Vyvadilovci postoupili do vyššího levelu

3. leden 2014 | 09.58 |

Parlamentní listy si povšimnuly založení facebookové skupiny "Občané proti církevním restitucím". Jakkoli Parlamentní listy ještě nedorostly do plnohodnotného média, posunuly tím vznikající (a již registrované) občanské hnutí do vyššího "levelu" poměrně rychle po jeho vzniku. Trochu tomu napomohl svou mladistvou nerozvážností místopředseda lidovců M. Jurečka, a to přesně podle zásady "potrefená husa nejvíc kejhá". Zde je příslušná zpráva z Parlamentních listů:

Slovní potyčka vznikla mezi lidovci a sociálními demokraty Jiřím Vyvadilem a Jaroslavem Foldynou. Advokát Vyvadil totiž na Facebooku založil skupinu, která hodlá bojovat proti církevním restitucím mezi občany a podpořil ho právě Foldyna. "Mně to připadá jako absurdní divadélko," poznamenal ovšem k tomu místopředseda KDU-ČSL Marian Jurečka. "Nechci se dívat na nacpaná břicha církevních prelátů," odrazil pak útok Foldyna. Řešit, anebo neřešit otázku církevních restitucí v tomto roce? Zatímco loni v listopadu vznikla na úrovni ČSSD a církví pracovní skupina, která má jednat v příštích měsících o možné revizi restitucí - ČSSD usiluje o snížení finančních náhrad, vyjmutí areálu Pražského hradu z restitucí a o omezení účelu, na který by měly být prostředky vyplacené církvím použity ,a naopak zástupci církví odmítají možnost změny restitučního zákona a nabízejí zmírnit finanční náhrady - poslanec za ČSSD Jaroslav Foldyna spolu s advokátem Jiřím Vyvadilem jsou pragmatičtější. "Milí přátelé, hodlám založit občanské sdružení, tedy nejen jakousi myšlenkovou platformu zvoucí Občané proti církevním restitucím. Toto sdružení by se systematicky zabývalo otázkou církevních restitucí, vyvíjením tlaku na jejich zrušení či sledováním jednotlivých církevních kauz," vepsal do záhlaví facebookové skupiny občanů, kteří jsou proti církevním restitucím, bývalý senátor Jiří Vyvadil. Učinil tak minulou sobotu a během dvou dnů získal na svou stranu 783 členů. To jej následně prý přimělo k tomu, aby rozšířil aktivity skupiny i mimo Facebook a přihlásil tak Občany proti církevním restitucím jako občanské sdružení. Jako jeden z prvních se ke skupině přidal poslanec ČSSD ze severních Čech Jaroslav Foldyna. Podle něj jsou totiž restituce "zločinem na českém národě".

Viz: http://www.parlamentnilisty.cz/zpravy/Nacpana-bricha-prelatu-Jan-Hus-a-Kalouskovy-ovce-Hovori-poslanec-ktery-vyhlasil-valku-restitucim-298632

Vznik této skupiny je přirozenou reakcí na – velmi decentně řečeno – mdlé výkony vyjednávacího týmu ČSSD pro oblast revize tzv. církevních restitucí.

Poznámka: Spolu s dalšími zprávami bude uveřejněno v rámci seriálu "Teorie her jako bojové umění" pod názvem

"(71.216) Hra: Co přinesl 2.1.2014 – Superaféra 204" na mém blogu 6.1.2014.

Zpět na hlavní stranu blogu

Hodnocení

1 · 2 · 3 · 4 · 5
známka: 1 (6x)
známkování jako ve škole: 1 = nejlepší, 5 = nejhorší

Komentáře