(71.230) Hra: Co přinesl 16.1.2014 – Superaf. 218

20. leden 2014 | 08.00 |


Ve čtvrtek 16.1.2014 jsem na Facebooku založil skupinu "Reformy? - Reformy!" odstartoval diskusi o reformách a současné době, viz:

https://www.facebook.com/groups/728107677207981/

Diskusi jsem uvedl první dílem seriálu "Jaké reformy a proč?", viz:

http://radimvalencik.pise.cz/965-jake-reformy-a-proc-1.html

Děkuji při této příležitosti všem, kdo tyto první kroky podpořili. Plně se této problematice budu věnovat hne poté, co skončí procesu ustanovování nové vlády.

Čtvrtek 16.1.2014 přinesl i další zprávu, ze které vyplývá, proč je nejvyšší čas pustit se do práce. Jak je možné, že se nikdo nepokouší odpovědět na otázku, proč se finanční krize stále vrací, proč je krizí stávajícího typu růstu a o jaký růst jde? My na tuto otázku v rámci našeho seriálu odpovíme.

Světové ekonomické fórum (WEF) vyslalo varovný signál ohledně dalšího vývoje světového hospodářství. Ve své nejnovější studii globálních rizik totiž uvádí, že finanční krize ještě nebyla zcela překonána a může znovu udeřit. "Finanční krize stále ohrožuje vyspělé ekonomiky," píše se ve studii, která je založena na průzkumu mezi stovkami manažerů a ekonomů z různých zemí. Ti považují za hrozbu rovněž vysokou míru nezaměstnanosti, prohlubující se propast mezi chudými a bohatými, klimatické změny či zneužívání internetu ke kriminalitě a špehování, informovala agentura DPA. Prezident WEF Klaus Schwab vyzval politiky, aby zvýšili své úsilí v boji proti předvídatelným hospodářským rizikům. Studií by se mělo zabývat výroční zasedání WEF, které se uskuteční v Davosu od 22. do 25. ledna. Šéfka Mezinárodního měnového fondu (MMF) Christine Lagardeová ve středu uvedla, že světová ekonomika se nyní ubírá správným směrem, ale globální růst zůstává příliš pomalý, příliš křehký a příliš nerovnoměrný. Dodala, že politici by se měli vyvarovat chyb, které by mohly podkopat křehké hospodářské oživení. "Krize stále doznívá, ve vzduchu je však cítit optimismus," prohlásila Lagardeová. Minulý týden uvedla, že MMF se chystá zlepšit výhled světové ekonomiky. V poslední říjnové prognóze fond snížil odhad letošního růstu ekonomiky o 0,2 procentního bodu na 3,6 procenta. Novou prognózu fond představí příští týden.

http://www.novinky.cz/ekonomika/324731-financni-krize-se-muze-znovu-rozhoret-varuje-svetove-ekonomicke-forum.html

(Pokračování)

Zpět na hlavní stranu blogu

Hodnocení

1 · 2 · 3 · 4 · 5
známka: 0.00 (0x)
známkování jako ve škole: 1 = nejlepší, 5 = nejhorší

Komentáře