpovědět na Vaše otázky a připomínky.

Těším se na shledání s Vámi a na jistě podnětné a zajímavé diskuse."

Původně jsem chtěl odpovědět takto:

Jsem mimo ČR.
Členové ČSSD by měli mít právo volit si mezi VŠEMI ALTERNATIVAMI (doufám, že je jasné, co mám na mysli). Pro méně chápající, upřesním:

1. Nelze vzývat k demokracii ve straně, která v rozporu s názory většiny jednoho z krajů nedovolí úspěšnému hejtmanovi kandidovat ani na posledním místě. To pak mám dojem, že si ze mě někdo dělá legraci.

2. Referendum, pokud to správně chápu, bude i o návrhu ČSSD na prezidenta naší země. Budou všechny alterantivy v rámci ČSSD přípustné, nebo zase zafunguje princip inkvizice?

S přátelským pozdravem a pochopitelně uvítám odpověď.

Pak jsem dostal ještě toto (dnes, 2. června):

Vážené přítelkyně,

vážení přátelé,

pražští sociální demokraté!

minulý týden jsem Vás pozval na sérii setkání v Lidovém domě, abychom s mým dlouholetým kolegou a přítelem Miloslavem Ludvíkem přátelsky diskutovali o tématech, která jsou důležitá pro sociální demokracii a pro Vaše rozhodování, komu dát hlas ve vnitrostranickém referendu, které rozhodne o lídrovi a kandidátní listině pražské sociální demokracie pro nadcházející volby do Poslanecké sněmovny Parlamentu České republiky. Referendum se koná již příští týden, tedy v pátek 9. 6. a v sobotu 10. 6. 2017, v Lidovém domě a my všichni tak nejdemokratičtějším a nejférovějším způsobem rozhodneme o tom, kdo se utká o hlasy voličů v říjnu letošního roku.

Debata v úterý 6. 6. 2017 se bohužel konat nebude, ale rádi bychom Vás pozvali ve středu 7. 6. od 18 hodin na velkou diskusi i s nestraníky a experty na politiku a další témata, kteří by s námi diskutovali na téma: Jak přilákat v Praze voliče sociální demokracii. O všech hostech a přesném programu Vás budeme informovat v pondělí. 

V případě, že se těchto diskusí nebudete moci zúčastnit, jsem samozřejmě vždy připraven Vám obratem odpovědět na Vaše otázky a připomínky na mojí emailové adrese petr.dolinek@praha.eu.

Znovu opakuji samozřejmou věc: ať vnitrostranické referendum dopadne jakkoliv, ihned po vyhlášení výsledků budeme všichni táhnout za jeden provaz, já udělám všechno proto, aby sociální demokracie v Praze uspěla. V primárkách nejde o osobní souboj, ale o střet názorů a idejí, který k demokratické politické straně neodmyslitelně patří. Proto chci diskutovat, a proto jsme se do diskusí vrhli.

Těším se na shledání s Vámi a na jistě zajímavé podněty.

Posílám Petrovi Dolínkovi moje rozpaky a uvítám odpověď na otázky (příp. pokud to bude uznáno, i reakci na podnět) vyslovené(ný) zde:

http://radimvalencik.pise.cz/4344-volby17-038-ke-sjezdu-cssd-1.html

http://radimvalencik.pise.cz/4345-volby17-039-ke-sjezdu-cssd-2.html

http://radimvalencik.pise.cz/4346-volby17-040-ke-sjezdu-cssd-3.html

http://radimvalencik.pise.cz/4347-volby17-041-ke-sjezdu-cssd-4.html

 (Pokračování)

Zpět na hlavní stranu blogu

Hodnocení

1 · 2 · 3 · 4 · 5
známka: 1 (2x)
známkování jako ve škole: 1 = nejlepší, 5 = nejhorší

Komentáře

 zatím nebyl vložen žádný komentář