V Parlamentních listech o nevolitelnosti stran

15. březen 2017 | 09.05 |

Dnes mně vyšel dost důležitý rozhovor v "Parlamentních listech", viz:

http://www.parlamentnilisty.cz/arena/Slouhove-ztraceji-nervy-Budete-tancovat-jak-se-piska-nebo-jste-fasisti-a-xenofobove-rika-univerzitni-docent-Uz-se-to-pry-hrouti-ale-479486

Zvlášť mě potěšila diskuse k rozhovoru přímo na stránkách "Parlamentních listů". Čtenáři v článku ocenili dvě nejdůležitější věci:

Za prvé:

Pojmenování "slouhové slouhů současné globální moci", a to přesně v tom kontextu, o který jde. Je to i zásluhou "Parlamentních listů", které mně umožnily odkázat se na přesný popis podstaty současné globální moci a mechanismů fungování: http://radimvalencik.pise.cz/2846-podstata-soucasne-moci-uvaha-k-vyroci-28-10.html

Za druhé:

Upozornění na nejkritičtější moment současného vývoje, který jsem v článku uvedel: "Všimněte si toho, co je v současné situaci nejvíce pozoruhodné. V situaci, kdy se problémy neřeší, ale rychle hromadí, tak v této situaci žádná ze stran, zdůrazňuji žádná ze stran, nepřišla s pojmenováním příčin současných problémů a návazně pak odpovědí, jak je chce řešit. Žádná ze stran nepřišla ani s náznakem náznaku, jak přistoupit k identifikování a pojmenování současných problémů. Jako kdyby se všechno domluvily, že budou fíkovým listem krytí příčin lumpáren. Můžeme v takové situaci něco pozitivního od některé z nich očekávat? Když se třeba podíváte na projevy, které zazněly na sjezdu ČSSD – jen a jen strašení těmi druhými stranami. Tak se ptám, není vlastně strana, která vydírá voliče tím, že je "nejmenší zlo", tím největším zlem? A neplatí to jen pro ČSSD. Jsem však optimista a stále doufám, že tváří v tvář vývoji situace se některá ze stran utrhne a pokusí se zvrátit vývoj volebních preferencí tím, že se pokusí pojmenovat příčiny současných problémů. Tak, aby jí občané uvěřili. Pak může dojít i ke změně trendu směřujícího ke standardnímu modelu výsledku voleb."

Myslím, že v současné době je reálné, vyvinout různými formami tlak na politické strany, aby se projevily, aby pojmenovaly příčiny současných problémů, tak jak je ta či ona strana vidí.

Zpět na hlavní stranu blogu

Hodnocení

1 · 2 · 3 · 4 · 5
známka: 1 (4x)
známkování jako ve škole: 1 = nejlepší, 5 = nejhorší

Komentáře

 zatím nebyl vložen žádný komentář