Volby 2014: Odmítnutí politiky „pražského Majdanu“

11. říjen 2014 | 18.09 |

Voliči v senátních a komunálních volbách odmítli importování sil uvolněných "pozdním Majdanem" do našich podmínek. Současně byla odmítnuta politika euronátlaku a euronesmyslů v podobě sankcí a dalších absurdit souvisejících se hrou, která byla rozpoutána na Ukrajině.

Pro TOP skončily volby takovým debaklem, že se tato kdysi "nadějná" strana dostala na hranici politického přežití.

Zvítězily strany vládní koalice. Všechny. A výrazně. Nejméně bude asi spokojena ČSSD, ale to je určitý trest za Zaorálka (podle typu voleb minus 3-8 %).

Příčina tohoto výsledku:

Opozice nebyla schopna postavit důvěryhodnou a funkční programovou alternativu. Proto vsadila na politiku destrukce, paktování se s temnými silami usilující o zvrat celého sedmdesátiletého poválečného vývoje, na podbízení se silám, které nyní ovládají současnou lokajsky proamerickou euroreprentaci. To nevyšlo. Přesněji neprošlo. Volič sice někdy chybuje a pak toho lituje – nesmí se to ovšem přehánět a snažit se bodovat vlastní programovou prázdnotou doplněnou paktováním se se stále zřetelněji se projevujícím zlem.

Naši občané jsou citliví na koketování s fašismem (který má nyní u nás podobu rozdmychávání rusofobie a podpory genocidního nacionalismu), byť i nepřímou či stydlivou formou, kde svou roli sehrál i kontroverzně graficky upravený Bursíkův volební plakát:

Důsledky tohoto výsledku:

Současná opozice v podstatě vypadla ze hry a lze očekávat, že letošní podzimní volby odstartují mnohem výraznější polarizaci v současné vládní koalici. Je totiž poměrně zřejmě, že ze současného vládního uskupení patrně vzejde jak příští vládní koalice, tak i opozice. Protože však, jak se zdá, občané budou schopni poměrně dobře číst, zda někdo v současné vládní koalici nefauluje, může to být pozitivním momentem.

Poznámka: Už slyším námitku, že to interpretuji příliš jednostranně. Ne. Samotná TOP kombinací vlastní prázdnoty o opory o cizí síly, vyhrocením situace tomu tuto interpretaci dala. A to jí nevyšlo. Mj. i proto, že podcenila normální lidi a jejich schopnost odhalit skutečné zlo.

K tomu viz to, co jsem napsal před volbami:

http://radimvalencik.pise.cz/1708-koho-nevolit-prazsky-majdan.html

http://radimvalencik.pise.cz/1713-takto-dnes-u-nas-nastupuje-fasismus.html

Zpět na hlavní stranu blogu

Hodnocení

1 · 2 · 3 · 4 · 5
známka: 1.35 (37x)
známkování jako ve škole: 1 = nejlepší, 5 = nejhorší