Podivná „DEJVICKÁ“ návštěva Frau Merkel

16. srpen 2016 | 16.53 |

Dlouho avizovaná a dlouho připravovaná návštěva Frau Merkel se začíná měnit ve frašku, ale i vážné varování. Aby zachovala symboliku srpnového výročí, začíná nabývat parametrů neslavně slavného "VAGÓNOVÉHO" jednání v Čierné nad Tisou, pro nepamětníky připomínám:

http://zpravy.aktualne.cz/zahranici/pred-40-lety-uspisila-invazi-schuzka-v-cierne-nad-tisou/r i:article:612164/

0pt;font-family:"Times New Roman","serif"; color:white;mso-themecolor:background1">Odpůrci Frau Merkel už teď vyhráli. Návštěva potrvá jen pět hodin. Žádné veřejné setkání či diskuse se neuskuteční. Prý "dnes není vhodná doba na nějakou akademickou debatu" (takže asi půjde jen o diktát). Místo vagónu setkání proběhne ve vysokých patrech dobře chráněného pracoviště v Dejvicích, kam na chvíli bude pro okrasu přizváno pár dobře vybraných akademiků (vzdělanec se rád ohne). Ani místopředseda vlády Babiš nebude připuštěn.

Ještě než byly známy dílčí detaily návštěvy, informovaly Parlamentní listy o tom, co připravují a jak si vedou příznivci i odpůrci Frau Merkel:

"Sympatizanty kancléřky Merkelové dávají dohromady aktivisté Tomasz Peszynski, Jan Cemper či Michal Majzner. Prozatím jim účast přislíbilo zhruba šedesát uživatelů sociální sítě Facebook. Akci kvitoval i europoslanec za TOP 09 Jaromír Štětina. "Důstojné uvítání paní Merkel by mělo alespoň zčásti napravit pachu, která povane z Hradu ve chvíli, kdy ji bude přijímat prezident Zeman".

Zde jsou stránky příznivců:

https://www.facebook.com/events/277769615935608/278779129167990/?notif_t=plan_mall_activity¬if_id=1471013561280380

Zde jsou stránky odpůrců, kterých je podle Parlamentních listů mnohem víc:

https://www.facebook.com/events/1093804040689690/

https://www.facebook.com/events/300023457056094/

https://www.facebook.com/events/1573659182938273

Tady je celý článek v Parlamentních listech:

Viz: http://www.parlamentnilisty.cz/arena/monitor/Merkelova-v-Praze-Lide-se-houfuji-aby-ji-prisli-privitat-Nahlednete-449210

Ale všechno bude asi jinak a žádné veřejné "vítání" nebude:

"Migrace nebude prioritním tématem návštěvy Angely Merkelové v Praze. Německá kancléřka, která přijede příští čtvrtek, se místo toho má podívat třeba do unikátního vědeckého pracoviště v pražských Dejvicích. Centrum se totiž dokončuje ve spolupráci s německými odborníky. Původně přitom česká strana uvažovala o tom, že by Merkelová vystoupila na Univerzitě Karlově a debatovala se studenty. Návštěva centra je součástí plánu premiéra Sobotky, který chce od tématu migrace před krajskými volbami odvést pozornost a kancléřce ukázat vztahy s Německem v mnohem rozmanitější podobě...

Přítomnost německé političky na půdě ČVUT by byla přesně tím, co by si Sobotka přál. V desetipatrové budově vybavené špičkovou technikou a obydlené nejchytřejšími mozky mají vznikat dosud nepoznané nápady v oblasti Průmyslu 4.0, které mají využívat české i německé firmy...

Návštěva Angely Merkelové v Praze bude trvat pouhých pět hodin a je vypočítaná na minuty.

Nejdříve se setká mezi čtyřma očima s premiérem Sobotkou, následovat bude sezení delegací obou zemí, návštěva vzpomínaného vědeckého pracoviště ČVUT, cesta na Hrad za prezidentem Milošem Zemanem a nakonec večeře, kterou pořádá český premiér.

Původně se zvažovalo také vystoupení Merkelové na Univerzitě Karlově, k tomu ale nakonec nedojde. "Důvody jsou dva. Prvním je nedostatek času, protože by přednáška zabrala kolem hodiny. Druhým důvodem je to, že dnes není vhodná doba na nějakou akademickou debatu," vysvětlil zdroj obeznámený s přípravami.

Je ovšem dost pravděpodobné, že málokdo z tuzemských politiků bude mít možnost říci Merkelové své názory. Pozvánku na setkání s ní zatím neobdržel ani první místopředseda vlády a šéf ANO Andrej Babiš.

"Pravděpodobně se s ní nesetkám. Ale kdybych se s ní viděl, řekl bych jí, že nesouhlasím s její migrační politikou, která se jí totálně vymkla z rukou a ohrozila tím bezpečnost svých lidí i celé EU," řekl Babiš a dodal, že by se ji snažil přesvědčit, aby už konečně přestala být politicky korektní, začala jednat a prosadila uzavření schengenské hranice EU."

Viz: http://zpravy.aktualne.cz/domaci/uprchlici-maji-zustat-v-pozadi-merkelova-zavita-pri-navsteve/r ffe1fd58630911e6bff10025900fea04/

Podle mě však nepůjde ani tak o uprchlíky, ale o přípravu novodobého Drang nach Osten, čímž se stává návštěva velmi velmi nebezpečnou. A vše je dobře načasováno, jak jsem napsal už před několika dny:

http://radimvalencik.pise.cz/3722-co-kdyz-frau-merkel-nejede-oslavit-muj-svatek.html

A aby tomu nebylo všeho dost, tak nejčerstvější zpráva:

https://www.novinky.cz/domaci/412009-vojaci-v-liberci-zrekonstruuji-poustni-bouri-scenar-slibuje-i-bombardovani.html

Zpět na hlavní stranu blogu

Hodnocení

1 ˇ 2 ˇ 3 ˇ 4 ˇ 5
známka: 1.11 (18x)
známkování jako ve škole: 1 = nejlepší, 5 = nejhorší

Komentáře

RE: Podivná „DEJVICKÁ“ návštěva Frau Merkel marieza 21. 08. 2016 - 13:20