Všichni hrrr na Babiše!

11. říjen 2016 | 17.00 |

Vyjednávání krajských povolebních koalic probíhá ve stylu "Všichni proti Babišovi!". Prý je to proto, aby se z krajů nestaly filiálky Agrofertu. Podle mě to má trochu jiné příčiny:

- Jednak se u moci snaží udržet krajské stranické mafie, které nemá vedení jednotlivých stran (zejména ČSSD a ODS) pod kontrolou. A občané v jednotlivých krajích to dobře vědí.

- Jednak je i médii Babišovo ANO vnímáno jako strana, která je méně servilní vůči současné globální degenerující moci (než hlavně TOP, ČSSD i KDU-ČSL), a proto hlavní mediální proud tvorbu těchto protibabiškovských koalic zjevně podporuje.

Jaké to bude mít důsledky? Osobně z toho nemám radost. Nahrává to Babišovu drtivému vítězství v hlavních volbách, které se rychle blíží každým dnem. Z těchto důvodů:

- Viditelné krajské mafie budou diskreditovat hlavně ČSSD a ODS, TOP zcela pohřbí. Naopak iluze o ANO v tomto budou mít živnou půdu.

- Babiš bude moci ještě přesvědčivěji hrát svou roli jediného poctivého, proti kterému se všichni spikli.

- Dojde k mnohem menší kontaminaci Babišovy strany zdola, což mu ve velkých volbách velmi pomůže.

- Polarita všichni proti jednomu vždy posiluje toho, kdo je sám, velmi brzy se vyostří problémy mezi těmi, co se účelově spojili.

Máme se tedy na co těšit.

Rozhodující však je především to, které straně se podaří obrat k programu, který by z pozice pochopení toho, o co v současném světě jde, nebyl programem prázdných slibů, ale programem obrany a nápravy zaměřeným na aktivizaci občanů. Zkrátka, který by odpovídal na otázku "Co dělat?".

K tomu, jaký program potřebujeme, více zde:

http://radimvalencik.pise.cz/3586-r2016-150-na-uvod-predkonferencni-diskuse.html

Zpět na hlavní stranu blogu

Hodnocení

1 · 2 · 3 · 4 · 5
známka: 1 (2x)
známkování jako ve škole: 1 = nejlepší, 5 = nejhorší

Komentáře

 zatím nebyl vložen žádný komentář