Volby17/005: Význam voleb v ČR

8. únor 2017 | 09.16 |

ANALÝZY A KOMENTÁŘE AKTUÁLNÍHO DĚNÍ PŘED ŘÍJNOVÝMI VOLBAMI DO PS Z HLEDISKA VYTVOŘENÍ PŘEDPOKLADŮ PRO SKUTEČNÉ REFORMY

Od kolegy jsem dostal následující reakci na můj příspěvek: "Říjnové volby v ČR nejsou vůbec duležité, naopak! To co důležité je, tak to se bude odehrávat ve Francii a v Německu. Upřímně doufám v úspěch Le Penové a zásadní zisk Frauke Petryové. Trio Fillon (odepsaný poslednim skandalem), Macron či Hamon je slabé jako pětkrát vymáchaný pytlík od čaje. Zato Šulc je nebezpečný... Upřímně doufám, že přes německou setrvačnost nebudou schopni sestavit kabinet jinak, než duhovou koalicí, proti AfD, a taková koalice bude mít neustálé potíže, čili se nic nehne nijakým směrem a EU se nakonec rozpadne... čím dříve, tím lépe...  Beztak je to nefunkční, což vidí i naprostý ignorant."

Mám na volby u nás odlišný názor. Ze dvou důvodů:

1. Jsem přesvědčen, že v našich volbách se ukáže, jakou roli hraje realistický a koncepční program. Buď tím, že některá ze stran, která v důsledku turbulencí, co nás před volbami čekají, se takovým programem pokusí vylepšit svůj image (a uvidíme, jak to zabere), nebo proto, co se bude dít po volbách. Krátce po nich by se totiž ukázalo, že stabilní vývoje bez takového programu není možný. Vztah mezi kvalitním programem, který odpovídá na otázku, co dělat, a politickým děním je klíčový a u nás je k propojení politického hnutí, které bude schopno problémy řešit, a kvalitního koncepčního programu nejblíže.

2. Nejde jen o ČR, ale o emancipaci celého austrijského (středoevropského) prostoru vůči selhávajícímu západu EU. Proto budou volby u nás významnější než kdykoli před tím. Nejde o rozpad EU. Ten nic neřeší. Jde o obnovu EU na nových základech.

K tomu pár poznámek:

- Zajímavé věci se odehrávají i na východ od nás, v Rumunsku. Je dobré srovnat, jak "naše" ČT, když se jí to hodí, horlivě informuje o demonstracích, kterých se účastní desítky osob, ale jak málo pozornosti věnuje demonstracím, kterých se účastní statisíce osob. O tom, jak se ČT odcizila normálním lidem, svědčí i úlet, kterého se dopustila 6. února, kdy uvedla, že lidé v Rumunsku protestují proti pokusu vlády amnestovat "drobné úplatky". Takže podle ČT v přepočtu 1.200.00- Kč jsou "drobné úplatky.

- Ve Francii pozorujeme ještě větší komedii s hledáním "Antilepena" než u nás s hledáním "Antizemana". Před pár dny mediálně vychvalovaný Fillon byl už odepsán a narychlo nahrazen mediálně vyráběným Macronem, viz:

https://www.novinky.cz/zahranicni/evropa/428717-prezidentem-francie-bude-macron-tvrdi-pruzkum.html

Oba případy spojuje jedno: Slouhové současné degenerující a odcházející globální moci považují za normální to, co normální není – a to je to, proč jdou od jedné ostudy k druhé. Brzký konec současných europapalášů budeme moci sledovat v přímém přenosu.

Čekají nás velké turbulence. O tom, jak to bude, si popovídáme ve středu 15. února:

http://radimvalencik.pise.cz/4232-volby17-002-beseda-k-vysledkum-15-2-na-vsfs.html

(pokračování)

Zpět na hlavní stranu blogu

Hodnocení

1 · 2 · 3 · 4 · 5
známka: 1 (1x)
známkování jako ve škole: 1 = nejlepší, 5 = nejhorší

Komentáře

RE: Volby17/005: Význam voleb v ČR hank 08. 02. 2017 - 19:48