Koho NEVOLIT? – Pražský „Majdan“!

7. říjen 2014 | 10.05 |

S tím, jak se blíží volby, dostávám stále častěji otázku, koho budu volit. A jako obvykle na ni odpovídám raději z opačného hlediska – koho volit nebudu. Snad ještě nikdy pro mě nebylo tak jasné, koho NEVOLIT, a tak nejasné, koho VOLIT.

To, koho nevolit, je pro mě v těchto volbách tak jasné, že určitě půjdu volit, i když mě doposud nikdo dostatečně nepřesvědčil o své volitelnosti. V těchto volbách jde totiž především o to, čelit velmi aktuálními riziku přenesení nástrojů nezákonné, zločinné, represivní moci z Majdanu k nám, tj. o otevření cesty k uplatňování majdanských praktik u nás, což může dojít až k zastrašování a represím formou lynčování či dokonce vražd.

Považuji to, co rozehrála TOPka na čele se Schwarzenbergem a Bursíkem, za krajně nezodpovědné. Doufám, že jen z hlouposti a servility hrají nevědomě cizí hru, aniž by domysleli její důsledky. Doufám, že nepočítají cynicky s tím, že síly uvolněné kyjevským Majdanem použijí jako nástroj protizákonných represí u nás. Ale ať již to dělají z vlastní omezenosti nebo vědomě, důsledek by byl stejný, pokud se tomu nepostavíme.

Kyjevský Majdan také začal se vznešenými hesly a idejemi. Dokonce bojoval za správnou věc. Vyvinul se však v "politiku nového typu". Politiku zastrašování používající na Ukrajině lynčování, vraždy i genocidu vlastního obyvatelstva. Bez ohledu, jak tam dopadnou volby, bude v nejbližších létech na Ukrajině moc uplatňovaná prostřednictvím "pozdního Majdanu". Je nutné udělat vše proto, aby se něčemu obdobnému zabránilo u nás.

Strašit Putinem, aby se otevřela cesta k uplatňování nástrojů moci zrozené Majdanem u nás, může být jak výsledkem hlouposti, krátkozrakosti či zaslepenosti v důsledku rusofobie, tak i výsledkem cynického kalkulu: Mít účinný nástroj zastrašování a represí, až zhoršování sociální situace narazí na meze únosnosti ze strany obyvatelstva. A z takového vývoje by měl Putin jen a jen radost, pokud by nás chtěl ovládnout, jak mu to "majdanisté". Proto strašení Putinem považuji za hloupé a pokrytecké. A ty, kteří to dělají, považuji za nevědomé a v některých případech možná i vědomé Putinovi kolaboranty, viz:

http://radimvalencik.pise.cz/1644-putinovi-kolaboranti.html

Překvapuje mě, že tomuto zlu otevírají cestu i někteří z těch, které jsem považoval za poměrně intelektuálně vybavené (bude to patrně nedostatečnou morální odolností vůči vidině kariéry a zpracováním formou poskytování in-side informací). Jako kdyby neviděli či spíše nechtěli vidět:

- Jak se vyvíjel kyjevský Majdan a v co se vyvinul.

- Jak funguje "nová politika" na celé Ukrajině.

- Co se odehrává na Východní Ukrajině.

- Jak je vyšetřováno to, kdo skutečně střílel na Majdanu, kdo je zodpovědný za smrt upálením více než 40 obyvatel Oděsy, kdo sestřelil Malajsijské letadlo a další.

Normálně uvažujícímu člověku by mohlo stačit již jen to, jak probíhala "výměna zajatců":

http://radimvalencik.pise.cz/1684-jasny-dukaz-genocidniho-nacionalismu-na-ukrajine.html

Někdo si možná řekne, že přeháním. Ne. Nepřeháním. Připomenu následující článek, který jsem uveřejnil již 1. března (!) s názvem "Pokus o hnědý puč na Ukrajině? - Ne, v EU!"

http://radimvalencik.pise.cz/1107-pokus-o-hnedy-puc-na-ukrajine-ne-v-eu.html

Je nutné pochopit, kdo a jaké hry hraje. První a nejbližší krok je důrazně odmítnou okupaci naší země silami zrozenými kyjevským Majdanem v těchto senátních a obecních volbách. Pak musíme učinit další kroky, které předpokládají odhalení těch, kteří celé to zlo rozpoutali, kteří cynicky zneužili Ukrajinu k pokusu o dějinný zvrat u nás i v celé EU, a také důvody, proč takovou hru spustili. Jen tak se naučíme čelit skutečným hrozbám.

Zpět na hlavní stranu blogu

Hodnocení

1 · 2 · 3 · 4 · 5
známka: 1.75 (24x)
známkování jako ve škole: 1 = nejlepší, 5 = nejhorší

Komentáře

RE: Koho NEVOLIT? – Pražský „Majdan“! vladimír verner 07. 10. 2014 - 10:20