Viděla Merkelová Old Shatterhanda?

30. červenec 2014 | 16.57 |

V celé kause s tragédií malajsijského letadla mě nejvíce zklamala německá kancléřka A. Merkelová. O tom, jaký může mít postoj "našich" europapalášů důsledky, jsem už psal, viz:

http://radimvalencik.pise.cz/1524-europapalasi-podporili-terorismus.html

A. Merkelová musela za svého mládí a patrně i později vidět film natočený podle předlohy jejího krajana "Old Shatterhand". Člověk s její inteligencí přece nemohl přehlédnout, jak se provokace připravená v díle K. Maye hlavním padouchem Bradleym jako vejce vejci podobá té, které jsme svědky na Ukrajině. Odklonění trasy konvoje, jeho přepadení, podvržení důkazů, zneužití averze vůči Indiánům k tlaku na přijetí okamžitých rozhodnutí pro nim. Vřele doporučuji si film stáhnout a shlédnout ho.

Každá analogie ovšem kulhá. Tam byl osvícený velitel pevnosti (toho musel Bradley zavraždit). Nakonec pomohl i "Bílý otec ve Washingtonu". Ten dnes jaksi chybí, resp. chybí muž s jeho státnickou moudrostí a charakterem. Doufám, že analogie selže ještě v jednom. Ve filmu dojde k válce s Apači. Snad v realitě se válce podaří zabránit. Třeba by stačilo málo - aby se A. Merkelová znovu na film podívala.

Na pozoruhodně aktuální analogii mezi dějem filmu a realitou jsem upozornil v průběhu jeho uvedení na ČT 1 včera. Uvádím, co jsem k tomu napsal na Facebooku (film jsem sledoval jen letmo při vyřizování mailů, kterých mám denně přes stovku, komentoval jsem ho průběžně bez většího přemýšlení), k tomu přidávám další komentáře, z nichž některé se mi velmi líbí:

Radim Valenčík:

Tak se dívám na ČT 1 na Old Shatterhanda. Škoda, že ho už dlouho neviděla Merkelová. Třeba by právě teď pochopila, jak to bylo s malajsijským letadlem. Právě odklonili trasu. V mayovce, tedy kolonizátorů. Uvidíme, co bude dál. je 20.31.

Myslím, že všichni, co mají pochybnosti o tom, co se v souvislosti s tragédii malajsijského letadla odehrálo, by se měli dívat na právě běžící film Old Shatterhand. Hlavně Merklová v mládí asi něco zanedbala.

Tak už to letadlo sestřelili. Pardon - vůz přepadli. A t toho, co to udělali, obvinili ty, které chtějí zlikvidovat. Merkelová, Merkelová - aspoň úroveň mayovek v uvažování.

Nabírá to grády. Měli bychom všechny upozornit, ať se na to dívají. Vždyť je to o tom, co se děje na Ukrajině.

Daniel Machka:Metody zůstávají pořád stejné a hromada hlupáků, kteří to vždy spolknou i s navijákem také...

František Jonáš:Nejde o Mayovky, jako takové, ale třeba jen o to, že původní obyvatelstvo byli v Americe Indiáni, začal je hubit bílý muž-genocida a od Manitoua je z pohanů předěděláli na křesťany tak dobře, že je téměř vyhubili, pak tam ještě bílý muž natahal černé afričany Kuntakinte(nynější potomek Obama na to nějak taky pozapomněl), coby otroky na práci. No a metody, jak píše Radim Valenčík mají stejné. NO je taky nasnadě že OLD Shatterhand byl původem Němec , jak to vyjadřuje autor...K.M.

Radim Valenčík:V případě včerejšího filmu, který jsem sledoval jen okrajově (viděl jsem ho mnohokrát) je neuvěřitelně věrná paralela mezi provokací s malajsijským letadlem a útokem na kolonu. Připravit, odklonit trasu, svést na ty, které chci likvidovat, eliminovat hlas těch, co pochybují a požadují důsledné vyšetření... Doporučuji těm, co to neviděli, aby se na to z tohoto hlediska podívali.

František Jonáš:Ano ta podobnost je téměř úplná, způsob resp. princip je úplně stejný - podvádět a tím něco šíleně zmařit... Metodicky je to identické...Bradley = Karry.. snad jen ve Washingtonu překvapivě nesedí Bílý otec, o to však je ta absurdní spodoba absurdnější...

Radim Valenčík:To je právě ten problém. Kdysi nad vším bděl Bílý otec ve Washingtonu. Dne je to jen figurka ovládaná gaunery typu Bradleyho.

František Jonáš:Ještě teda ten cynismus - podoba ...Jakoby nic se ulovili Apači a donesli na místo činu, navíc farmáři vyvraždění byli shodou okolností Holanďani. A pak, ještě svědek zezadu - zabito přeživší dítě od těch Holanďanů...Ten příběh sepsaný K. Mayem a pak natočený je jen posunut technikou, a letadlo je zaměněno vozem...skoro šílená principiální podoba... Ještě použití koní bez podkov, kvůli lepšímu provedení podvodu...

Je vidět, že šmejdstva a stínování se dělají pořád stejně, jen se vyvíjí technika, a často to stále dělají ty samé země...

Zpět na hlavní stranu blogu

Hodnocení

1 · 2 · 3 · 4 · 5
známka: 1 (4x)
známkování jako ve škole: 1 = nejlepší, 5 = nejhorší

Komentáře