Proč selhali europapaláši?

24. červen 2016 | 21.37 |

Poslouchám speciál ČT 24 a čtu si pár komentářů. Vše jde mimo to hlavní. Kdo za brexist zodpovídá a proč selhali europapaláši způsobem, kteří oni sami stále nejsou schopni pochopit. Dochází jim míň než Jakešovi, proč selhal režim, který personifikoval on. Dohrávají stejnou tragikomedii. Otázkou je jen to, zda to bude jen zasloužený hořký konec pro ně, nebo z toho udělají i náš konec. Ale to také a hodně záleží na nás.

Uvede pár typických dnešních komentářů, které se vyhýbají (záměrně či z nevědomosti) tomu hlavnímu (vzal jsem Novinky, jinde je v podstatě totéž):

"Desetitisíce obyvatel Londýna v pátek podepsaly petici za nezávislost britské metropole a její setrvání v Evropské unii navzdory výsledkům čtvrtečního referenda. Petice podle agentury AFP vyzývá starostu Londýna Sadika Khana, aby "vyhlásil nezávislost Londýna a jeho kandidaturu na členství v EU”."

Viz: https://www.novinky.cz/zahranicni/evropa/407520-londynane-chteji-do-eu-petice-zada-nezavislost-metropole.html

"Po vítězství brexitu ve čtvrtečním referendu jsou v londýnském finančním středisku City ohroženy desetitisíce pracovních míst, napsal v pátek londýnský večerník London Evening Standard, který se stejně jako další britská média zabývá důsledky referenda pro klíčové odvětví britské ekonomiky."

Viz: https://www.novinky.cz/ekonomika/407519-nejistota-v-londynskem-city-budou-se-tisice-bankeru-stehovat.html

"Šéf Strany nezávislosti Spojeného království (UKIP) přiznal, že klíčový argument kampaně za odchod Británie z EU byl omyl. Kampaň Vote Leave (Hlasujte pro odchod) vyzývala, aby se 350 miliónů liber odváděných týdně do rozpočtu EU, přesunulo do britského zdravotnického systému (NHS). Nigel Farage ale v pořadu britské televize ITV argumentaci označil za chybu."

Viz: https://www.novinky.cz/zahranicni/evropa/407513-pomohla-brexitu-lziva-kampan-farage-priznal-omyl.html

"Odchod Velké Británie z Evropské unie se podle analytiků dlouhodobě odrazí v české ekonomice, například propadem růstu HDP o několik desetin procenta. Zdražit by mohl i roaming, protože země již nebude podléhat evropským pravidlům. Je pravděpodobné, že Češi časem budou opět potřebovat v Británii pracovní povolení."

Viz: https://www.novinky.cz/ekonomika/407495-ceska-ekonomika-kvuli-brexitu-trochu-zpomali-mini-ekonomove.html

"Německo v reakci na brexit svolává zakládající členy Evropské unie. Ministři zahraničí Německa, Francie, Nizozemska, Itálie, Belgie a Lucemburska se sejdou v sobotu v Berlíně, aby projednali další směřování sedmadvacítky bez Velké Británie. Podle agentury AP to oznámilo německé ministerstvo zahraničí. (Ale pozor, v rámci této zprávy i:) Maďarský premiér Viktor Orbán se ale nechal slyšet, že se kvůli brexitu sejdou i země visegrádské čtyřky, tedy Česko, Slovensko, Polsko a Maďarsko."

Viz: https://www.novinky.cz/zahranicni/evropa/407501-nemecko-svolava-zakladajici-zeme-evropske-unie.html

"Vůdci 27 zemí Evropské unie oznámili, že evropský blok "bude pokračovat" navzdory odchodu Velké Británie. Předseda Evropské komise Jean-Claude Juncker, šéf Evropské rady Donald Tusk, předseda europarlamentu Martin Schulz a premiér předsednického Nizozemska Mark Rutte ve společném prohlášení v pátek uvedli, že očekávají zahájení rozhovorů o podobě opuštění EU co nejdříve.

Viz: https://www.novinky.cz/zahranicni/evropa/407501-nemecko-svolava-zakladajici-zeme-evropske-unie.html

""Brzké ranní zprávy z Británie vedou skutečně k vystřízlivění. Vypadá to na smutný den pro Evropu a pro Británii,” napsalo na Twitteru německé ministerstvo zahraničí jménem šéfa diplomacie Franka-Waltera Steinmeiera.

"Přál jsem si jiný výsledek," řekl německý ministr financí Wolfgang Schäuble. "Evropa bude teď držet pohromadě," vyjádřil také své přesvědčení.

"Proklatě! Špatný den pro Evropu,” poznamenal na sociální síti zase německý vicekancléř a šéf sociálních demokratů Sigmar Gabriel."

Viz: https://www.novinky.cz/zahranicni/evropa/407455-brexit-prinesl-horke-vystrizliveni-priznavaji-evropsti-politici.html

"Výsledek čtvrtečního referenda v Británii musí být pro Evropskou unii podnětem k reformám. Uvedl to nizozemský premiér Mark Rutte, jehož země v současnosti předsedá Evropské radě. Rozhodnutí britských občanů premiér hluboce lituje, je podle něj ale nezvratné."

Jediná menší inovace:

Viz: https://www.novinky.cz/zahranicni/evropa/407455-brexit-prinesl-horke-vystrizliveni-priznavaji-evropsti-politici.html

"Podle bývalého prezidenta Václava Klause změní rozhodnutí Britů odejít z Evropské unie myšlení miliónů lidí na starém kontinentu. Klaus uvedl, že ostrovní země již potřetí začíná zachraňovat Evropu. Tentokrát od monstra, kterým je podle něj "bruselská elita”, řekl pro Český rozhlas... "Kolébka demokracie, kolébka kapitalismu, Velká Británie, která už dvakrát zachránila Evropu v posledních 200 letech, jednou od Napoleona, podruhé od Hitlera, tak teď potřetí začíná zachraňovat Evropu od jistého monstra, za které já považuji bruselskou elitu," řekl Klaus."

Viz: https://www.novinky.cz/zahranicni/evropa/407455-brexit-prinesl-horke-vystrizliveni-priznavaji-evropsti-politici.html

A na ČT 24 ve Speciálu jedině V. Klaus:"Teď je šance ke změně. Pokud bude změna, není potřeba Czechexit... Lidé se probudili... Výsledek zlegitimizoval kritické hlasy... Začalo svítání." Celé na ČT 24 od 20.45. Doporučuji se podívat a poslechnout. Ve 21.00 se přidal H. Kmoníček:"Problém je, že se EU změnila k horšímu od dob, kdy jsme do ní vstupovali."

A v čem je tedy hlavní příčina? To jsem napsal už v předcházejícím komentáři:

Hlavní přínos BREXITU? Ukázal, kolika lidem dochází, jak prohnilá je současná euroreprezentace.

A hlavně. Další hřebíček do rakve Merkelové. Pomalé, ale fatální politické umírání.

Viz: http://radimvalencik.pise.cz/3574-perlicky-brexitu-a-jeho-dopad.html

Je to kolaps elit, jejich rozklad v důsledku slouhovství degenerující globální moci, viz:

http://radimvalencik.pise.cz/3473-rozpad-globalni-moci-slouhove-a-janda.html

Připomenu něco z obsahu:

Dochází k plné destrukci centra globální moci. Pokusím se příčiny, průběh a projevy této destrukce popsat v několika následujících bodech:

1. Centru globální moci, které vzniklo propojením struktur založených na pozičním investování a struktur založených na vzájemném krytí porušování obecně přijatých zásad, se nepodařilo vynutit si dodržování určitých zásad (nepřekračování určitých mezí), pokud jde o to, kam až lze zajít ve snaze ze strany marginálních hráčů dostat se mezi "vyvolené".

2. Hlavní příčinou patrně bylo to, že v důsledku rychlé degenerace systému se okruh těch, kteří měli šanci zachránit se v rámci "vyvolených", poměrně rychle zužoval, což části "marginálních vyvolených" ("tj. kandidátů na vyvolené") docházelo a projevili určitou snahu o nalezení reformního, tj. nikoli-katastrofického řešení. To se nepodařilo prosadit, respektive bylo způsobem fungování centra globální moci odvrženo. (Svou roli patrně sehrál i generační aspekt, resp. neschopnost centra globální moci zvládnout přirozenou generační výměnu.)

3. Okruh "vyvolených" se rychle zužoval a současně izoloval, role "marginálních vyvolených" byla při zajištění fungování centra globální moci stále více nahrazována rolí "slouhů" a "slouhů slouhů", kteří byli a jsou vyráběny tím, jak stále ještě poměrně autonomně fungují jádra vyjednávání vlivu na principu demonstrativního používání dvojího metru, vytváření obrazu nepřítele a in-side informací s využitím efektu skupinové konformity.

4. Vznikla nestabilní situace, kdy žádné racionální řešení již není možné "shora" (ze strany izolované, přestárlé, neschopné reflexe ani sebereflexe skupiny "vyvolených") prosadit. Jsme svědky toho, jak globální moc selhává, dochází k jejímu rozpadu. (U nás v EU to vidíme velmi dobře, protože zde už neexistují žádní "vyvolení", ale jen "slouhové" a "slouhové slouhů".)

5. Centrum rozpadající se a degenerující moci po té, co zjistilo, že již a) není schopno efektivně kontrolovat dění; b) není schopno vlastní obměny, reagovalo na svůj rozpad vysláním signálu ke globální destrukci, a to v následujících směrech:

- Pokusit se za každou cenu vyprovokovat globální střet s Ruskem za požití všech typů zbraní.

- Vypěstovat ISIS jako nákazu primitivního militantního náboženství schopného destruovat většinu zemí světa.

- Destabilizovat dosud fungující infrastruktury a institucionální systém EU vyvoláním a usměrňováním masívních migračních vln.

6. Zde je důležité si uvědomit, že tomto případě již nešlo o "plán B", ale o spuštění mechanismu destrukce a autodestrukce s jediným cílem – překrýt to, co se odehrálo. Překrýt to, jak centrum moci zdegenerovalo, jaké škody napáchalo. "Vyvoleným", kteří se izolovali od reálného dění šlo vlastně jen o to, aby překrytím toho svinstva, které napáchali, ještě větším svinstvem utekli sami před sebou. – Ale ani to se jim již nepodařilo. Již nedisponují ani reálným vlivem k tomu, aby vyvolali dostatečně devastující destrukci a autodestrukci.

7. To, k jakým tragédiím ještě dojde, nyní závisí jen a jen na tom, jak rychle bude lidem docházet, co s vlastně děje.

Dokud se nezačne tím, proč začala nezvratná degenerace politické reprezentace (europapalášů), proč nejen přestali hájit, ale dokonce si přestali i uvědomovat evropské zájmy (a co hůř – považují to za normální!!!), bude hůř a hůř.

A slouhové těchto slouhů nyní (po všem tom, co se stalo!) začínají sestavovat seznamy těch, kteří upozorňují, že čím déle budeme nápravu oddalovat, tím víc nás to bude bolet (pokud to vůbec přežijeme).

Zpět na hlavní stranu blogu

Hodnocení

1 · 2 · 3 · 4 · 5
známka: 1 (3x)
známkování jako ve škole: 1 = nejlepší, 5 = nejhorší

Komentáře

 zatím nebyl vložen žádný komentář