Jak praská Velká ukrajinská lež

20. únor 2015 | 10.39 |

Podle všeho začíná příprava na to, že se brzy proflákne Velká ukrajinská lež. Jednotliví aktéři na sebe navzájem začnou svalovat vinu. Článek na Novinky.cz je jeden z prvních pokusů ukázat na viníka. Článek je cenný i tím, že připomíná "ranou fázi krize" (na kterou se někdy dost zapomíná):

http://www.novinky.cz/zahranicni/evropa/362164-katastrofalni-nepochopeni-kremlu-britove-kvuli-ukrajine-tvrde-odsoudili-namesicnou-evropu.html

Ovšem Haasovo připomenutí, které bylo součástí odůvodnění toho, proč vystupuje z ODS, je mnohem věcně i logicky přesnější:

http://www.parlamentnilisty.cz/politika/politici-volicum/Haas-ODS-Ukoncuji-clenstvi-v-ODS-362116

Druhá část Haasova dopisu věnována rané fázi krize na Ukrajině je vynikající čtení, pro "naše" novináře by mělo být povinné, aby neplácali blbosti.

Já jsem reagoval později, asi před rokem, ale také to stojí za připomenutí - viz článek z 26.3.2014 s názvem "Ukrajina: Jak to začalo a kam to došlo". S odstupem času jsou některé věci viditelnější:

http://radimvalencik.pise.cz/1179-ukrajina-jak-to-zacalo-a-kam-to-doslo.html

Zvláště mě potěšilo, že dodnes je tento odkaz aktivně vyhledáván a má dost velkou čtenost (rok starý článek má přes tisíc přečtení za poslední měsíc! - to není náhoda a o něčem to svědčí), viz:

Mj. i "vedoucí" článek s téměř dvěma tisíci přečteními, stojí zato:

http://radimvalencik.pise.cz/2019-88-sekund-drsne-pravdy-o-ss-ukrajincich-na-ct.html

Zpět na hlavní stranu blogu

Hodnocení

1 · 2 · 3 · 4 · 5
známka: 1.56 (18x)
známkování jako ve škole: 1 = nejlepší, 5 = nejhorší

Komentáře

 zatím nebyl vložen žádný komentář