Před 00: Obama - patron Islámského státu?

12. září 2015 | 21.35 |

Patron Islámského státu?

"Hodláme se obrátit na Rusko a dát mu na srozuměnou, že nelze i nadále sázet na strategii, která je odsouzena ke krachu", prohlásil Obama.

Viz: http://cz.sputniknews.com/politika/20150912/1123022.html#ixzz3lXuZhMJL

K tomu: Tak pravil patron Islámského státu a jeho zločinů. Jasněji to poselství už sdělit nešlo!

Agentury ne pro průzkum, ale pro VYTVÁŘENÍ veřejného mínění

K sérii článků o manipulaci s veřejným míněním, viz:

http://radimvalencik.pise.cz/2704-reformy-226-jak-se-manipuluje-ii.html

mně od tk přišel tento velmi dobrý komentář (tučně a barevně zvýrazňuji to nejdůležitější):

"Dnes už se ve většině případů nejedná o agentury pro průzkum veřejného mínění, ale o agentury pro VYTVÁŘENÍ veřejného mínění. U ověřitelných výsledků (volby) opakovaně selhávají, ale přesto chrlí své zmanipulované výsledky dál. Hezkým příkladem z nedávné doby je Německo. "Podle průzkumu společnosti Infratest dimap se rostoucího počtu uprchlíků neobává 61 procent oslovených. Naopak 38 procent respondentů se kvůli tomu cítí vystrašeno. Čtyři z pěti oslovených zároveň uvedli, že jejich život se kvůli imigraci nijak nezměnil. Pouhá dvě procenta míní, že rostoucí počet uprchlíků se jejich životů zřetelně dotkl." (http://www.novinky.cz/zahranicni/evropa/380308-vetsina-nemcu-neciti-ohrozeni-kvuli-uprchlikum-ukazal-pruzkum.html). Potom si ovšem nedokážu vysvětli, proč v mém oblíbeném Frankfurter Allgemeine Zeitung (http://www.faz.net/), což není žádný bulvár ani hlásná trouba neonacistů, se objevily dva články - Osteuropa hat recht a Wissen die Deutschen, was sie tun?, které mají cc a 1700 hvězdiček (počet doporučení). Normální články mají kolem stovky doporučení, spíše méně.Čím by to asi tak mohlo být ...?"

Britší labouristé se zásadně změnili, ale mají o co se opřít?

Již v prvním kole a s přehledem zvítězil ve volbách nového předsedy britské Strany práce představitel stranické levice Jeremy Corbyn (66 let). Stalo se tak navzdory všem výzvám dřívějších lídrů labouristů Tonyho Blaira a Gordona Browna a jejich varování před socialistickými myšlenkami Corbyna.

Viz: http://vasevec.parlamentnilisty.cz/jeremy-corbyn-66-je-predsedou-strany-prace-mladi-slavi-vitezstvi

K tomu: Hlavně, aby se důsledně on i jeho příznivci poučili ze zkušenosti hnutí SYRIZA. Pokud se má dnes někomu podařit vést efektivní odpor proti směřování ke katastrofě, musí mít velmi a velmi silné zázemí v oblasti teorie. Jak rád říkám – pokud má být úspěšný v politickém boji, musí mít stoprocentní převahu ve vzduchu, tj. v oblasti ideí, ideové (pochopitelně teorií podloženého) zázemí. K tomu viz např.:

http://radimvalencik.pise.cz/2558-zkusenost-hnuti-syriza-a-vyznam-teorie.html

Zpět na hlavní stranu blogu

Hodnocení

1 · 2 · 3 · 4 · 5
známka: 1 (2x)
známkování jako ve škole: 1 = nejlepší, 5 = nejhorší

Komentáře

 zatím nebyl vložen žádný komentář