Nejbližší exotická země - Albánie (7) Zajímavosti

23. prosinec 2013 | 06.33 |

Z krátkého putování po Albánii uveřejňuji ještě několik zajímavostí.

Foto 1: Osla u nás tak často nevidíme. Zde jsou nejrůznější zvířátka součástí života i na kraji měst či dokonce uvnitř nich. Viděl jsem třeba i úplně malá žluťoučká kuřátka, jak se schovávají pod slepičku. Než jsem vytáhl fotoaparát, už byla všechna poschovávaná.

Foto 2: Pravěký otisk škeble hned u cesty. Nechal jsem ji na místě. Jednak to byl velký a těžký kus kamene, jednak jsem si nebyl jist, zda bych se nedopustil něčeho neptřičného.

Foto 3: A ty odpadky! Jsou všude a je jich hodně. Bohužel vytvářejí určitou bariéru mezi lidskými obydlími a nádhernou přírodou v bezprostředním okolí. Mj. jsou svědkem prudkého vzestupu spotřeby. K přizpůsobení se některým jejím důsledkům se zde ještě nevytvořily podmínky. Donedávna vše, co se zde spotřebovávalo, bylo z přírody a vracelo se do ní. A najednou spousty toho, co si s přírodou nerozumí...

Foto 4: Zde je jeden z důsledků. Když trochu víc zaprší a voda bere vše s sebou, rozvěsí plasty nejrůznějších druhů po stromech. Není to úplně povznášející pohled. Ale určitě i zde se brzy naučí řešit nerudovskou otázku "kam s ním".

(Pokračování)

Zpět na hlavní stranu blogu

Hodnocení

1 · 2 · 3 · 4 · 5
známka: 0.00 (0x)
známkování jako ve škole: 1 = nejlepší, 5 = nejhorší

Komentáře