Test lídra do Eurovoleb

13. leden 2014 | 21.21 |

Uveřejňuji bez komentáře. Kdo umí přemýšlet, pochopí. Je to naprosto autentické. Pokus o komunikaci o "pravdě". Jak skončil? Dočtěte do konce. Pokud se objeví něco dalšího, zveřejním zítra. - RV

Alena Gajdůšková: Vážení přátelé, vítejte u nás na "besedě". Jsem ráda, že jste si udělali čas a přijali mé pozvání. Máme hodinu času na to, abychom skutečně pobesedovali. Víte, když chci něco pro lidi opravdu udělat, nemohu sedět jen u Fb. Pak se mnohdy v čase ztratí i vaše připomínky nebo dotazy, které bych měla znát nebo na které bych ráda odpověděla. Tak s novým rokem otvírám takovéto pravidelné virtuální "besedování" . Tak se u nás na Valašsku říká, když se lidé sejdou u čaje, vínka, slivovičky nebo jen tak, aby si spolu popovídali. Tak vítejte !

Toto se líbí uživatelům Miroslav Váňa, Vladimír Kremlík, Ludmila Ružičková a dalším (14).

Zuzana Dlabajová Dobré odpoledne.Nevnímáte své dosazení do pozice volebního lídra eurovoleb,jako úlitbu kvótám,které si ČSSD sama odhlasovala a poté při sestavování vlády ignorovala ? A dovolte ještě jeden dotaz.Kdy se hodlá ČSSD začít zaobírat příčinami svého volebního debaklu ? A jak si ho vysvětlujete Vy.Děkuji.

Vojtěch Srnka Dobrý den, v první řadě chci poděkovat za super nápad takovéto debaty. Moje otázka se týká Vaší kandidatury do EP a s EU souvisejícího projednávaní smlouvy s USA o Transatlantickém obchodním partnerství. Je velmi pravděpodobné, že o jejím přijetí bude rozhodovat příští EP, a tak by se mohla týkat i Vás. Tak by mě zajímal Váš názor na ni... http://denikreferendum.cz/.../17158-transatlanticke... Zde je i link o jejích úskalích. Děkuji mnohokrát za odpověď

Kateřina Svíčková: Transatlantické obchodní partnerství jako přímý útok na demokracii? - Deník...

denikreferendum.cz

Právě vyjednávané zrušení bariér mezi evropským a americkým trhem si vskutku zas...Zobrazit více

Alena Gajdůšková Dobré odpoledne, Zuzano. Za prvé to, kdo bude lídr na kandidátku do evropského parlamentu teprve jednáme. Kdyby ta úloha padla na mě, pak by to bylo především proto, že o evropské agendě vím víc, než kdokoliv jiný v ČSSD především z pohledu ČR a dalších národních parlamentů. Zda byly volby volební debakl nebo ne se pozná až podle toho, jak dokáže pro lidi pracovat vláda vedená sociální demokracií.

Martin Popelka Hezké odpoledne. Tak já si tedy také něco naleji a vyjádřím nejprve potěšení nad touto formou debaty. Jak si jistě mnozí všimli, po volbách, napříč politickým spektrem, podobné "online" reakce politiků / či spíše jejich placených sil :-)/ vesměs umřely na úbytě. Holt, volby skončily, tak co bychom se o názory lidí zajímali jinak, než občasným náhledem do "reprezentativních" vzorků průzkumů mínění. Takže díky a ještě jednou - oceňuji! A mám dva dotazy. B. Sobotka často kritizoval předchozí vládu za absenci žen, o ženském pozitivním vlivu mnohokrát psal i mluvil. To byla teorie. Praxe je však jiná a o ženách za ČSSD

Zuzana Dlabajová Jistě,ale to jsem neměla na mysli.Hovořím o volebním výsledku,který navzdory očekávání a předchozí připravené půdě,nebyl valný.Zajímalo mě,jestli má ČSSD zájem vyhodnotit proč k tomu došlo a případně se poučit pro příště.

Martin Popelka jsme neslyšeli ani slovo. Jak se Vám to líbí? A za druhé. Upřímně věříte Milanu Chovancovi? Děkuji.

Alena Gajdůšková Vojtěchu, děkuji za fundovanou otázku. Nemohu nyní přečíst text, na který odkazujete. Takže jen obecně - chceme-li si udržet konkurenceschopnost i naše hodnoty v rámci globálního světa, pak musíme vnímat euro - atlantickou civilizaci jako jeden kulturní okruh a snažit se spolupracovat co nejefektivněji a nejlépe. Parametry této spolupráce je třeba ale velmi pečlivě z naší strany nastavovat.

Petr Krátký Dobrý den, co udělá vaše strana s lidmi jako je pan Hašek, protože pokud budou usvědčení lháři dosazováni do veřejných funkcí, já vaši stranu (sice s těžkým srdcem) nemůžu volit.

Vladislav Černík Nejen co nejefektivněji! Ale dost kriticky,
zbavovat se těch nánosů eurohujerství.

Vojtěch Srnka Děkuji alespoň za takovou odpověď. Věřím, že, až přijde čas, určitě si smlouvu prostudujete. Přeji Vám mnoho úspěchů, paní senátorko. A mějte se dobře.

Alena Gajdůšková Martine, přeji příjemnou pohodu, dejme toho u společné kávy. Tu mám uvařenou já. S těmi ženami je trochu potíž v tom, že musíme začít na našich místních organizacích, okresech a krajích a ženy do fukcí začít posouvat. To je na našich pánech, nejen na Sobotkovi, který tuto hodnotu vnímá dost dobře. Mimochodem, víte, že obchodní společnosti, které mají ve vedení ženy jsou podle jednoho amerického výzkumu o třetinu ziskovější? Mnohé naše firmy už to ví, a tak se k podpoře žen přihlásili v rámci Memoranda Diverzita 2013, které jsem měla tu čest zašítítit. Pokrok se prostě zastavit nedá.

To se mi líbí · 5

Alena Gajdůšková Petře, jak víte, Hašek rezignoval na stranické funkce a to pod velkým tlakem zevnitř sociální demokracie. Má se také rozhodnout, jak naloží s mandátem poslance a hejtmana.

Tomáš Bouzek Problémem je, že ČSSD představuje pro mnohé voliče, oprávněně či ne, stranu, která není důveryhodná. Navíc to co bychom měli nabízet především, naději na lepší život, tak není vnímáno.

Petr Krátký Ano, to vím, ale přeci jen neoklamal jen straníky, ale i voliče a jakou za to máme safisfakci? Vím, že na to asi moc nemáte vliv. A přesto že rezignoval na místopředsedu, tak má ve straně stále velký vliv, zejm. na Jižní Moravě.

Alena Gajdůšková Vladislave, o tom nepochybujte. Jen je třeba se dívat na věci skutečně optikou dlouhodobého vývoje a naší síly a pozice nejen v rámci EU, ale i globálního světa. O tom totiž evropská integrace jako největší a nejúspěšnější mírový projekt v dějinách lidstva je.

Hana Hanslianova Dobry den, ja se jen kratce zeptam:ad 1) jak pokracuji jednani s cirkvemi, ad2) opravdu je pan Chovanec tak duveryhodny, ad3) opravdu si jako strana myslite, ze jste udelali dobre, ze jste vstoupili do koalice s KDU...mam skoro strach za vas ( vasi stranu), ze vam to body od volicu neprinese...jinak prijemne vychutnani kavy

Tomáš Bouzek Takových lidí jako pan Hašek je u nás spousta. Jen připomínám, že na sněmu dostal 285 hlasů! Zbavit se jich ovšem není vůbec jednoduché. Mají mezi voliteli, kteří jsou pořád stejní, trvalé vazby, podpořené finančními a mocenskými zájmy.

Martin Popelka Děkuji Aleno za diplomatickou odpověď na první část dotazu. Nejsem rozhodně příznivec hesla: ženy tam být musí. Tím se řídily VV a jak to dopadlo, víme všichni. Ale pan Sobotka by měl jít příkladem, když už ženy tolik propaguje. Bylo pouze na něm, koho si vybere a já jsem nejen přesvědčen, ale vím, že v ČSSD jsou ženy, které by mohly ministerské funkce vykonávat.

Oldřich Denemarek Dobré odpoledne, do voleb šla ČSSD s heslem pozastavení a revize církevních restitucí, které 80 % občanů odmítá. To Vám také přineslo nějaké hlasy voličů. Nebylo nutné se dát do koalice s KDU-ČSL a opustit myšlenkýu pozastavení výdeje církevního majetku. Podpora Úsvitu by byla početně stejná, i menšinová vláda s ANO by byla voliči lépe chápána než opuštění revize církevních restitucí kvůli KDU-ČSL. Proč neprosazujete okamžité, třeba roční pozastavení výdeje majetku a poté jednání s církvemi o změně zákona nebo vypsání referenda s dotazem na názor občanů? Podpořila byste návrh zákona o zastavení výdeje církevního majetku, předložený některými poslanci ČSSD ze skupiny Občané proti církevním restitucím?

Tomáš Bouzek Vzhledem k tomu, že mužská mocenská elita mezi sebe ženy nechce pouštět, byl jsem pro kvóty jak v politické, tak podnikatelské oblasti.

Tomáš Bouzek Úsvit je nestálé hnutí, které nemá doposud homogenitu. Uvidíme, jak homogenním celkem bude v PSPČR ANO.

Hana Hanslianova souhlas s dotazem Oldrich Denemarek

Zdeňka Šárová Eva Michalakova
Vazena pani senatorko, rada bych znala Vas nazor ohledne problematiky deti odebranych ceskym statnim obcanum v zahranici. Upozornuji Vas, ze nejsem romske narodnosti,pracuji a nepobiram zadne davky. V kvetnu 2011 me a exmanzelovi byli odebrani socialni sluzbou barnevern v Norsku dva synove Denis a David, kvuli narceni ze sexualniho zneuziti. Deti byly poslany k odbornemu vysetreni, ktere zneuziti vyvratilo. Oba synove i ja jsme obcane Ceske Republiky. Obracela jsem se spolu s mymi rodici se zadosti o pomoc na UMPOD, na ministerstvo zahranicnich veci, ministerstvo spravedlnosti, na norskeho velvyslance v Cr, ceskou ambasadu v Oslo, prezidenta republiky. Ja a muj axmanzel jsme byli norskou socialni sluzbou narceni z veci, ktere jsme neudelali. Policie narceni prosetrila a viny mne zbavila, presto norska sluzba barnevern drzi stale me syny.
Vidim je pouze dvakrat do roka. Urad UMPOD, jakozto mezinarodni urad na pravni ochranu deti nema zadne pravomoce zakrocit do pripadu??? K cemu nam tedy takovy urad je? Pan Kapitan se mimo jine v reportazi pro tv vyjadril ze UMPOD muj pripad sleduje.. jak sleduje? Vi tedy pan Kapitan jak se pripad vyviji? Veskere informace ma pouze ode mne a meho otce a advokatky! Sestra zadala deti do sve pece, na jej zadost nebyla brana niijaka vaha. Jak se ma clovek v zahranici branit, je-li nepravdive narcen a ma-li take dukazy, ktere svedci o jeho nevinne????Kde se mu najde zastani , kdyz jeho domovsky stat enma zajem poustet se do mezinarodniho sporu????

Alena Gajdůšková Tomáši, vím, že nejsme dokonalí a ne za všechny naše lidi do jednoho bych dávala ruku do ohně. To prostě nejde. Ale sociální demokracie nikdy jako celek netolerovala nepoctivost ani korupčnictví. Už při podezření, která se pak mnohdy ukázala jako nepravdivá, se naši lidé vzdávali i vysokých funkcí. Žádná jiná politická strana takto přísná na své členy není. A pak ještě jedna věc - ať bylo jak bylo, vždycky jsme hájili zájmy lidí, náš program je do vysoké míry postaven na vytváření efektivních a moderních veřejných služeb, které zajišťují důstojný život všem bez ohledu na jejich aktuální příjem. To se přece týká většiny lidí v naší krásné zemi a o lidi přece jde. Řekněme - jsme s vámi, buďte s námi.

Zdeňka Šárová Věra Račická Dobrý den, paní senátorko, několikrát byla v tomto výše uvedeném případě porušena Úmluva o právech dítěte. K čemu tedy Úmluva je, a České republice nevadí, když se porušuje na úkor jejich občanů, tím spíše, že se jedná o děti? Když se zakazuje českým dětem mluvit česky? Když Norové ignorují žadatele o svěření do péče z ČR? Jaký význam má pro českého občana české občanství? Slováci měli podobné případy a vyhráli, protože se ozvali a bránili se. Proč Česká republika mlčí?

Tomáš Bouzek V tom případě doporučuji prověřit si minulost přítele Ing. Václava Klučky. Nicméně s Vámi naprosto souhlasím, naše strana byla opravdu v tomto směru na čele. Otázka je, jestli proces očisty postupuje dostatečně rychle na to, aby nám občané uvěřili, že jsme lepší. Nedávný výsledek prvního kola doplňovacích voleb do Senátu PČR není úspěchem.


Alena Gajdůšková Martine, také jsem přesvědčena, že máme v ČSSD schopné ženy. Věřím, že jejich, ( respektive náš) čas přijde. A určitě k tomu hodně napomáhá i Váš zájem na tom. Díky.

Tomáš Bouzek Velmi rád bych pracoval v analytickém týmu ČSSD, resp. v jejím odborném zázemí a neustále je mi to znemožňováno. Reálné důvody, proč bych nemohl, nejsou. Vzdělání mám, jsem historik, rozhled mám, tajné informace a orientaci v ekonomicko-politickém zákulisí mám, kulturní rozhled mám... Co chcete více? Loajalitu? Disponuji.

Hana Hanslianova Vazena pani senatorko...a co ta jednani s cirkvemi???? Jak, prosim, pokracuji, dekuji za odpoved

Markéta Prouzová Nemyslíte si, že Vaše případná kandidatura na lídra do EU voleb nepoškodí celou ČSSD. Neznalost anglického jazyka u kandidáta do EP je hrubé porušení stanov strany, které jistě znáte! Již teď se ozývají hlasy z jiných politických stran, které si z Vás a potažmo ČSSD tropí legraci, že LÍDR do evropských voleb neumí ani jeden cizí jazyk. Předem děkuji za upřímnou odpověď.

Alena Gajdůšková Hanko, další jednání s církvemi bude na konci ledna. Tento týden bude společné jednání týmu ČSSD a ANO, kde projedeme materiál s již konkrétními argumenty a požadavky týkající se snížení finančního vyrovnání a účelové vázanosti prostředků poskytnutých státem. Požádala jsem veřejně (tento týden odejde i dopis) také s odkazem na veřejný a bezpečnostní zájem Správu Pražského hradu, aby nevydávali objekty Hradu a kroky, které v této věci dělají, zveřejňovali.

Alena Gajdůšková Zdenko, prosím, k této záležitosti mi pošlete mail do Senátu. To nelze vyřešit jednou větou na fb. Omlouvám se.

Ivo Novotný to Zdeňka Šárová: Už jsme v kontaktu s p. Michalakovou. Domluvili jsme se na dalším. Dik za přenos debaty.

Alena Gajdůšková Markéto, pokud někdo jde do voleb do evropského parlamentu, neuchází se o pozici profesorky anglického jazyka, ale jde hájit zájmy českých občanů a spoluvytvářet společná evropská pravidla , která pak platí ve všech členských státech EU. To, co skutečně musí znát, je fungování evropských institucí , zájem své země a potřeby občanů. Minimálně evropskou agendu znám lépe než kdokoliv jiný, protože se jí zabývám od r. 2002, tedy ještě před vstupem ČR do EU. A pak prosím, čtěte víc než titulky v novinách. V mém rozhovoru je, že se hovorově anglicky domluvím. Ale to skutečně není podstatné.

Oldřich Denemarek Prosím, můžete mi odpovědět? Proč neprosazujete okamžité, třeba roční pozastavení výdeje majetku a poté jednání s církvemi o změně zákona nebo vypsání referenda s dotazem na názor občanů? Podpořila byste návrh zákona o zastavení výdeje církevního majetku, předložený některými poslanci ČSSD ze skupiny Občané proti církevním restitucím?

Zdeňka Šárová Dobře a děkuji

Tomáš Bouzek ČSSD se k otázce tzv. restitucí bude muset ve sněmovně razantně postavit. KSČM totiž předloží návrh o referendu. Předpokládám, že všichni poslanci pro něj zvednou ruku. Nejdříve je však třeba tento zákon odložit a poté vymyslet, jak jeho negativním důsledkům zabránit tak, aby se jedním zákonem neporušil druhý.

Dvořák Karel Odpůrci socdem budou vždy plivat na sociální demokraty a tak zdůraznili to, že jste se přiznala k tomu,že perfektně neznáte jazyky, ale zcela vypustili to, že se anglicky domluvíte a to je důležité. Můžete, prosím konkretizovat zájmy českých občanů?

Oldřich Denemarek Pane Bouzek, souhlasím s Vámi, ale očekával jsem stanovisko od pí.Gajdůškové, jako nejkompetentnější osoby přes jednání o církevních restitucích v ČSSD. Jinak mi tato debata připadá jako pořad M.Donutila: Ptejte se mne na co chcete a já Vám na co chci odpovím.

Ivo Novotný Pane Denemarku senátorka sedí vedle a píše! Nemůže odpovědět všem naráz a na vaši otázku se nedá odpovědět jednou větou.

Oldřich Denemarek Pane Novotný, díky za info, myslel jsem, že po hodině už debata skončila.

Alena Gajdůšková Oldřichu, my jsme neustoupili od toho, co jsme před volbami říkali k církevním restitucím. Jednáme o tom a věřte, že to není lehké. Ten problém není v koalici s KDU, ale v tom, že Nečas a církve si "dobře" pojistili i tu část, která v podstatě není restituce, ale dar státu církvím, uzavřením smluv se státem. A to nejde jednostranně zrušit, pokud ctíme principy právního státu, jejichž dodržování je i pro jednotlivé občany důležité stejně jako peníze, které stát vydává. Referendum je možné. Ale jen by nám řeklo, co dávno víme, že si lidé takovýto způsob vyrovnání s církvemi nepřejí. To, že existuje expertní skupina znamená i to, že jakmile se objeví byť jen malá pochybnost o oprávněnosti požadavku na vydání, stát nechává věc na posouzení soudu. Nic jiného v této chvíli odpovědět nemohu. Děkuji ale za Vaše připomínky a názory. Vážím si jich.

Hana Pertlová Dobré odpoledne paní senátorko,jak už paní Šárová na případu Evy Michalákové ukázala,systém pěstounské péče v Norsku selhává (ale i v Anglii) . Nehrozí toto s plánovaným rozšířením pěstounské péče i u nás ? Jsou si politici vědomi rizik ? A je možno Evě Michalákové v Norsku pomoci ? děkuji za odpověď

Alena Gajdůšková Pro krátkost času jen velmi obecně - jsme malá, otevřená ekonomika. Zájem českých občanů je podílet se na rozvoji a integraci Evropy a profitovat z toho, že v rámci globálního světa jsme Evropané, tedy uskupení s nejvyšší kvalitou života na světě. To nám otvírá dveře nejen na evropský, ale i světový trh, dává možnosti zvyšování zaměstnanosti doma i uplatnění našich lidí ve světě. A naši lidé umí být ve světě úspěšní ! Proto ale musíme být u stolu, u kterého se pro to nastavují podmínky.

Alena Gajdůšková Přátelé, káva je dopita, čas našeho besedování vypršel. Mě čeká další jednání. Děkuji Vám za Váš zájem, zajímavé dotazy, kterých si vážím , a které jsou pro mě důležitým majákem pro mou práci. Přeji hezký zbytek dne a při příštím besedování na shledanou.

Ivo Novotný Hanko, omluv prosím to ukončení debaty. Přetáhli jsme čas a AG už je teď zase jinde. Tvůj dotaz naběhl až odklikla ten závěrečný vstup.
S paní Michalakovou už jsme v kontaktu. K pěstounské péči poznamenám to, že šéfka není příznivcem pěstounské péče za každou cenu, jak se to poslední dobu vymýšlelo.

Hana Pertlová To jsem moc ráda

Jirka VansaMohl bych se zeptat jaký je vas názor na minimální mzdu.Radim ValenčíkVelmi oceňuji tuto iniciativu. V tom, co napíšu, není opravu nic osobního. Jen chci podotknout, že se bude velmi, velmi těžko utíkat před stínem z vyjednávání o tzv. církevních restitucích. Vím, o čem mluvím. Vy opravdu víte, o co jde? Nebo jen věříte těm, co Vás přesvědčili, že "to není problém"?

 • Hana ZelenkováZatímco v posledním týdnu před volbami představitelé ČSSD jasně prohlásili, že minimálně o 1 rok odsunou účinnost zákona o tzv. církevních restitucích, nyní jako jeden muž a žena prohlašují, že se vlastně nedá nic dělat, že nezbývá než doufat, že církev přistoupí na dohodu. Kuloví. Není tomu tak...

  https://www.facebook.com/photo.php?fbid=1389574277967003&set=gm.210650149119914&type=1&theater

  @[100000807571028:2048:Jiří Vyvadil] Není žádný důvod, proč ustupovat katolick...é církvi. Zatímco v posledním týdnu před volbami představitelé ČSSD jasně prohlásili, že minimálně o 1 rok odsunou účinnost zákona o tzv. církevních restitucích, nyní jako jeden muž a žena prohlašují, že se vlastně nedá nic dělat, že nezbývá než doufat, že církev přistoupí na dohodu. Kuloví. Není tomu tak... Katolická církev dávno ztratila zejména v českých krajích nějaké výraznější poslání a je příznačné, že požívala výrazně větší morální autoritu za minulého režimu než dnes. Její počínání je navíc v příkrém rozporu s novou filosofií papeže Františka, který nedělá nic jiného, než se vrací ke kořenům, kdy katolická církev byla útočištěm těch nejchudších a ponižovaných. Není katolická církev jako katolická církev. Ponechám stranou otázku víry. I v nenábožesnkém smyslu může sehrávat církev jak pozitivní, tak negativní roli. Zatímco v Jižní Americe je často duchovní nadějí právě těch utlačovaných, zatímco např. v sousedním Polsku byla katolická církev v pohnuté historii často nejvýznamnějším pojítkem Poláků, v českých dějinách, byla hlavní ideovou oporou Habsburků a prostředkem utlačování českého národa, spojeného mimo jiné s násilnou katolizací. Říkají –li dnes lidovci, že co bylo ukradeno, musí být také vráceno, pak by správně měla znít otázka, zda po bitvě na Bílé hoře církev legitimním a férovým způsobem majetek nabyla. Samozřejmě, že ne... Habsburská absolutní monarchie byla teokratickým státem, kdy katolická církev měla postavení vedoucí ideové úlohy v zemi (nepřipomíná vám to něco). To byly zdroje jejího pohádkového bohatství. Tak jako bylo správné odejmout majetek KSČM, tak naopak nebylo správné je nyní darovat, protože o navrácení nemůže být řeči. Církevní majetek do přechodu na stát nikdy neměl povahu soukromého majetku, ale účelově vázaného majetku sui generis, kde byla dispoziční moc státu rozhodující, proto nejde o navrácení tohoto majetku s veřejným statutem, ale darem soukromé povahy...To je zcela absurdní. Ale pojďme k úvahám co dál. Nejen komunisté, ale i např. přední ústavní právník prof. Pavlíček (mimochodem inklinující k ČSSD) pokládají referendum o zrušení zákona o tzv. církevních restitucích jako zcela přijatelné řešení. Pavlíček navíc v naprosté pohodě pokládá přechod tzv. církevního majetku do rukou státu jako standartní buržoasně demokratické opatření. No problem. Připusťme ovšem, že zrušení tohoto zákona by anulovalo vydání nemovitostí (což ovšem představuje ony stovky miliard), avšak bylo by diskutabilní, zda by se tím anulovaly i dohody mezi státem a jednotlivými církvemi o 30 ti leté rentě. Připusťme i variantu, že nikoliv. No a co. Platila by zde ovšem dohoda o rentě, ze které by církve mohly hradit své potřeby, budiž a záleželo by na státu zda a jaké nemovitosti přenechá církvím do užívání zadarmo, a které za obvyklých podmínek pronajme. Toto je obdobný francouzský model, který by nás měl a mohl inspirovat. Ať tak či onak. Absolutně neplatí, že český stát se musí dohodnout. Jsou to církve, zejména katolická, které tahají za kratší provaz. Kdo si myslí, že tento problém jaksi otupí, vyšumí, je naivní... Jako bumerang se bude znovu a znovu vracet. Není ani morální ani jiný důvod církvím ustupovat. http://vyvadil.blog.idnes.cz/
  Radim Valenčík Nevím, zda si A. G. uvědomuje rizika pro další vývoj v naší zemi, pokud povede kandidátku do Eurovoleb, aniž by ukázala, že ví, o co jde v tzv. církevních restitucích. Přitom je to načasováno. Občas nechápu, jak snadno se lidé stávají figurkami v cizí hře.
  Hana Zelenková Radime, tady se za přednosti berou už dávno skutky, které hlava nebere... zvláštní, viď :/
 • Hana Zelenková jinak pro informaci:

  Naznačila také, že zákon o církevních restitucích by ještě šlo zrušit. Podle ní totiž tento zákon Ústavní soud přezkoumával v době, kdy nebyly známy všechny okolnosti procesu vzniku této právní normy. Wagnerová uvedla, že by možná
  ...
  Zobrazit další
  www.parlamentnilisty.cz
  O příčinách propadu obliby politiky a politiků mluvila v pořadu Hyde Park senátorka a bývalá ústavní soudkyně Eliška Wag

Zpět na hlavní stranu blogu

Hodnocení

1 · 2 · 3 · 4 · 5
známka: 0.00 (0x)
známkování jako ve škole: 1 = nejlepší, 5 = nejhorší

Komentáře