Nejbližší exotická země - Albánie (3) Univerzita

19. prosinec 2013 | 07.00 |

Hlavní naplní mého krátkého pobytu v Albánii byla konference, přesněji Evropské vědecké fórum, ve Vitrina University. Zaměření bylo hodně široké, rozdělené do sekcí "Život" a "Společnost". První sekce byla věnována přírodním vědám, technickým vědám a medicíně, druhé společenským vědám. Zde jsem přednesl referát o korupci. O tom, že korupci nelze chápat jakou souhrn izolovaných jevů, ale jako vnitřně provázaný systém. Ukázal jsem některé metody analýzy jevu, který v našem týmu nazýváme "struktury založené na vzájemném krytí porušování obecně přijatých zásad".

Bylo zde více než 100 účastníků z více než dvaceti zemí. Překvapilo mě, kolik z nich znalo rusky.

Foto 1: Prezentaci jednotlivých foto začnu největším zážitkem. Téměř každá místnost univerzity je vytápěna takovýmito pěknými plechovými kamny. Jsou upravena z barelu. Na naše poměry dost exotické, ale podívejte, jak jsou pěkně rozpálená. Hřeje i pohled na ně. Topí se v nich dřevem.

Foto 2: Areál univerzity je uzavřen, sestává se z baráčků různého typu, cítíte se zde celkem příjemně. Dost prostor je věnováno zábavě a odpočinku.

Foto 3: Tady je důkaz, že ve všech učebnách se učí. V každé z učeben jsou taková krásná plechová kamna jako na prvním foto.

Foto 4: Organizátoři se o nás starali skvěle, hladem jsme rozhodně netrpěli. Albánská kuchyně je dobrá. I na tancování došlo. Povšimněte si vlajek - na kraji albánské, uvnitř eurounijní, turecká a americká.

(Pokračování)

Zpět na hlavní stranu blogu

Hodnocení

1 · 2 · 3 · 4 · 5
známka: 0.00 (0x)
známkování jako ve škole: 1 = nejlepší, 5 = nejhorší

Komentáře