Před 00: Nové struktury, zlato a dolar, Babiš

18. červen 2015 | 22.25 |

Za účelový diletantismus si můžeme sami

"Sociolog Michal Vašečka působící na brněnské Masarykově univerzitě upozorňuje, že bez uprchlíků nebudou mít dnešní třicátníci na důchody." Viz:

http://domaci.eurozpravy.cz/spolecnost/123687-bez-migrantu-nebude-na-duchody-varuje-profesor/

K tomu: Mj. - to, že takové blbosti vůbec může někdo říkat a ovlivňovat tím veřejné mínění je i naše chyba. Kdyby byla elementární ochota zvyšovat naši vlastní kvalifikaci v chápání takových základních otázek, jako je třeba stabilita penzijního systému, nebyl by pro účelový dilentantismus prostor, viz monografie, na kterou často odkazuji: http://radimvalencik.pise.cz/2316-reformy-99-odkaz-na-monografii.html

Z monografie jde o tyto části:

3.3 Penzijní systém

3.4 Ke vztahům mezi penzijním a zdravotnickým systémem

(lze samozřejmě polemizovat o obsahu).

K aktuálnímu sporu o Babišovi

Vždyť celý ten systém je ovládán a persoinifikován strukturami založenými na vzájemném krytí lumpáren (porušování obecně přijatých zásad). Podrobně 5., 6. kapitola v monografii: http://radimvalencik.pise.cz/2316-reformy-99-odkaz-na-monografii.html

Přímo učebnicové.

(V téže monografii, na kterou odkazuji v souvislosti s udržitelností penzijního systému – potřebujeme ucelené řešení současných problémů.)

Zlato, nebo dolar?

http://www.prvnizpravy.cz/zpravy/byznys/rusko-prodava-americke-dluhopisy-a-nakupuje-zlato/

K tomu: Ona je to taková hra vabank. Nejen v této oblasti. To vyhrocení bylo zbytečné. Zatím si nikdo nedovede představit, co by se dělo v případě - byť i jen částečné - ztráty důvěry v dolar. A na absenci této představy i strachu z neznámého je postaven celý současný systém. Nemyslím, že je to úplně spolehlivý základ.

K válčení migračními zbraněmi (někteří ještě nechápou, o co jde)

"Ti, co ho spustili před necelými třemi roky vedeni snahou překrýt důsledky toho, co napáchali v Sýrii, odstartováním destrukce na Ukrajině, se nezastaví před ničím. Někteří z nich jsou ochotni zajít tak daleko, že klidně nechají devastovat sociální a institucionální infrastrukturu EU (ať už budou lidské, ekonomické a kulturní oběti jakkoli vysoké) s použitím migračních zbraní, jen aby nebylo veřejně odhaleno, jak to všechno začalo, čemu sloužili a v čem selhali."

Doporučuji přečíst celé - širší kontext i odpověď na otázku, co dělat:

http://radimvalencik.pise.cz/2438-lidi-pojdme-do-nich-ale-jak.html

A zase Nagyová-Nečasová

"Tyhle dárky dostávala Nečasová. Tomu neuvěříte!

Luxusní dárky, které na Úřadu vlády dostávala Jana Nagyová/Nečasová, dávají nahlédnout do světa, v jakém žila. Lidové noviny dnes zveřejnily jejich podrobný seznam i s cenami. A běžnému smrtelníkovi se z nich musí protočit panenky." Viz:

http://tn.nova.cz/clanek/seznam-tyhle-darky-dostavala-necasova-tomu-neuverite.html

K tomu: Uvěřím. Ale pořád je na mě moc velká síla, kolik je těch, co považují za normální to, co normální není. (Jinak LD - běžný tah válčení indiskrecemi; ten, kdo začne, dostane přes prsty a stáhne se.)

Zpět na hlavní stranu blogu

Hodnocení

1 · 2 · 3 · 4 · 5
známka: 1 (1x)
známkování jako ve škole: 1 = nejlepší, 5 = nejhorší

Komentáře

 zatím nebyl vložen žádný komentář