Balkánská výprava 16: Noc v pravoslavném klášteře

17. červenec 2015 | 07.00 |

Uveřejňuji obrázky s komentářem z velmi zajímavé cesty, na které jsem navštívil místa někdejších velkých střetů, bojů a tragédií, ale i překrásnou přírodu a historické památky. Bosnu a Hercegovinu ("obé" její části), Srbsko, Kosovo ("obě" části Kosova), Sandžak, kde se možná rodí evropský ISIS...

V tomto seriálu se věnuji především turistickému aspektu cesty (zážitkům, příběhům i využitelným zkušenostem). Pokud má někdo zájem o sociálně politický aspekt, mohu ho odkázat na dva články, kde jsem stručně shrnul některé poznatky:

Balkánská zkušenost a dnešní dění:

http://radimvalencik.pise.cz/2484-balkanska-zkusenost-a-dnesni-deni.html

Bez rehabilitace Srbska a Srbů to nepůjde

http://radimvalencik.pise.cz/2487-bez-rehabilitace-srbska-a-srbu-to-nepujde.html

Foto 1: Pravoslavný kostel v Dečani - naše přechodné sídlo.

Foto 2: Je střežen KFOR. Italové, sympaťáci. Nádherná dívka z Neapole v maskáčích v plné zbroji. Po poradě s nimi jsem usoudil, že se lze celkem bezpečně vydat do města a tak využil dvě hodiny času do večeře, abych se prošel po té části Kosova, kterou obývají Kosovští Albánci. Zde je pohled na areál kláštera zpovzdálí.

Foto 3: Uvnitř kláštera. Z této chodby vede přístup k jednotlivým celám, kde jsme přespali.

Foto 4: Pohled na klášter ze zvoničky. Večeře byla skvělá. Mnichové se nám omlouvali, že bude jen postní jídlo. Ryby, fazole, špenátová polévka. Ale jak dobře připraveno! Tisíciletá tradice kláštera a nabyté know-how i v této oblasti o sobě dalo vědět. Právě tak, jako neobyčejně lahodné chuti vína.


 

 (Pokračování zítra)

Zpět na hlavní stranu blogu

Hodnocení

1 · 2 · 3 · 4 · 5
známka: 0.00 (0x)
známkování jako ve škole: 1 = nejlepší, 5 = nejhorší

Komentáře

 zatím nebyl vložen žádný komentář