Turbonávštěva Fr. Merkel: O co jde? Nelžeš Slávku?

20. srpen 2016 | 08.27 |

Turbonávštěva (zkrácená ze dvou dnů na pět hodin) Frau Merkel, ze které bude nejen vyloučena veřejnost (neproběhne žádné veřejné setkání), ale patrně i významní vládní činitelé (např. Babiš), je divná. Co je vlastně jejím hlavním smyslem. Jaké hlavní a nepříliš dlouhé sdělení, které si je nutno říci na místě, chce osobně doručit Frau Merkel?

Proč se k tomu potřebuje sejít nejdříve a odděleně s předsedou vlády, pak některými vyselektovanými ministry a (pro některé nečekaně) i s prezidentem. A to vše za 300 minut, přitom část z této drahocenné doby má být věnována i sdělením akademikům, jak je důležitá spolupráce v oblasti průmyslu 4.0.

Oficiálně se říká: "Hlavními tématy jednání budou budoucnost Evropské unie, pokračování v Česko-německém strategickém dialogu a spolupráce v oblasti vědy, výzkumu a moderních technologií." Uprchlíci prý nemají tématem být. Zeman na zahrnutí problematiky do svého setkání s Frau Merkel trvá (aby nebyl překvapen).

Nejobsáhleji se k tomu, o čem se bude jednat, vyjádřil B. Sobotka: "Mou dlouhodobou prioritou jsou dobré vztahy ve střední Evropě a spojenectví s našimi sousedy. Německo kromě toho, že je důležitým členem EU a NATO, je navíc náš významný obchodní partner. Z těchto všech důvodů je návštěva německé kancléřky v Praze důležitá.

S Německem máme dnes velmi dobré a intenzivní vztahy, i když se naše názory mohou v některých oblastech, jako je třeba přístup k migraci, lišit. S kancléřkou Merkelovou budu jednat o budoucnosti Evropy, o tom jak získat větší podporu občanů pro projekt evropské integrace. Představím jí českou prioritu, kterou je Evropa garantující svým občanům bezpečí a prosperitu. Budeme rovněž jednat o společných projektech, k těm nejdůležitějším patří rychlodráha mezi Prahou, Drážďanami  a Berlínem. Důležitým tématem bude také spolupráce v oblasti vědy, výzkumu a digitalizace průmyslu".

Cituji dle Parlamentních listů, jinde jsem informace nenašel, viz:

http://www.parlamentnilisty.cz/politika/politici-volicum/Premier-Sobotka-Nemecko-je-pro-nas-dulezite-S-kanclerkou-budu-jednat-o-budoucnosti-Evropy-449728

Podle téhož zdroje se programu zúčastní také místopředseda vlády pro vědu, výzkum a inovace Pavel Bělobrádek, ministr zahraničních věcí Lubomír Zaorálek, ministr průmyslu a obchodu Jan Mládek a ministr kultury Daniel Herman. To mě uklidňuje. Ale jen trochu. Kromě D. Hermana jsou všichni výše uvedení členy jinak nepočetné Bezpečnostní rady státu. A trochu mě překvapuje neúčast ministryně školství. Pod ní ČVUT, kde se jednání odehraje, spadá. A také je to žena. (Ale není členkou Bezpečnostní rady státu.)

Přesto si však myslím, že Sobotka nemluví tak úplně pravdu. Jednak mám v živé paměti obsah mailů, které unikly z jeho korespondence s Ottou Novotným a které jsou unikátním svědectvím toho, za jaký póvl považují (zvlášť jeho přemoudřelý poradce) normální lidi. Jednak návštěva vykazuje celou řadu podivností, které jsem naznačil v úvodu a o kterých jsem psal již ve dvou dřívějších článcích, viz:

http://radimvalencik.pise.cz/3722-co-kdyz-frau-merkel-nejede-oslavit-muj-svatek.html

http://radimvalencik.pise.cz/3745-podivna-dejvicka-navsteva-frau-merkel.html

Z toho, co se kolem návštěvy říká (i toho, co se neříká), a z toho, jak je návštěva načasována, mě vyplývá něco jiného. Sdělení těm, co mají být zasvěcení do toho, co se bude příští měsíc na našem území odehrávat. A co se bude odehrávat? No přece cvičení "Vydatný úder", ve kterém budou nasazeny strategické bombardéry USA a ve kterém se bude nacvičovat (a je otázkou zde jen nacvičovat) první jaderný úder proti Rusku. Úder vedený z našeho území, k čemu dojde.

A co se bude odehrávat? Troufnu si tipovat: Frau Merkel bude vybrané účastníky osobních setkání v předstihu informovat, že je nutno počítat s Ruskou provokací, na kterou bude muset přijít rázná odpověď. A to i s použitím jaderných zbraní (třeba těch, které jsou podle některých zdrojů přepravovány z Turecka do Rumunska). A ať si vyvolení ani netroufají pomyslet, že připravená provokace ze strany enkláv utržené moci v USA (které pozbyly soudnost a hrají vabank) není provokací! To teda ne! Bude to Putinův zločin a basta!

Třeba se pletu. Nebo na poslední chvíli někteří z těch, co mají vliv na události uvedeného typu, couvnou. Nebo se vše příliš proflákne a bude se muset couvnout. Ale měli bychom být moc a moc ostražití. A také záleží na těch, kterým bude sdělení přes pošťáčku v roli kancléře osobně doručeno, jak jim dojde, o co jde, a jak jsou osobně stateční (ale na to bych moc nespoléhal).

Zpět na hlavní stranu blogu

Hodnocení

1 · 2 · 3 · 4 · 5
známka: 1.06 (18x)
známkování jako ve škole: 1 = nejlepší, 5 = nejhorší