Zima v nejteplejším místě Evropy - kde? (1)

29. prosinec 2013 | 07.00 |

Skutečné zimy se sněhem a mrazem mně stačí pár dnů. Pryč jsou doby, kdy jsem se těšil, až začne padat sníh, a hned vyběhl zametat chodník, abych na vlastní oči viděl, jak sněhu přibývá. Pak jsem vytáhl sáně a šel se s Pepou sáňkovat na Smrťák nebo na Prostředničku. Teď dávám přednost teplým krajům. Nebo aspoň trochu teplejším. Závidím ptákům, kteří tam mohou odletět. Když mi to vyjde, tak je napodobím. Letos mi k tomu pomohla společnost Ryanair, která mě z Norimberka přenesla během dvou a půl hodiny na nejteplejší místo v Evropě.

Uhodne někdo, kam? Zemi a město, v okolí kterého e necházím, lokalitu, kde je nejtepleji (je zhruba na ploše 30x10 km, což má své opodstatnění).

K tomu uveřejním několik sérií foto s nápovědou během několika následujících dní.

Teplota zde je přes den kolem 20° C. Dnes se mi zdálo, že je ještě víc, ale to proto, že jsme zvládli docela slušný výstup.

Foto 1: Hned po příletu jsme se vydali do hor vzdálených asi 30 km od moře. Pohled shora je fascinující. Zde na úrodné hustě osídlení údolí směrem od moře.

Foto 2: Jiný pohled směrem na správní centrum pod námi.

J

Foto 3: Z tohoto místa je vidět moře - v dálce vpravo nahoře.

Foto 4: Při výšlapu nahoru jsme míjeli i takovéto útvary. Původně jsme vyrazili na houby. A jednu dokonce našli a před chvílí i snědli v polévce.

 (Pokračování)

Zpět na hlavní stranu blogu

Hodnocení

1 · 2 · 3 · 4 · 5
známka: 2.71 (7x)
známkování jako ve škole: 1 = nejlepší, 5 = nejhorší